Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 22 augustus 2016

Zilver voor boksster Nouchka Fontijn

Zilver voor boksster Nouchka Fontijn
RIO DE JANEIRO - Nouchka Fontijn heeft zondag in de olympische boksfinale van de klasse tot 75 kilogram niet kunnen stunten. De 28-jarige fysiotherapeute uit Schiedam moest haar meerdere erkennen in de zeven jaar jongere Amerikaanse titelhoudster Claressa Shields. De Europees kampioene verloor met 3-0 (40-36 39-37 39-37) van de tweevoudig wereldkampioene uit Colorado Springs. Met zilver mag Fontijn echter ook dik tevreden zijn. Ze was voor een medaille naar Rio gekomen, maar wist op voorhand dat het heel moeilijk zou worden om Shields, de torenhoge favoriet, van haar tweede olympische titel af te houden. Met het zilver voor de Schiedamse amateur eindigde Oranje in Rio op negentien medailles (acht goud, zeven zilver, vier brons). Fontijn veroverde de zevende olympische boksmedaille namens Nederland. Bep van Klaveren (goud/1928), Orhan Delibas (zilver/1992), Karel Miljon (brons/1928) en...
Lees verder

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.