Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

woensdag 21 september 2016

Nationaal Archief: Proklamasi van Indonesië


Proklamasi van Indonesië
Op 17 augustus 1945 roepen Soekarno en Hatta de Republik Indonesia (RI) uit. Het is slechts twee dagen na de capitulatie van Japan. De Indonesische nationalisten willen Indonesië onafhankelijk verklaren vóór Nederland de kans krijgt om het koloniale...
Lees verder
De Engelse furie van 1666
350 jaar geleden, in augustus 1666, vaart de Engelse vloot naar Terschelling om de opgeslagen voorraden van de Staten en de VOC te vernietigen. Op 19 en 20 augustus voltrekt zich een ramp die 2000 Nederlanders het leven kost. lees verder
Lees verder

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.