Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

dinsdag 11 oktober 2016

KVK: Brexit: de ver-van-mijn-bed-show

 

 
 
KvK Kamer van Koophandel   oktober 2016    
 

 

 
Brexit: de ver-van-mijn-bed-show
 
 
 
Duitsland nog steeds groeimarkt voor Nederlandse bedrijven
 
 
 
Een klus in een buitenland? Denk aan een EG-verklaring.
 
 
 
Nieuw belastingverdrag met Duitsland voordelig
 
 
 
Bezoek ook de Duits-Nederlandse Handelsdag
 
 
 
Van passie voor tassen tot internationaal ondernemer
 
 
 
"Psssst, need a loan?"
 
 
 
Deze bijeenkomsten mag u niet missen
 
 
 
 
 
Brexit
Brexit: de ver-van-mijn-bed-show
 

Theresa May, de premier van het Verenigd Koninkrijk kwam eindelijk met een datum: volgend jaar maart zal het land officieel om uittreding uit de EU vragen. Dan breekt een lange periode van onderhandelingen aan. De meeste mkb'ers zijn daarom nog niet met de Brexit bezig, zo ondervond KvK-adviseur Marco Platvoet.

 
Lees het blog van Marco
 
 
 
 
 
Duitsland nog steeds groeimarkt voor Nederlandse bedrijven
 

Al jaren staat Duitsland met stip op één als belangrijkste handelspartner voor Nederland. En dat niet alleen: Nederlandse bedrijven zien Duitsland ook nog steeds als een belangrijke groeimarkt, zo concluderen Atradius en Fenedex. CBS onderzocht in haar meest recente internationaliseringsmonitor hoe de goederen- en dienstenexport naar Duitsland zich ontwikkelt.

 
Bekijk de Internationaliseringsmonitor
 
 
 
 
 
EG-verklaring
Een klus in een buitenland? Denk aan een EG-verklaring.
 

Voor het vestigen van een bedrijf of het uitvoeren van werkzaamheden in een ander EU-land moet u vaak uw beroepskwalificaties aantonen. Dit geldt vooral voor veel bouwgerelateerde werkzaamheden. Om bepaalde diploma-eisen te kunnen aantonen, heeft u een EG-verklaring nodig. 

 
Meer over EG-verklaring
 
 
 
 
 
Nieuw belastingverdrag met Duitsland voordelig
 

Ondernemers en werknemers uit Nederland en Duitsland werken steeds vaker bij elkaar over de grens. Maar welk land heft de inkomstenbelasting? Sinds januari van dit jaar geldt hiervoor een nieuw Belastingverdrag Nederland Duitsland. Dit pakt vaak voordeliger uit dan het oude verdrag. Check of dit ook voor u het geval is.

 
Lees meer
 
 
 
 
 
Duits-Nederlandse Handelsdag
Bezoek ook de Duits-Nederlandse Handelsdag
 

Snel contacten leggen met leveranciers, producenten of importeurs in Duitsland? Kom dan naar de altijd drukbezochte Duits-Nederlandse Handelsdag in Mönchengladbach, net over de grens bij Roermond. Selecteer vooraf de voor u interessante deelnemers; de organisatie regelt vervolgens uw netwerkgesprek tijdens het event op 9 november.

 
Meer informatie en aanmelden
 
 
 
 
 
Van passie voor tassen tot internationaal ondernemer
 

Haar passie voor tassen bracht Ghislaine Albina (37) vier jaar geleden op het ondernemerspad. Tijdens een vakantie in Frankrijk ontdekte zij hoe mooi kurk in combinatie met leer toegepast zou kunnen worden in modeaccessoires. Enterprise Europe Network (EEN) bracht haar in contact met een nieuwe Portugese producent van kurk.

 
Lees het verhaal van Ghislaine
 
 
 
 
 
Buitenlandse registers
"Psssst, need a loan?"
 

Herkent u ze? De mailberichten van onbekende bedrijven die u een aantrekkelijke aanbieding doen? Vaak zijn het buitenlandse partijen die 'zomaar' contact zoeken. Maar bestaat dat bedrijf eigenlijk wel? Net als in Nederland kunt u dat in het buitenland checken in bedrijvenregisters. Handig als u met een nieuwe buitenlandse partner in zee gaat. 

 
Overzicht van buitenlandse registers
 
 
 
 
 
 
Deze bijeenkomsten mag u niet missen
 
 
 
 
 
 
 
Vragen naar aanleiding van deze nieuwsbrief?
 
Bel dan met een KvK-adviseur: 088 585 2222 of mail naar: groei@kvk.nl
 Meer informatie over internationaal ondernemen 
 
 
 
 
www.kvk.nl
 
Volg ons op: Facebook Twitter LinkedIn
 
 
 
 

 
 
 
Kamer van Koophandel - correspondentieadres: Sint Jacobsstraat 300, 3511 BT Utrecht, 088 585 1 585.


 
 
 
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

Geen opmerkingen: