Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 28 november 2016

Frankrijk: Een boerderij met 29.700 kippen, een project dat vragen oproept

Een boerderij met 29.700 kippen, een project dat vragen oproept
De bouw van een bio-industrie in Tintury ligt goed op schema. Alle goedkeuringen van overheidswege zijn verleend net als de bouwvergunning. Celine en Didier Championnat  (lokale boeren) willen deze fokkerij starten op hun eigen terrein in Fleury-la-Tour, een gehucht van Tintury, een gemeente in de buurt van Rouy en Châtillon-en-Bazois. Maar dergelijke installaties roepen nogal […] Het bericht Een boerderij met 29.700 kippen, een project dat vragen oproept verscheen eerst op Bourgondische...
Lees verder

Eoliennes Nee
Er is een nieuwe website gelanceerd voor Nederlanders die parttime of permanent in Frankrijk wonen en geconfronteerd worden met plannen om in hun regio windmolens te plaatsen. Het doel van de website is allereerst informatie geven over wind-'parken'. Daarnaast het delen van informatie van experts en ervaringsdeskundigen. Tot slot het aandragen van alternatieven voor windmolens. […] Het bericht Eoliennes Nee verscheen eerst op Bourgondische Zaken.
Lees verder

Windturbines in Bourgogne Franche-Comté: een halfslachtige overwinning
Op 3 november heeft de administratieve rechtbank van beroep in Lyon het verzoek van de prefect van de regio Bourgondië om windturbines te plaatsen nietig verklaard. Aan de orde: het ontbreken van een voorafgaande milieustudie. Het is "een kleine overwinning" maar op hetzelfde moment "een sterk symbool" voor de anti-windmolen lobby in Bourgogne Franche-Comté, verenigd […] Het bericht Windturbines in Bourgogne Franche-Comté: een halfslachtige overwinning verscheen...
Lees verder

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.