Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 4 november 2016

[IOH] De Cleveringa lezing 2016 in Israël

                               


De Irgoen Olei Holland, in samenwerking met de alumni van de Universiteit van Leiden in Israël en het Centrum voor Onderzoek naar de geschiedenis van de Nederlandse Joden, nodigt u uit voor bijwoning van de jaarlijkse Cleveringalezing, die dit jaar plaats zal vinden op zondag 27 november 2016.


 

In november 1940 was een van de eerste anti-Joodse maatregelen van de Nazi-bezetter het ontslag van alle Joden in overheidsdienst. Prof. E.M. Meijers, een zeer bekende en voorname jurist en hoogleraar aan de Universiteit van Leiden, was een van de Joden die met onmiddellijke ingang werd ontslagen.
De decaan van Juridische faculteit, Prof.
 R.P. Cleveringa, zelf een leerling van Prof. Meijers, besloot in plaats van het college van Prof. Meijers een rede voor de studenten te houden. Deze rede werd door honderden studenten in het Groot-Auditorium van de Universiteit en via luidsprekers ook daarbuiten gehoord en was een uitgesproken protest tegen de anti-Joodse maatregel van de Duitse bezetter. De rede was niet alleen de vonk die het vuur van het studentenverzet aanstak en leidde tot sluiting van de universiteit. De rede van Prof. Cleveringa gaf ook op unieke wijze gestalte aan het motto van de universiteit 'Praesidium libertatis' (Bolwerk van de vrijheid). 


De lezing wordt gegeven in het Engels op de Edmond J. Safra Campus (Givat Ram) van de Hebreeuwse Universiteit van Jeruzalem door: 

Prof. Dr. Jürgen K. Zangenberg

Hoofd afdeling Geschiedenis en Cultuur van het oude Joden- en vroege Christendom van de Universiteit van Leiden 
Hoogleraar aan de faculteit Archeologie van de Universiteit van Leiden.


De titel van de lezing is:

 Digging Deep in the Galilee
Kinneret Regional Project's Excavations in the Synagogue of Horvat Kur, Galilee (2008-2016)

Receptie, aangeboden door de Ambassade van het Koninkrijk der Nederlanden: 18.30 uur. Welkomstwoorden gevolgd door de lezing: 19.00 uur.

Wilt u zich s.v.p. opgeven voor bijwoning van de lezing niet later dan 13 november 2016:  Irgoen Olei Holland email:
ioh@netvision.net.il of tel.: 03-5625611. 

Nadat u zich heeft aangemeld ontvangt u per email een toegangskaart en informatie over de naam en plaats van de zaal op de campus.

(Voor gezamenlijk vervoer zal gezorgd worden als hiervoor voldoende animo is).

Shabbat Shalom,
het kantoor van de IOH

 


--
U ontvangt dit bericht omdat U geabonneerd bent op de "IOH-mail" berichten.
IOH mail is een gratis service van de Irgoen Olei Holland aan de Nederlandse gemeenschap in Israel. Het ontvangen van onze berichten verplicht u tot niets.

Bezoek onze website op http://www.ioh.co.il.
U kunt alle Nederlanders in Israel op de IOH-mail opmerkzaam maken.
 
IOH-mail is a mailing list in the Dutch language for the Dutch community in Israel. If you have been added by mistake to this list, please inform us and we will remove you from the list. Our apologies for the inconvenience we may have caused.
 
Om de groep te verlaten, zendt u een e-mail naar iohkantoor@gmail.com. Excuses voor de eventueel veroorzaakte overlast.
Zie ook http://groups.google.com/group/IOH-mail
 
(c) Irgoen Olei Holland, 2006-2016. Overname met bronvermelding toegestaan.
---
Je hebt dit bericht ontvangen omdat je bent geabonneerd op de groep "IOH-mail" van Google Discussiegroepen.
Ga naar https://groups.google.com/d/optout voor meer opties.

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.