Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

dinsdag 8 november 2016

Ons Oranje! Bakhuys duikt, kopt en scoort

Bakhuys duikt, kopt en scoort
Nederland en België spelen woensdag de 126e Derby der Lage Landen, een van de meest gespeelde interlands ter wereld. In de aanloop naar het duel aandacht voor een tweetal bijzondere duels uit de roemruchte historie van de burenstrijd. In deel 1: de 9-3 zege van Oranje op 11 maart 1934 in Amsterdam, met het historische doelpunt van Beb Bakhuys. De allereerste officiële ontmoeting tussen de buurlanden was op 30 april 1905, resulterend in een 1-4 overwinning voor Oranje. In de 124 duels die volgden was Nederland iets vaker dan België de sterkste (55 keer winst tegen 41 overwinningen voor de Zuiderburen), maar sinds 1997 is het Oranje niet meer gelukt de Belgen te verslaan. Onervaren Oranje In 1934 bereidt het Nederlands elftal zich voor op het WK-kwalificatietoernooi, waarin het in april uit zal komen tegen Ierland en België. Als voorbereiding speelt het team op 11 maart een oefeninterland tegen, jawel, België. Oranje start in het Olympisch Stadion in Amsterdam met een onervaren elftal. Aanvoerder Puck van Heel heeft met 38 gespeelde interlands bijna net zoveel caps achter zijn naam staan als de overige tien samen. Ter illustratie: de voorhoede van het Nederlands elftal bestaat uit rechtsbinnen Leen Vente (2 caps), midvoor Beb Bakhuys (4 caps) en linksbinnen Kick Smit (1 cap). Toch doet juist dit internationaal onervaren trio de Belgen de das om. Beb Bakhuys-goal België begint stormachtig en komt binnen een minuut op 0-1. Daarna neemt Nederland het heft in handen. Bakhuys scoort na 15 minuten niet alleen de gelijkmaker, maar doet dat ook nog eens op een voor die tijd unieke wijze. Met een prachtige snoekduik kopt hij de bal achter de Belgische keeper, waarmee het 'doelpunt à la Beb Bakhuys' is geboren. Na de goal van Bakhuys is de leeuw los. Smit (17e en 36e minuut), Vente (21e, 63e, 67e en 69e) en nogmaals Bakhuys (69e minuut) schieten en koppen de Belgen volledig stuk. Brichaut en Vanden Eynde scoren nog wel tegen, maar dat is voor de statistieken. De Belgen druipen na 90 minuten met een 9-3 nederlaag af. 'We gaan naar Rome' Met veel vertrouwen begint Oranje in april aan de kwalificatieduels met Ierland en België en niet zonder reden: de Ieren worden met 5-2 verslagen en de Belgen krijgen nogmaals klop, nu met 4-2. Dat betekent dat Nederland in mei mag afreizen naar de WK-eindronde in Italië, waar het in de eerste ronde uitkomt tegen Zwitserland. Ondanks de aanwezigheid van 7000 Oranjesupporters, waarvan sommigen op de fiets naar Milaan zijn gekomen (!), verliest Oranje in een teleurstellend duel met 3-2 van de Zwitsers. Het WK-avontuur is na een wedstrijd alweer voorbij. Dat geldt overigens ook voor de Belgen, die zich als nummer twee van de kwalificatiegroep plaatsen voor het WK. Zij leggen het in de eerste ronde met 5-2 af tegen Duitsland. Statistieken Nederland - België 9-3 (rust 4-1). Scoreverloop: 1. Voorhoof 0-1, 15. Bakhuys 1-1, 17. Smit 2-1, 21. Vente 3-1, 36. Smit 4-1, 56. Brichaut 4-2, 63. Vente 5-2, 67. Vente 6-2, 69. Bakhuys 7-2, 69. Vente 8-2, Vanden Eynde 8-3, 82. Vente 9-3. Scheidsrechter: Peco Bauwens Nederland: Van Male, Van Diepenbeek, Van Run, Pellikaan, Anderiesen, Van Heel, Wels, Vente, Bakhuys, Smit, Mijnders.
Lees verder

VIDEO: Ramselaar meldt zich
Bart Ramselaar heeft zich maandag voor het eerst gemeld bij Huis ter Duin, de plek waar de selectie van het Nederlands elftal zich traditioneel verzameld in hun voorbereiding op interlands. De middenvelder van PSV werd afgezet in Noordwijk en stond vervolgens de massaal opgekomen pers te woord, voor hij zich binnen meldde bij de andere spelers en de technische staf. Ramselaar bereidt zich met het Nederlands elftal voor op de oefenwedstrijd tegen België (woensdag 9 november in de Amsterdam Arena) en de WK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Luxemburg (zondag 13 november).
Lees verder

VIDEO: Blind schiet met scherp
De ballen vlogen er heel aardig in, maandagavond tijdens de openbare training van het Nederlands elftal in aanloop naar de interlands tegen België en Luxemburg. Daley Blind bleek uiteindelijk de beste schutter.
Lees verder

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.