Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 14 november 2016

Ons Oranje! Memphis helpt Oranje aan de winst

Memphis helpt Oranje aan de winst
Het Nederlands elftal heeft zondag de tweede plaats in poule A van de WK-kwalificatie weer overgenomen van Zweden. Invaller Memphis Depay nam Oranje aan de hand. Met twee treffers na rust legde hij Luxemburg over de knie. De 1-3 overwinning kwam moeizaam tot stand, maar was meer dan verdiend. Luxemburg staat dan wel onderaan in groep A van de WK-kwalificatie, Oranje wist vooraf dat winnen op het zware veld van het Stade Josy Barthel geen vanzelfsprekendheid zou zijn. De ploeg van Danny Blind was op de hoogte van de moeite die de Zweden (0-1 winst) en Bulgaren (4-3) hadden gehad met Luxemburg. Het verschil in kwaliteit moest echter de doorslag geven. Daarbij werd het geholpen door de comeback van aanvoerder Arjen Robben in het elftal. Het devies was snel scoren om het verzet van de Luxemburgers te breken. Toch begon Oranje moeizaam en was het even wachten op de eerste kans. Na tien minuten gebeurde er echter ineens veel achterelkaar. Het schot van Robben werd gekraakt, waarna Wesley Sneijder en Davy Klaassen te veel tijd nodig hadden om de bal goed voor de voeten te krijgen. De ploeg van Luc Holtz kreeg de bal met moeite weg. Voorsprong Nadat Maarten Stekelenburg al een keer moest optreden na een schot van David Turpel, leek Oranje na een half uur toch op voorsprong te komen. Klaassen kwam alleen op de debuterende doelman Ralph Schon af, maar schoot de bal op de benen van de keeper. Vervolgens kopte de Ajacied de rebound bij een leeg doel over. Een schitterende aanval bracht Nederland alsnog op voorsprong. Een combinatie tussen Joshua Brenet, Georginio Wijnaldum en Klaassen leidde tot een niet te missen kans voor Robben die op (of net iets over) de rand van buitenspel was vertrokken: 0-1. De voorsprong zou bevrijdend moeten werken en Oranje probeerde direct de beslissing te forceren. Een spaarzame aanval van Luxemburg leidde echter vlak voor rust de 1-1 in. Brenet liet zich te gemakkelijk aftroeven door Daniel da Mota die vervolgens gewillig naar de grond ging in het strafschopgebied. Maxime Chanot benutte het buitenkansje. Robben geblesseerd De tweede helft begon direct met een tegenvaller. Robben, neerlands hoop, was in de rust in de kleedkamer geblesseerd achter gebleven. Steven Berghuis was zijn vervanger. Ook Sneijder, die niet lekker in de wedstrijd zat, kwam niet terug op het veld. Voor hem kwam Memphis in het veld. Met verse vleugels ging Oranje op zoek naar de nieuwe voorsprong. Deze viel bijna direct. Daley Blind gaf voor vanaf links waarna Klaassen vrij inkopte. Schon kon de bal, die meer naar de hoek had gemoeten, redden. De manier van aanvallen bleek het goede recept. Een kleine kwartier later slingerde opnieuw Blind de bal voor het doel. De gretig ogende Memphis kopte snoeihard binnen: 1-2. Veilige marge Met de eerste helft en de onverwachte gelijkmaker nog in het achterhoofd ging Oranje op zoek naar een meer veilige marge. Memphis had een goede kans op zijn tweede treffer, maar schoot over. Ook de sterk spelende Bart Ramselaar en Berghuis hadden kansjes, maar steeds lag Schon in de weg. Uiteindelijk was het opnieuw Memphis die het net vond. Met een geplaatste vrije trap in de hoek zorgde hij voor opluchting bij iedereen die Oranje een warm hart toedraagt. De treffers waren bovenal een grote opsteker voor de aanvaller zelf die bij Manchester United op een zijspoor is beland. In de slotfase was Luxemburg nog dicht bij de 2-3 en maakte Marten de Roon zijn debuut als invaller voor Wijnaldum. De overwinning kwam echter niet meer in gevaar. Daarmee behaalde Oranje de laatste drie broodnodige punten van 2016 en heeft het de tweede plaats in de poule weer in handen. Statistieken Luxemburg – Nederland 1-3 (1-1) Scoreverloop 36. Robben 0-1 44. Chanot (pen.) 1-1 58. Memphis 1-2 84. Memphis 1-3 Scheidsrechter Taylor (Eng) Gele kaart Blind, Brenet (Ned), Bensi (Lux) Opstelling Nederland Stekelenburg; Brenet, Bruma, Van Dijk, Blind; Ramselaar (88. De Roon), Wijnaldum, Klaassen; Robben (46. Berghuis), Dost, Sneijder (46. Mempis).
Lees verder

'Een mooie beloning voor Memphis'
Dat juist Memphis Depay het verschil maakte voor Oranje in het duel tegen Luxemburg (1-3 winst), was voor Danny Blind geen verrassing. De bondscoach zag de aanvaller in de aanloop van de WK-kwalificatie al een goede indruk maken. "Ik heb hem voor de wedstrijd gezegd dat ook hij een basisplaats had verdiend. Zijn werkhouding op de training was goed. Ook maakte hij een gedreven indruk", vertelde Blind voor de camera's van de NOS. "Zijn twee doelpunten zijn een mooie beloning voor hem en het team." Memphis was na afloop opgelucht. "Twee keer scoren is een heel lekker gevoel. Ik ging met vertrouwen het veld op en de eerste balaanname was goed. Ik kreeg veel ballen en kon voor gevaar zorgen. Dat ik vervolgens twee keer heb gescoord is heel mooi. Die vrije trap was helemaal lekker. Ik kan het nog steeds. Nu wil ik deze lijn doortrekken bij Manchester United." Goede afloop Blind had geen moment ingezeten over een goede afloop. "Luxemburg speelde in een goede organisatie, maar was verdedigend zwak tot matig. We kregen voldoende kansen. We hadden alleen na de 1-0 de beslissing moeten forceren. In plaats van dat de 2-0 viel, kregen we de 1-1 tegen. Joshua Brenet had slimmer moeten zijn. We hadden afgesproken dat wanneer er iemand door zou komen, we zouden vertrouwen op onze keeper. Toch veroorzaakte hij een strafschop. Het is een leermoment voor hem geweest." Blind wisselde Wesley Sneijder in de rust. De routinier had de wissel zien aankomen. "Het was mijn taak om vanaf links tussen de linies te spelen. Deze ruimte was er echter niet waardoor ik het veld breed moest houden. En dat hoort niet bij mijn spel. Natuurlijk was het jammer dat ik eruit moest, maar ik ben wel blij met de drie punten." Blessure Arjen Robben verliet het veld met een lichte hamstringblessure. "Tijdens een counter voelde ik een krampje in mijn hamstring. Gezien mijn geschiedenis moet je dan geen risico nemen. En dat is heel moeilijk, want je wilt verder. Sowieso vind ik het een schande dat we op zo'n slecht veld hebben moeten spelen. Dat heeft zeker een effect gehad op ons spel. Desondanks vind ik dat we veel beter kunnen. Maar goed, we hebben gewonnen. Het zijn drie belangrijke punten."
Lees verder

VIDEO: Luxemburg-Nederland
Dankzij twee treffers van Memphis Depay boekte het Nederlands elftal zondag de tweede overwinning in de kwalificatiereeks voor het WK 2018. In het Stade Josy Barthel was het bezoekende Oranje met 3-1 te sterk voor Luxemburg. Hier de samenvatting van het WK-kwalificatieduel.
Lees verder

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.