Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 4 november 2016

Zondag 6 november 2016 in de Nederlandse Kerk | Sunday at the Dutch Church London


   
 

Greetings!  

Genade- ik vind het een mooi woord: Grace.
Amazing Grace, hoe sweet the sound.

Vandaag wil ik in met u nadenken over een kernwoord uit de christelijke traditie dat voor moderne oren ouderwets en betekenisloos kan klinken. Door allerlei leerstelligheid en dogmatisering heeft het woord genade aan zegkracht en werking verloren. Kan dit woord weer betekenisvol worden? Is haar oorspronkelijke glans terug te vinden?
 
U bent allen welkom om de dienst bij te wonen.

Ds. Claartje Cruijff leidt de dienst, David Titterington speelt op het orgel. 

 Diner Pensant
 Bernard Woelderink
Wat leren Nederlandse kerken in den vreemde ons over de Nederlandse identiteit? 

Wij zijn zeer vereerd dat Bernard Woelderink een Library Dinner wil leiden in de Nederlandse Kerk. Woelderink is oud-directeur van het Koninklijk Huisarchief. 
Na zijn pensionering schreef hij verschillende publicaties over de Oranjes, en hij deed onderzoek naar de Nederlandse Kerk in Sint Petersburg. Deze kerk heeft een rijke en fascinerende geschiedenis. Aan de hand van zijn onderzoek en onze ervaringen in Londen willen wij ook de vraag bespreken, wat Nederlandse kerken in den vreemde ons kunnen leren over de Nederlandse identiteit. 

Bernard Woelderink is een buitengewoon erudiet en onderhoudend spreker. Van harte welkom bij dit bijzonder diner. Het aantal plaatsen aan tafel is beperkt! 

Library Dinners willen de geschiedenis en de identiteit bespreken en onderzoeken van de Nederlandse Kerk in Londen. De voertaal van dit diner is Nederlands. Toegang is 20 pond p.p., inclusief eten en drank. Het diner is van 18.30 tot 21.30 uur. 

Hartelijke groeten,

Joost Röselaers
Predikant van de Nederlandse Kerk in Londen 

 Diaconie november 2016
 Amnesty International

Namens de diaconie, 

 Doet U/Doen jullie mee? De  omgekeerde advents-  kalender
Het is de eerste zondag van advent op 27 november. Veel mensen en vooral kinderen vinden het leuk om een adventskalender met chocola of cadeautjes te krijgen en zo de dagen tot kerst af te tellen. >Lees

Hieronder een lijst met items die gevraagd worden door beide charities/goede doelen en hier een simpele "shopping list" om makkelijk af te drukken:

1. Tandpasta 2. Tandenborstel 3. Deodorant 4. Shampoo 5. 1 kg suiker 6. Vegetarische bouillonblokjes 7. 1 liter houdbare melk 8. Rode linzen 9. 1 liter olie 10. 1 kg rijst 11. Koekjes 12. Cereal bars 13. Zout 14. Chili poeder 15. Gedroogd fruit 16. Noten 17. Thee 18. Koffie 19. Blikjes vis 20. Blik tomaten21. Blik kikkererwten (ring pull) 22. Blik Kidney bonen 23. Handschoenen 24. Nieuw mannen ondergoed 25. Een goede gebruikte trui of sjaal 26. Een paar sokken 27. tin of plastic beker 28. Zaklamp.


Veel plezier met het vullen van een doos voor een ander die het goed kan gebruiken!

SAVE THE DATES
  14/11 
Neerlandia 
Dutch Market
12:00 - 14:00
   23/11  
Diner Pensant
Bernard Woelderink
19:00 - 22:00
   24/11  
NCL
Ben van Beurden
ceo Shell
19200 - 15:00
Neerlandia
Sinterklaas
1300 - 18:00
 
Lessons & Carols
1900 - 18:00
   18/12  
Kerstzangdienst
11:00 - 12:00
  25/12 
Kerstdienst
11:00 - 12:00
Dutch Church
Cantate dienst
Jonathan Aitken
15:00 - 16:00
 19/01 
NCL
Piet Hein Donner
Vice President Raad van Staten
1200 - 15:00
Diner Pensant
Willem Buiter
1900 - 21:00

 Kerkdienst
De kerkdienst 
is live te volgen op internet via 
Klik hier voor de orde van dienst 

Parkeren
U kunt parkeren in Finsbury Circus.
NCP kunt u vinden op Finsbury square en Barbican Centre. 
In Austin Friars is een parkeerplaats voor minder-validen. U heeft hier een vergunning voor nodig. 

Voor meer informatie over parkeren: Kerkelijk Bureau 
020 7588 1684

 Austin Friars Forum


The Dutch Church has been an open and welcoming place ever since, where values like individual freedom and respect have been celebrated throughout the years. The Dutch Church is still a place of religious worship known for its liberal values today. In 2016 the first same-sex wedding in a British church was confirmed in the Dutch Church.

 Quick Links


 Online
466 jaar Nederlandse Kerk, Vier dit met ons mee en like ons op Facebook, volg ons ook op Twitter.
Bezoek onze website om op de hoogte blijven van al onze activiteiten.
 

 

Nederlandse Kerk
7 Austin Friars
London
EC2N 2HA
United Kingdom

T + 44 20 7588 1684

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.