Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

donderdag 29 december 2016

VBNGBk: AOW’ers in Costa Rica, Maleisië, Mexico en de Dominicaanse: tussentijds antwoord regering

AOW'ers in Costa Rica, Maleisië, Mexico en de Dominicaanse: tussentijds antwoord regering
Voor alle AOW'ers in Costa Rica, Maleisië, Mexico en de Dominicaanse Republiek: eerder dit jaar berichtten wij over de motie van Steven van Weyenberg (D66) uit 2015, die in de Tweede Kamer was aangenomen. Een bekend pijnpunt blijft de AOW in het buitenland: Nederlanders die in het buitenland AOW ontvangen, krijgen per definitie een AOW ter […]
Lees verder

Overgang van ZIN naar CAK op 1 januari 2017
Op 1 januari 2017 draagt Zorginstituut Nederland de uitvoering van een aantal regelingen over aan het CAK in Den Haag. Wij berichtten daar al eerder over, met een paar achtergronden. De regelingen die van het Zorginstituut overgaan naar het CAK zijn: de regeling Wanbetalers de regeling Onverzekerden de regeling Gemoedsbezwaarden de regeling Onverzekerbare vreemdelingen de […]
Lees verder

De verdragsbijdrage aan het Zorginstituut Nederland (ZIN; vanaf 1 januari 2017: het CAK). Deel 4 – Beschouwingen over de kritiek op de verdragsbijdrage
5. Beschouwingen over de kritiek op de verdragsbijdrage 5.1 Inleiding De bijdrage ex art. 69 ZVW is veel aan discussie onderhevig geweest en heeft geleid tot rechtszaken sinds de invoering in 2006. Maar uiteindelijk, na invoering van de woonlandfactor, is de bijdrage steeds gehandhaafd door de rechter. In het onderstaande ga ik aan de hand […]
Lees verder

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.