Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 9 januari 2017

Ons Oranje! 2016: Bruma miste geen minuut

2016: Bruma miste geen minuut
Het jaar 2016 loopt ten einde. Tijd voor lijstjes en terugblikken. Hoe verging het Oranje en de andere vertegenwoordigende elftallen. We hebben alle cijfers voor jullie op een rij gezet en een aantal opvallende zaken eruit gepikt. Het Nederlands elftal speelde elf duels in het kalenderjaar 2016 (5 keer winst, 3 keer gelijk en 3 keer verloren). Bondscoach Danny Blind gebruikte 35 spelers maar slechts twee daarvan speelden in alle elf interlands mee: Georginio Wijnaldum en Jeffrey Bruma. Laatstgenoemde deed dat zelfs vanaf de eerste minuut in de vriendschappelijke interland thuis tegen Frankrijk (2-3 verlies) tot de laatste minuut in het WK-kwalificatieduel in en tegen Luxemburg (1-3 winst). Geen enkele andere speler in welk vertegenwoordigend elftal dan ook heeft dat in 2016 gepresteerd. Bij de Oranjevrouwen kwam Shanice van der Sanden in actie tijdens 13 van de 14 interlands. Mandy van den Berg maakte weer de meeste minuten: 1035. Maar de eer voor de voetballer die in 2016 het Oranjeshirt het langst droeg gaat naar Joey Mense van het CP-team, dat op de Paralympics in Rio de Janeiro net naast de medailles greep. Het CP-team speelde liefst 18 wedstrijden van 60 minuten. En daarin kwam Mense 1040 minuten in actie. Resultaten per team Het CP-team verloor de helft van de 18 duels, maar dat kwam ook omdat de ploeg veel weerstand opzocht in de aanloop naar de Paralympics, met meerdere oefenduels tegen Olympisch kampioen Oekraïne. Bij de Oranjevrouwen was het alles of niets. Zeven keer winst, zes keer verlies en slechts een gelijkspel. Twee teams wisten geen enkele interland in winst om te zetten in 2016: het Nederlands zaalteam (2 gelijk, 5 verloren) en jongens Onder 15 (4 gelijk, 2 verloren). Jong Oranje en meiden Onder 15 verloren daarentegen geen enkel duel. De meeste overwinningen werden behaald door Jongens Onder 17 en Vrouwen Onder 19, liefst 10 keer stapten zij met een zege van het veld. Procentueel gezien deed Jongens Onder 15 het het beste. Zij wonnen 6 van de 7 interlands: 86 procent. Duitsland en Frankrijk: Angstgegners De Oranje-elftallen traden het vaakst aan tegen Duitsland en daarmee hebben we ook de Angstgegner van het jaar te pakken. Wie de historie van Oranje kent, zal daar niet vreemd van opkijken. Acht van de 14 duels tegen Die Mannschaft gingen verloren. Slechts twee keer werd er gewonnen. Ook met de Fransen hadden we het lastig. Het Nederlands elftal verloor zowel de oefeninterland (2-3) als het WK-kwalificatieduel (0-1) in de eigen Arena. Goed voor twee van de zes nederlagen in elf duels. Daar stond slechts een overwinning tegenover. Liever speelden de Oranje-elftallen tegen Tsejchië of Zweden waar ze nooit van verloren. Ook tegen Denemarken (vijf keer winst, slechts een keer verlies) en de Verenigde Staten (drie keer winst en een keer verlies) was de balans positief. Liefst 154 keer klonk ergens in de wereld het Nederlandse volkslied op een voetbalveld. Het vaakst stapten de partijen met een 1-1 uitslag van het veld, 16 keer. Gevolgd door 0-2 (15 keer) en 0-1 (13 keer). Elf keer werd het 0-0. Meiden Onder 17 behaalde de grootste overwinning: 13-0 tegen Moldavië in de eerste ronde van de EK-kwalificatie. Positieve balans De Oranje-elftallen wonnen vaker dan dat ze verloren. Tegenover 71 overwinningen stonden 46 nederlagen. 37 keer eindige de interland in een gelijkspel. Het doelsaldo is ook ruim positief: 291 goals voor en 206 tegen. Topscorers van Oranje Vincent Janssen kroonde zich in zijn debuutjaar als international direct tot topscorer van Oranje met 4 goals. Bij de Oranjevrouwen wist Vivianne Miedema het vaakst het net te vinden: 8 keer. Die cijfers steken schril af bij Joëlle Smits die Oranje liefst 25 keer liet juichen. Vijftien keer voor Meiden Onder 17 en tien keer voor Meiden Onder 16. Karim Mossaoui was de meest trefzekere zaalinternaional met drie goals. Thomas Kleinlugtebeld nam liefst 60 procent van de CP-team-goals voor zijn rekening: negen in totaal. Andere opmerkelijke feiten: Dennis van der Heijden - topscorer bij Onder 20 - scoorde al zijn goals (4) in één wedstrijd (tegen de Verenigde Staten). Steven Bergwijn maakte in 2016 zowel in Jong Oranje, Onder 20 als Onder 19 twee doelpunten. Sam Lammers was net als in 2015 ook in 2016 topscorer bij Onder 19, hoewel hij die eer dit jaar moet delen met Kaj Sierhuis. Sisca Folkertsma weet haar topscorerstitel te prolongeren bij Vrouwen onder 19, net als Joëlle Smits bij Meiden O16. Daishawn Redan is in 2016 wederom topscorer van Jongens onder 16. Joëlle Smits weet het in twee elftallen tot topscorer over 2016 te schoppen; Meiden Onder 16 en 17. Ook Daishawn Redan presteert dat: in Jongens O16 en Jongens O17. Kaj Sierhuis (Onder 19), Dennis van der Heijden (Onder 20), Joëlle Smits (2x, MO17), Romée Leuchter (MO17), Nadine Noordam (VO19), Sisca Folkertsma (VO19) en Jill Roord (VO19) wisten drie of meer keer te scoren in een wedstrijd. Kaj Sierhuis, Joëlle Smits, Romée Leuchter en Nadine Noordam deden dit via een loepzuivere hattrick: 3 doelpunten in een helft onafgebroken achter elkaar.  
Lees verder

Alle Oranjegoals van 2016
Van het doelpunt van Luuk de Jong tegen Frankrijk tot de treffers van Memphis Depay tegen Luxemburg. Het Nederlands elftal maakte in de elf interlands die het in 2016 speelde 19 doelpunten. Alle goals komen voorbij in bovenstaand filmpje. Topscorer van het Nederlands elftal in 2016 werd Vincent Janssen. De spits van Tottenham Hotspur scoorde vier keer. Janssen maakte zijn doelpunten tegen Engeland, Polen, Oostenrijk en Wit-Rusland. Grootste zege Wit-Rusland was tevens de tegenstander waartegen Oranje haar grootste overwinning van 2016 behaalde. In De Kuip won het Nederlands elftal met 4-1, dankzij twee treffers van Quincy Promes en doelpunten van Davy Klaassen en Vincent Janssen. Datum Wedstrijd Uitslag Doelpunten Oranje 25 maart 2016 Nederland - Frankrijk 2-3 L. de Jong, Afellay 29 maart 2016 Engeland - Nederland 1-2 Janssen, Narsingh 27 mei 2016 Ierland - Nederland 1-1 L. de Jong 1 juni 2016 Polen - Nederland 1-2 Janssen, Wijnaldum 4 juni 2016 Oostenrijk - Nederland 0-2 Janssen, Wijnaldum 1 september 2016 Nederland - Griekenland 1-2 Wijnaldum 6 september 2016 Zweden - Nederland 1-1 Sneijder 7 oktober 2016 Nederland - Wit-Rusland 4-1 Promes (2x), Klaassen en Janssen 10 oktober 2016 Nederland - Frankrijk 0-1 - 9 november 2016 Nederland - België 1-1 Klaassen 13 november 2016 Luxemburg - Nederland 1-3 Depay (2x), Robben                                        
Lees verder

De Boer hoopvol over Oranje
Frank de Boer, 112-voudig international, keek rondom de Nieuwjaarswedstrijd van de Ex-internationals naar de huidige selectie van het Nederlands elftal en de kansen op kwalificatie voor het WK in 2018. "Nederland zit in een sterke poule en het wordt duidelijk vechten om de tweede plek", zegt de 46-jarige De Boer. "Frankrijk is net een maatje te groot, dat land heeft echt een heel sterk team. Het zal best lastig worden ons te plaatsen voor het WK, dus we zullen er extra hard aan moeten trekken. Zweden is een geduchte tegenstander, Bulgarije een hele stugge ploeg. De wedstrijd op 25 maart in en tegen Bulgarije wordt cruciaal. Ik hoop dat we die wedstrijd ruimschoots gaan winnen en dat het een start is van een mooie reeks.'' Huidige selectie "Het moet allemaal op zijn plek vallen. Jonge jongens moeten internationaal meer ervaring krijgen, ouderen opstaan en blessurevrij blijven. Ik kijk met name naar Arjen Robben. Zijn aanwezigheid scheelt echt een slok op een borrel. Hij boezemt altijd angst in bij de tegenstander. Laten we hopen dat hij fit is en de kar weer kan trekken, dan heb ik er alle vertrouwen in met de huidige selectie.'' "Naast de uitzonderlijke klasse van Robben, ben ik fan van Wesley Sneijder. Ik hoop echt dat hij fit blijft, want we hebben zijn ervaring en kwaliteiten nodig. Ook Virgil van Dijk doet het uitstekend, ik gun hem binnenkort een mooie transfer. Ik hoor dat elke topclub hem graag wil hebben, dat zou voor zowel zijn ontwikkeling als Oranje fantastisch zijn. Wat de rest betreft: ik vind dat Daley Blind moet opstaan en de ploeg op sleeptouw moet nemen, en ben blij dat Strootman weer terug komt. Ook hij is een geweldige voetballer die we erg hebben gemist.'' Janssen op de bank "Dat Vincent Janssen op de bank zit bij de Spurs is erg jammer voor hem persoonlijk, maar ook voor het Nederlands elftal. Het stilzitten komt zijn ontwikkeling niet ten goede. Ik vond het een superspits. Laten we hopen op een frisse start bij Tottenham Hotspur na de winterstop." "Onze selectie heette de zogenaamde gouden generatie, we haalden de halve finale op een WK en hadden een gebalanceerd team. Of wij nu zoveel betere talenten waren, weet ik niet. Wel denk ik dat we een goede mix hadden van snelheid en voetbalgogme. Je ziet dat er uit onze selectie veel voetbaltrainers zijn voortgekomen, dat zegt veel over een ploeg. We beschikten over veel voetbalkennis.'' Minder kwaliteiten? "Oh nee, het is niet gezegd dat het huidige Nederlands elftal veel minder is. Ik heb heel veel vertrouwen in Danny Blind. Wanneer je de lijn kunt doortrekken met een Sneijder, Strootman, Robben en bijvoorbeeld Georginio Wijnaldum die het heel goed doet bij Liverpool, dan kunnen we een heel goed Nederlands elftal op de been brengen dat zich zonder kleerscheuren kwalificeert voor het WK.''
Lees verder

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.