Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 13 januari 2017

Zondag 15 januari 2017 in de Nederlandse Kerk | Sunday at the Dutch Church LondonGiovanni Bellini : Doop van Jesus   

Greetings!  

Zondag aanstaande, gastpredikant Henk Leegte,

Wij lezen vandaag over de doop van Jezus. Nu is de doop, in onze beleving, bijna een eerbewijs. De doop is iets goeds, iets moois, iets waarvoor je, vroeger zeker, mooie kleren aantrok of aangetrokken werd in de kinderdooptraditie. Met zo'n schattig doopjurkje voor meisjes en voor jongens. 
De doop is voor ons als een feest, met cadeautjes, met gelukwensen. Het werd ook vaak gezien als een toegangsbewijs. Voor de kerk en aansluitend voor de hemel. En soms ook nog voor een goede positie in de maatschappij, toen die nog christelijk was. Of in ieder geval zich christelijk noemde. Maar dat is hier niet het geval. Wat gebeurt er? Johannes staat te dopen: een doop van ommekeer, van boete, van berouw. Een doop in het water, kopje onder. Geen stralende doopzondag. Het lijkt erop dat de doop mensen opnieuw de dood doet beleven. Zoals Paulus in zijn Romeinenbrief de doop omschrijft als sterven en opstaan met Christus."

 Henk Leegte leidt de dienst, David Titterington speelt op het orgel. 

 Debate European Values

Nick Clegg vs. Thierry Baudet

      
A debate on Tuesday 28 February, 7.30 pm, in the Dutch Church at Austin Friars (in English) 

Nick Clegg is UK Member of Parliament for Sheffield Hallam. Formerly he was Vice Prime Minister of the United Kingdom and leader of the Liberal Democrats. He is a staunch European and a fluent Dutch speaker. 

Thierry Baudet is a lawyer and historian who recently founded the political party Forum voor Democratie in The Netherlands. He challenged the EU by initiating a referendum on its relations with Ukraine in 2016, and is a professed Eurosceptic. 

Nick Clegg and Thierry Baudet will talk about European Values, and the Value of a European Union. 

In 2015 the Dutch Church initiated a series of debates on values. Liberal values such as freedom of speech, consensus and tolerance have been central to the Dutch Church since 1550. Do these values still have a place in the world today? 
Former guests in this series include Petra Stienen, Hassna Bouazza, Paul Scheffer, Coen Teulings, Bas Heijne, Simon Kuper and Joris Luijendijk. 

Mathijs Schiffers, journalist for newspaper Het Financieele Dagblad, will moderate 

The debates are organised in collaboration with the Dutch Centre and the Centre for Low Countries Studies at University College London. 

Tickets are £10 or £5 for students and available via www.dutchcentre.com, doors open at 7 pm. 

 Diaconie januari 2017
 Hurricane Matthew Appeal
Namens de diaconie, 
Nina Booth

 Online
466 jaar Nederlandse Kerk, Vier dit met ons mee en like ons op Facebook, volg ons ook op Twitter.
Bezoek onze website om op de hoogte blijven van al onze activiteiten.
 


SAVE THE DATES
Dutch Centre
Marie-Jeanne van Hövell
18:30 - 21:00
 19/01 
NCL
Piet Hein Donner
Vice President Raad van State
1200 - 15:00
Film "Knielen op een bed violen"
19:30 - 21:00
 
Diner Pensant
Willem Buiter
1900 - 21:00
Zang Workshop
mmv Hanna Rijken
9:45 -12:00
Talk Paul Collier
12:30-14:00
Dutch National Student Orchestra
18:30- 21:00
Debat Nick Clegg & Thierry Baudet
19:30- 22:00
 

 Kerkdienst
De kerkdienst 
is live te volgen op internet via 
Klik hier voor de orde van dienst 

Parkeren
U kunt parkeren in Finsbury Circus.
NCP kunt u vinden op Finsbury square en Barbican Centre. 
In Austin Friars is een parkeerplaats voor minder-validen. U heeft hier een vergunning voor nodig. 

Voor meer informatie over parkeren: Kerkelijk Bureau 
020 7588 1684

 Austin Friars Forum


THE DUTCH CHURCH AT AUSTIN FRIARS
WAS FOUNDED BY REFUGEES, AND HAS BEEN LOCATED IN THE HEART OF THE CITY OF LONDON SINCE 1550, WHEN IT RECEIVED A ROYAL CHARTER FROM KING EDWARD VI. 

The Dutch Church has been an open and welcoming place ever since, where values like individual freedom and respect have been celebrated throughout the years. The Dutch Church is still a place of religious worship known for its liberal values today. In 2016 the first same-sex wedding in a British church was confirmed in the Dutch Church.

 Quick Links


Nederlandse Kerk
7 Austin Friars
London
EC2N 2HA
United Kingdom

T + 44 20 7588 1684

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.