Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

woensdag 15 februari 2017

Weblog Gerard Dielessen: One Year To Go: #PyeongChang2018

Weblog Gerard Dielessen: One Year To Go: #PyeongChang2018
Gangneung is een rustig kustprovinciestadje in het Noord-Oosten Westen van Zuid-Korea. Niet ver van de Noord-Koreaanse grens overigens. Vandaag over precies een jaar beginnen de 23ste Olympische Winterspelen zo'n veertig kilometer verderop in het eveneens rustige wintersportplaatsje PyeongChang.  Gangneung wordt de thuishaven van de TeamNL. Daar zijn in een paar jaar tijd vijf  gloednieuwe ijshallen gebouwd voor het langebaanschaatsen, kunstrijden, ijshockey en  shorttrack. Het Olympisch curlingtoernooi wordt in een bestaande hal georganiseerd. Het Olympisch Stadion, waar de opening en sluiting plaatsvinden, wordt in tegenstelling tot in Sochi niet in de Coastal Cluster gebouwd maar in het bergdorp PyeongChang. In de bergen wordt ook een medalplaza gecreëerd, waar alle medaillewinnaars doorgaans een dag na hun prestaties de bijbehorende medaille in ontvangst mogen nemen en worden...
Lees verder

Geen opmerkingen:

Aanmelden nieuwsbrief

Probeer nu 3 weken gratis de nieuwsbrief uit.