Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

woensdag 15 maart 2017

Frankrijk: Is het water dat we in de Nièvre drinken verontreinigd?

Is het water dat we in de Nièvre drinken verontreinigd?
Het water in twintig gemeenten in de Nièvre is grotendeels vervuild door pesticiden en arsenicum. De 'Union fédérale des consommateurs' (UFC-Que Choisir), consumentenvereniging, komt na een studie met de kwalificatie 'zeer slecht'. In Châtillon-en-Bazois, mogen de kinderen van de plaatselijke school geen water uit de kraan drinken. Een voorzorgsmaatregel die niet overbodig lijkt. Naar aanleiding […] Het bericht Is het water dat we in de Nièvre drinken verontreinigd? verscheen eerst op...
Lees verder

Het bier van Sens komt in Belgische handen
Vijf Belgische partners hebben de brouwerij Larché bij Sens, een van de grootste in de regio gekocht. Ze willen regionale activiteiten "in stand te houden" en gaan een nationaal assortiment op de markt brengen. De koopovereenkomst is een week geleden getekend. Patrice Beau heeft de brouwerij Larché aan een groep Belgische investeerders verkocht. Larché bevindt […] Het bericht Het bier van Sens komt in Belgische handen verscheen eerst op Bourgondische Zaken.
Lees verder

In twintig gemeenten in de Bazois is de waterkwaliteit wel op peil
De prefect van de Nièvre komt met de volgende verklaring: "Twintig gemeenten in de Bazois, met water dat wordt beheerd door 'SIAEP' ('Syndicat intercommunal d'alimentation en eau potable du Bazois', het drinkwaterbedrijf), hebben water van een goede kwaliteit. De enige uitzondering hierop is Châtillon-en-Bazois." De kaart van vorige week over de waterkwaliteit in de Nièvre, […] Het bericht In twintig gemeenten in de Bazois is de waterkwaliteit wel op peil verscheen eerst op Bourgondische...
Lees verder