Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 24 maart 2017

Ons Oranje! Arjen Robben gaat zoals altijd voluit op de training

Arjen Robben gaat zoals altijd voluit op de training
Hij kwam binnen met een lichte blessure, maar daar heeft Arjen Robben gelukkig geen last meer van. Sterker, op de training van woensdag ging de aanvaller van het Nederlands elftal gewoon 'volle bak'. Robben geniet bij Oranje, dat zaterdag aantreedt in de belangrijke WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bulgarije. Dat de vleugelspeler naar het duel op de Balkan toeleeft, liet hij zien op het veld van Quick Boys. Robben lijkt er helemaal klaar voor.
Lees verder

Lastige uitwedstrijd voor Nederlands elftal in Sofia
Het Nederlands elftal neemt het zaterdagavond op tegen Bulgarije. Gezien de balans in de eerdere duels tussen beide landen kan het een zware avond worden voor Oranje, maar een overwinning is evengoed mogelijk. Tussen 1959 en nu stonden Nederland en Bulgarije tien keer tegenover elkaar, waarbij de punten broederlijk werden verdeeld: vier overwinningen voor Oranje, tweemaal een gelijkspel en vier maal stonden de Bulgaren aan de goede kant van de score. Voorbereiding EURO 2012 De laatste ontmoeting vond plaats in 2012, in de voorbereiding op EURO 2012 in Polen en Oekraïne. In Amsterdam kwam Oranje nog wel op voorsprong door Robin van Persie, maar zorgden Popov (penalty) en Micanski (in de 93e minuut) voor een 1-2 overwinning voor Bulgarije. Het bleek de voorbode van een matig EK van Oranje, dat alle drie de groepswedstrijden verloor. — Oranje kwam op voorsprong tegen de Bulgaren in 2012, maar verloor alsnog. Meer plezier beleefde het Nederlands elftal aan de twee kwalificatieduels die in 2006 en 2007 werden gespeeld voor EURO 2008. Daar waar Bulgarije Nederland in het thuisduel nog (met meer geluk dan wijsheid) op een 1-1 gelijkspel hield, pakte Oranje in de Amsterdam ArenA vrij eenvoudig de overwinning via doelpunten van Wesley Sneijder en Ruud van Nistelrooy. — Oranje weet de Bulgaren in 2007 met 2-0 te verslaan in eigen stadion. Neeskens twee keer trefzeker De beste herinneringen bewaart Oranje aan het groepsduel tijdens het WK 1974 in West-Duitsland. In een enerverend en pittig duel nam het Nederlands elftal via twee benutte strafschoppen van Johan Neeskens een 2-0 voorsprong. Via John Rep werd het 3-0, voordat Ruud Krol onbedoeld Bulgarije terug in de wedstrijd bracht met een eigen doelpunt. — Johan Neeskens. In de 88e minuut maakte Theo de Jong een einde aan alle (eventuele) onzekerheid door de 4-1 binnen te schieten. Dankzij deze overwinning plaatste Oranje zich voor de tweede ronde en uiteindelijk de finale. Bulgarije: top in 1994 Bulgarije, momenteel 71e op de FIFA-ranglijst, staat net achter Nederland in de stand met 6 punten uit 4 duels. Het land wist zich zeven keer te kwalificeren voor een WK-eindronde, waar de groepsfase vaak ook meteen het eindstation was. Tijdens het WK 1994 in de Verenigde Staten echter stegen de Bulgaren boven zichzelf uit en bereikten ze via overwinningen op onder andere Argentinië en Duitsland de halve finale, waarin Italië te sterk bleek. De troostfinale om de 3e/4e plaats bleek een wedstrijd te veel voor Bulgarije, dat met 4-0 door de Zweden van het veld werd geveegd. De absolute topspeler van Bulgarije aller tijden was Hristo Stoichkov, die overigens nooit in het veld stond tegen Nederland. Wel was hij bondscoach tijdens het WK-kwalificatieduel in 2006. DatumWedstrijdUitslagCompetitieDoelpunten Nederland13-05-1959uit3-2OefeninterlandLeo Canjels (2)03-04-1960thuis4-2OefeninterlandTonny vd Linden (3), Henk Groot27-10-1968uit2-0WK-kwalificatie-22-10-1969thuis1-1WK-kwalificatieWietze Veenstra23-06-1974uit1-4WK 1974Johan Neeskens (2), John Rep, Theo de Jong04-09-1985thuis1-0OefeninterlandRob de Wit24-05-1988thuis1-2OefeninterlandJan Wouters07-10-2006uit1-1EK-kwalificatieRobin van Persie08-09-2007thuis2-0EK-kwalificatieWesley Sneijder, Ruud van Nistelrooy26-05-2012thuis1-2OefeninterlandRobin van Persie
Lees verder

Zieke Vincent Janssen niet mee met Oranje naar Sofia
Vincent Janssen ontbreekt in de Oranjeselectie die vrijdagochtend naar Sofia vertrekt voor het WK-kwalificatieduel met Bulgarije. De aanvaller van Tottenham Hotspur, die donderdag ook al de training aan zich voorbij moest laten gaan, is ziek. Bondscoach Danny Blind reist met 24 spelers naar de Bulgaarse hoofdstad. Het Nederlands elftal speelt zaterdag, vanaf 21.45 uur plaatselijke tijd (20.45 uur in Nederland) tegen Bulgarije. Plaats van handeling is het Natsionalen Stadion Vasil Levski in Sofia. Dinsdag 28 maart wacht de ploeg van bondscoach Blind een oefenduel met Italië. De ontmoeting met de Azzurri vindt vanaf 20.45 uur plaats in de Amsterdam ArenA.
Lees verder