Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 10 maart 2017

Ons Oranje! Blind kijkt uit naar hervatting Oranje

Blind kijkt uit naar hervatting Oranje
Na een winterslaap van ruim vier maanden ontwaakt het Nederlands elftal de komende weken. De bekendmaking van de voorselectie is de aftrap voor een periode waarin de duels tegen Bulgarije (uit, WK-kwalificatie) en Italië (thuis, oefenduel) centraal staan. De laatste keer dat Oranje in actie kwam, was op 13 november 2016. Toen werd Luxemburg met 1-3 verslagen. Een eeuwigheid geleden, lijkt het. Aan die Oranje-droogte komt voor de ploeg en de supporters nu snel een einde. Bondscoach Danny Blind kan niet wachten. "Daar kijken we naar uit, want de wedstrijden: daar gaat het om." WK-kwalificatiewedstrijden Tot aan de zomerstop speelt Nederland nog twee WK-kwalificatiewedstrijden. Op 25 maart in en tegen Bulgarije en op 9 juni komt Luxemburg op bezoek in Rotterdam. "Wij hebben maar één doelstelling: zes punten halen. Te beginnen tegen Bulgarije. Dat is geen makkie, maar wel een klus die wij moeten kunnen klaren", zegt Blind tegen KNVB Media. Het is niet zo dat de technische staf viereneenhalve maand vakantie heeft gevierd. Verre van dat. Wekelijks houden de bondscoach, de technische staf en zijn scouts de verrichtingen van potentiële internationals nauwlettend in de gaten. Werkzaamheden Op maandag komt de staf bijeen om de prestaties van de spelers te bespreken en om zo goed mogelijk de vergadering van dinsdag voor te bereiden. "Wedstrijden kijken of terugkijken, beoordelen en bespreken", zo vat hij een deel van zijn werkzaamheden samen. -> VIDEO: DE WEEK VAN DE BONDSCOACH  Tien wedstrijden per week Groen. De televisie in huize Blind toont zelden een andere kleur. "Ik kijk ongeveer tien wedstrijden per week. Soms nog wel meer. Het begint zaterdag om 13.30 uur met een Engelse wedstrijd, gevolgd door wedstrijden uit Engeland en Duitsland die om 16.00 uur beginnen. Dan is er om 18.30 uur vaak nog een Engelse wedstrijd en 's avonds volg ik de Nederlandse wedstrijden op de televisie. En op zondag bezoek ik dan zelf nog een wedstrijd. En door de week heb je dan nog Europese of bekerwedstrijden." -> VIDEO: 10 WEDSTRIJDEN PER WEEK  Contact In de periode tussen de interlands in probeert Blind zijn spelers zoveel mogelijk met rust te laten. "Ze zijn onderdeel van die club, dat is waar ze dagelijks mee bezig bent. Wel zoek ik contact als er iets gebeurt, bijvoorbeeld een blessure of als ik mij afvraag waarom iemand niet meer speelt." Ook bezocht hij vorige maand zijn drie aanvoerders: Arjen Robben, Wesley Sneijder en Kevin Strootman. Onder meer om te praten over hun persoonlijke situatie. "Maar je trekt dat altijd wel wat breder. Ik ben dan benieuwd hoe zij tegen de komende wedstrijden, het elftal en de speelwijze aankijken. Uiteindelijk bepaal ik die, maar tot op zekere hoogte doe je dat ook met je aanvoerders." -> VIDEO: OVER ZIJN AANVOERDERS  Voorselectie Het samenstellen van de voorselectie, die later vandaag (woensdag) bekend wordt, was geen gemakkelijke opgave. De bondscoach kreeg juist afgelopen weekeinde te maken met verschillende blessuregevallen. Vooral op defensief vlak. Zo viel na Virgil van Dijk ook een andere centrale verdediger – Jeffrey Bruma – uit voor de komende interlands. "Het is continu schakelen in je hoofd. Soms is een blessure van een speler voor Oranje minder erg omdat je voor die positie meerdere opties hebt, maar het kan ook dé optie zijn en dan is dat problematisch. Daar moet je op beducht zijn." Kwaliteit En dan zijn er nog de spelers die bij hun club niet of nauwelijks aan bod komen. Wel of niet selecteren? Het is een lastige afweging voor een keuzeheer. "Het heeft ook te maken met het niveau waarop je acteert. Als je bij Manchester United of Tottenham Hotspur speelt, dan is het niet vanzelfsprekend dat je altijd speelt." Blind: "Het is aan mij en mijn staf om keuzes te maken en die is altijd gebaseerd op kwaliteit. Die is leidend om resultaat te boeken. Als er meerdere spelers kwalitatief even goed zijn, dan spelen componenten als speelminuten en fitheid een rol. Maar alles heeft zijn grenzen. Dat is aan mij om te bepalen." -> VIDEO: KWALITEIT BOVEN SPEELTIJD 
Lees verder

Voorlopige selectie: 27 spelers
Bondscoach Danny Blind heeft voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bulgarije (25 maart, uit) en de oefeninterland drie dagen later thuis tegen Italië een voorlopige groep van 27 spelers samengesteld. Blind benadrukt dat het een voorlopige selectie betreft: "Ik heb een aantal spelers, onder wie Wesley Sneijder, niet op de voorlopige lijst gezet omdat ze op dit moment niet honderd procent fit zijn. En voor het Nederlands elftal is fitheid een vereiste. Voor deze spelers geldt dat we de komende anderhalve week moeten bekijken of het haalbaar is ze op te roepen." De voorlopige selectie: Steven Berghuis (Feyenoord), Daley Blind (Manchester United), Jasper Cillessen (Barcelona), Memphis Depay (Olympique Lyon), Bas Dost (Sporting CP), Leroy Fer (Swansea City), Wesley Hoedt (Lazio), Vincent Janssen (Tottenham Hotspur), Luuk de Jong (PSV), Rick Karsdorp (Feyenoord), Davy Klaassen (Ajax), Tim Krul (AZ), Jeremain Lens (Fenerbahçe), Bruno Martins Indi (Stoke City), Davy Pröpper (PSV), Quincy Promes (Spartak Moskou), Bart Ramselaar (PSV), Arjen Robben (Bayern München), Marten de Roon (Middlesbrough), Kevin Strootman (AS Roma), Jens Toornstra (Feyenoord), Joël Veltman (Ajax), Tonny Vilhena (Feyenoord), Michel Vorm (Tottenham Hotspur), Stefan de Vrij (Lazio), Georginio Wijnaldum (Liverpool) en Jeroen Zoet (PSV). Wesley Hoedt Het samenstellen van de voorselectie was geen gemakkelijke opgave. De bondscoach kreeg juist afgelopen weekeinde te maken met verschillende blessuregevallen. Vooral op defensief vlak. Zo viel na Virgil van Dijk ook een andere centrale verdediger – Jeffrey Bruma – uit voor de komende interlands. Een opvallende naam in de selectie is dan ook Wesley Hoedt, die bij Lazio Roma regelmatig een centraal verdedigingsduo vormt met Stefan de Vrij. Bulgarije en Italië Het Nederlands elftal speelt zaterdag 25 maart de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Bulgarije. De aftrap in het Natsionalen Stadion Vasil Levski in Sofia is om 21.45 uur plaatselijke tijd (20.45 uur in Nederland). Dinsdag 28 maart wacht de ploeg van bondscoach Danny Blind een oefenduel met Italië. De ontmoeting met de Azzurri vindt vanaf 20.45 uur plaats in de Amsterdam ArenA.
Lees verder

Kaartverkoop interlands Oranje
Het programma van Oranje ter voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Luxemburg (vrijdag 9 juni in de Kuip, 20.45 uur) is woensdag bekend gemaakt. Oranje oefent twee keer tegen een Afrikaanse tegenstander. Op woensdag 31 mei in Casablanca tegen Marokko en op Eerste Pinksterdag, zondag 4 juni, in eigen land tegen Ivoorkust. Deze wedstrijd wordt ook gespeeld in Rotterdam. Aanvang is 19.30 uur. Drie mooie wedstrijden op het programma waarbij we weer rekenen op veel steun van de Oranjesupporters. De vrije verkoop is gestart. Hieronder staat alle informatie over de prijzen en speciale acties. Zodra meer bekend is over ticketprijzen voor de uitwedstrijd tegen Marokko wordt dit gecommuniceerd via deze website, Facebook en Twitter. Nederland – Ivoorkust Tickets zijn verkrijgbaar vanaf 18 euro via onsoranje.nl/tickets. Er is weer een speciaal familievak. Kinderen tot en met 14 jaar ontvangen hier vijftig procent korting en betalen 14 euro. Oranje ClubCardhouders ontvangen 25 procent korting. Passepartouthouders ontvangen daarnaast eenmaal het tweede ticket gratis. Voor de overige tickets geldt de korting van 25 procent. Korting op korting is niet mogelijk.  Nederland – Luxemburg Tickets zijn verkrijgbaar vanaf 18 euro via onsoranje.nl/tickets. Er is weer een speciaal familievak. Kinderen tot en met 14 jaar ontvangen hier vijftig procent korting en betalen 14 euro. Oranje ClubCardhouders ontvangen tien procent korting. Korting op korting is niet mogelijk. Houders van een passepartout ontvangen hun ticket(s) uiterlijk één week voor de wedstrijd via e-mail of post. Indien zij extra tickets willen bijbestellen, sturen ze een mail naar internetverkoop@knvb.nl. Bij beide wedstrijden is er natuurlijk een sfeervak op de korte zijde achter het doel. In dit vak mag gestaan worden.  Wil je met een groep naast elkaar zitten of bestellen voor andere ClubCardhouders? Dan moet je de tickets in dezelfde transactie bestellen. Lees hier de instructie. Jonge Leeuwen Ben je lid van de Jonge Leeuwen? Dan heb je de mogelijkheid om eenmaal per seizoen een gratis ticket te bestellen voor een wedstrijd naar keuze. Ben je nog geen lid van de Jonge Leeuwen of wil je een Oranje ClubCard aanvragen om direct korting te krijgen? Klik dan hier.
Lees verder