Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 20 maart 2017

Ons Oranje! Ciao Clarence; Seedorf neemt afscheid van Oranje

Ciao Clarence; Seedorf neemt afscheid van Oranje
Seedorfs debuut in Oranje dateert van 14 december 1994. De destijds 18-jarige Ajacied viel in de tweede helft van de EK-kwalificatiewedstrijd tegen Luxemburg (5-0) in voor Youri Mulder. De middenvelder gaf meteen zijn visitekaartje af door in de laatste minuut van dat duel doel te treffen. In de veertien jaar daarna zou hij nog tienmaal in Oranjedienst scoren. In maart 2008 kwam hij in en tegen Oostenrijk (3-4) voor het laatst voor Nederland uit.  Clarence Seedorf (staand, uiterst links) voor de oefeninterland tegen China in 1996. Vier eindtoernooien Seedorf was met het nationale voetbalteam present op vier eindtoernooien. Het EK 1996 was zijn eerste Europese eindronde. In de kwartfinale tegen Frankrijk lukten het beide teams niet in de reguliere speeltijd en de verlenging te scoren. Frankrijk trok in de daarop volgende penaltyreeks aan het langste einde, nadat Seedorf vanaf de 11-meter miste. Op het WK 1998 in Frankrijk behaalde hij met Oranje de vierde plaats. Twee jaar later, tijdens EURO 2000, werd het Nederlands elftal in eigen land in de halve finale na penalty's uitgeschakeld door Italië. Ook tijdens het EK in 2004 reikte Oranje tot de halve finale, waar het in gastland Portugal zijn meerder moest erkennen.  Seedorf won liefst vier keer de Champions League. Als clubvoetballer was Seedorf zeer succesvol. Hij won maar liefst viermaal de Champions League: met Ajax in 1995, met Real Madrid in 1998 en met AC Milan in 2003 en 2007. Dit leverde hem de eretitel Mr. Champions League op. Verder won hij op internationaal clubniveau nog belangrijke prijzen als de Wereldbeker en de Europese Supercup. Hij werd met zijn clubs landskampioen in Nederland, Spanje en Italië. Met Ajax en AC Milan won hij bovendien ook nog de nationale beker.  Trainer, ambassadeur en maatschappelijke projecten Clarence Seedorf is op maatschappelijk gebied zeer actief met allerlei projecten. In 2012 vertrok Seedorf naar de Braziliaanse club Botafogo. Vanuit Brazilië startte Seedorf een speciaal opleidingstraject bij de KNVB Academie om het UEFA Pro diploma te behalen. In 2014 zette hij bij Botafogo een punt achter zijn actieve carrière. Direct daarna, in januari 2014, tekende Seedorf een contract dat hem tot de zomer van dat jaar als coach aan AC Milan verbond. In juli 2016 vertrok Seedorf naar China om aan de slag te gaan als coach van Shenzhen Xiangxue. Na een half jaar kwam aan het Chinese avontuur een einde.  Ook op maatschappelijk gebied heeft Seedorf zijn sporen verdiend. In zijn geboorteland Suriname participeert hij in diverse sociale projecten en heeft hij een voetbalstadion laten bouwen. Maar ook buiten Suriname zet hij zich in voor gelijkheid en diversiteit binnen en buiten de lijnen. Vanwege zijn ervaring in het internationale voetbal en zijn betrokkenheid bij de strijd tegen discriminatie en racisme heeft de UEFA hem benoemd tot ambassadeur. In die functie is hij betrokken bij het anti-racisme beleid van de Europese voetbalorganisatie. Streep door discriminatieAls speciale UEFA-ambassadeur tegen racisme in het voetbal zet Clarence Seedorf een streep door discriminatie.
Lees verder

Bezoekersinformatie Nederland-Italië
Een belangrijke vriendschappelijke test, want Oranje wil natuurlijk vol vertrouwen blijven in zijn strijd om 'Rusland' te halen. Dat vertrouwen kan het Oranjelegioen geven door negentig minuten lang achter het team te gaan staan. Volg het ritme van de trommelaars, juich, schreeuw en laat je horen! Hieronder alle praktische bezoekersinformatie voor Nederland-Italië, aanvang 20.45 uur. Vervoer Kom op tijd naar het stadion. Er zijn in het ArenA-gebied deze avond meerdere evenementen, waardoor extra drukte verwacht wordt. In verband met die verwachte drukte vragen wij aandacht voor de volgende zaken:  Gebruik de routes zoals aangegeven. Negeer in de omgeving van het stadion je navigatiesysteem en volg de bewegwijzering. Kijk voor wegwerkzaamheden op jouw route op Van A Naar Beter. Er zijn deze avond wegwerkzaamheden bij de aansluiting A6 op de A1 Almere richting Amersfoort. Verkeer in die richting moet eerst richting Amsterdam en daarna keren richting Amersfoort. Dat zorgt mogelijk voor extra drukte. Indien je niet in het bezit bent van een parkeerkaart adviseren wij je gebruik te maken van het openbaar vervoer. Controleer wel op voorhand hoe laat de laatste trein teruggaat. Bekijk hoe je parkeerkaarten kunt kopen. ParkeerkaartenBekijk hoe je parkeerkaarten kunt kopen Van A naar BeterGa goed voorbereid op weg Info parkeerkaarthouders Vanuit alle richtingen A1, A2, A9, A10: volg de 'P-ArenAPoort' verwijzing op de digitale borden langs de snelwegen. P1 Volg in de omgeving van het stadion de borden 'P1 / P+R ArenA'. Bij het binnenrijden van P1 ontvang je op vertoon van je parkeerkaart of e-ticket een uitrijkaart bij de slagboom van een medewerker . Na afloop van de wedstrijd kun je uitrijkaart gebruiken voor het openen van de slagboom. Indien u voor 16:00 arriveert bij P1 staan er nog geen medewerkers. U dient bij de slagboom een regulier kaartje te trekken. Bij het uitrijden bij de slagboom na de wedstrijd kunt u uw vooraf ontvangen parkeerkaart of E-ticket omwisselen voor een uitrijkaart. P1 is uitsluitend bedoeld voor personen die in het bezit zijn van een parkeerkaart of e-ticket P1. Het heeft geen zin hier in de rij te gaan staan indien je hier niet over beschikt. Kaarthouders dienen de aanduiding 'VOL' bij P1 te negeren. P-overig Volg 'P-ring ArenAPoort' rondom de Amsterdam ArenA. Op vertoon van je 'P-overig' parkeerkaart kun je vanaf 14.00 uur terecht op P3 tot en met P6 en P19 (volg de verwijsborden 'P-ring ArenAPoort' in het gebied). Medewerkers op de parkeerterreinen zorgen ervoor dat je op vertoon van je 'P-overig' parkeerkaart het terrein op en af komt. Je kunt je auto parkeren op de terreinen P2 tot en met P24 (met uitzondering van P10). Op de wedstrijddag kun je vanaf 14.00 uur een evenementenkaart à € 12,- kopen bij de parkeerautomaten of kassa's. Druk daartoe na het parkeren op de evenementenknop van de automaat. Het is ook mogelijk van tevoren online een parkeerkaart aan te schaffen Online parkeerkaartenSchaf online een parkeerkaart aan Parkeerterrein P2 is bij deze wedstrijd gereserveerd voor Belgische supporters. Routebeschrijvingen Vanuit alle richtingen A1, A2, A9, A10: volg de 'P-ArenA ArenAPoort' verwijzing op de borden langs/boven de snelwegen. Voor P1: volgP1 rondom de Amsterdam ArenA Voor P2 tot en met P24: volg 'P-ring ArenAPoort' rondom de Amsterdam ArenA. Verkeersinformatie Volg @VID_KNVB voor wedstrijdspecifieke verkeersinformatie. De Verkeersinformatiedienst (VID) verzorgt via dit account actuele informatie over het snelwegennet rondom de Amsterdam ArenA. Openbaar vervoer Voor exacte vertrek- en aankomsttijden kun je bellen met Openbaar Vervoer Reisinformatie, 0900-9292 (0,70 p/m) of kijk op OV9292. Openbaar vervoerBekijk hier de makkelijkste route met het openbaar vervoer Trein NS Stations 'Bijlmer ArenA' en 'Duivendrecht' liggen op loopafstand van het stadion. Richting Amsterdam en Utrecht raden we je aan via 'Bijlmer ArenA' te reizen. Richting Den Haag en Amersfoort is station 'Duivendrecht' de beste optie. Metro Op 5 minuten loopafstand van de Amsterdam ArenA bevinden zich de metrostations 'Strandvliet' en metrostation 'Bijlmer ArenA', te bereiken met lijn 50 en 54. Bus Vanuit de regio is de Amsterdam ArenA ook per streekbus te bereiken met de lijnen 29, 158, 174, 177 en 178 (www.gvb.nl). De R-Net (www.rnet.nl) rijdt vanaf het station Haarlem via Hoofddorp, Schiphol en Amstelveen naar station Bijlmer ArenA. Bijlmer ArenA ligt op loopafstand van de Amsterdam ArenA. Touring cars Touring Cars kunnen vanaf 14.00 uur parkeren op 'P-bus'. Volg in de directe omgeving van het stadion de borden 'P-bus'. Parkeerkosten zijn € 35,- per touring car. De aanbevolen aanrijroute voor 'P-bus' is via A10 zuid/ Amstel Business Park/Duivendrecht/Holterbergweg. Voor overige reisinformatie kunt u ook terecht op Bereikbaarheid Bekijk hier alle overige reisinformatie
Lees verder

Round-up: Dost in blakende vorm naar Oranje
Bas Dost is on fire in 2017. De spits verzorgde dit weekend, net als vorige week, de volledige doelpuntenproductie voor zijn club Sporting Lissabon, zaterdag tegen Nacional Madeira: 2-0. Het waren alweer zijn veertiende en vijftiende competitietreffer dit kalenderjaar. In het klassement om de Gouden Schoen hoeft hij alleen Lionel Messi nog voor zich te dulden. Vilhena Tonny Vilhena scoorde de winnende treffer namens Feyenoord. De spits was niet de enige international die het net liet bollen dit weekend. Quincy Promes scoorde namens Spartak Moskou de 1-1 in de derby tegen Lokomotiv Moskou, wat tevens de eindstand was. Tonny Vilhena tekende namens Feyenoord voor de winnende treffer in het uitduel tegen sc Heerenveen (1-2). Ook Berghuis, Toornstra en Karsdorp speelden de volledige wedstrijd namens de lijstaanvoerder van de Eredivisie. De vijf Ajacieden in Oranje hadden een stuk minder prettige middag; zij kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel bij Excelsior. Kenny Tete, Matthijs de Ligt en Davy Klaassen speelden de hele wedstrijd, waarbij de twee eerstgenoemden een ongelukkige rol hadden bij de treffer van Excelsior. Nick Viergever viel na rust in, Joël Veltman bleef de hele wedstrijd op de bank nadat hij afgelopen vrijdag met een blessure was uitgevallen. Een dag eerder had Jeroen Zoet de nul gehouden namens PSV tegen Vitesse (1-0 winst). Blind niet in actie Ook Daley Blind (Manchester United, 1-3 winst op Middlesbrough) kwam niet in actie voor zijn club, nadat hij afgelopen donderdag eveneens was uitgevallen met een blessure. Jeremain Lens speelde wegens familieomstandigheden niet namens Fenerbahce in het met 2-3 verloren duel tegen Konyaspor. Wesley Sneijder keerde terug in de basis, na een blessure, en speelde een uur namens Galatasaray tijdens de 2-0 nederlaag tegen Trabzonspor. Michel Vorm en Vincent Janssen wonnen met Tottenham Hotspur met 2-1 van Southampton, waar eerstgenoemde op de bank bleef en de spits de laatste vijf minuten mocht invallen. Hij kreeg nog een kans na een fraaie actie, maar zijn schot werd gestuit door de doelman. Bruno Martins Indi verloor met Stoke City van lijstaanvoerder Chelsea, met 1-2. De centrale verdediger speelde de hele wedstrijd. Bij de topper tegen Manchester City (1-1) speelde Giorgionio Wijnaldum eveneens negentig minuten, namens Liverpool. Verdedigingsduo Arjen Robben won met Bayern München met 0-1 van Borussia Mönchengladbach en speelde 85 minuten mee. Bij Lazio vormden Stefan de Vrij en Wesley Hoedt het centrale verdedigingsduo in de uitwedstrijd tegen Cagliari, die eindigde met de brilstand: 0-0. Kevin Strootman was zondagavond belangrijk voor AS Roma met een assist, in de met 3-1 gewonnen wedstrijd tegen Sassuolo. Jasper Cillessen zag vanaf de bank hoe Barcelona met 4-2 won in een spectaculair duel van Valencia. Memphis speelde met Olympique Lyon een topper uit tegen Paris Saint-Germain. De linksbuiten speelde 77 minuten, maar verloor met 2-1. Met twee treffers was Memphis van grote waarde in de laatste interland van Oranje, tegen Luxemburg. De internationals melden zich morgen bij Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk, in aanloop naar het belangrijke WK-kwalificatieduel tegen Bulgarije en de vriendschappelijke wedstrijd tegen Italië. Dinsdag wordt er voor het eerst getraind door de internationals, op de velden van Quick Boys. Programma Nederlands elftal komende wekenHet programma van het Nederlands elftal t/m de wedstrijd tegen Italië.
Lees verder