Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

zaterdag 25 maart 2017

Ons Oranje! Luuk de Jong toegevoegd aan selectie Oranje

Luuk de Jong toegevoegd aan selectie Oranje
Bondscoach Danny Blind heeft Luuk de Jong toegevoegd aan de selectie van het Nederlands elftal, dat zaterdag de belangrijke WK-kwalificatiewedstrijd in en tegen Bulgarije speelt. De aanvaller van PSV vervangt Vincent Janssen, die ziek is en vrijdagochtend niet mee kon reizen naar Sofia. De Jong vliegt de selectie van Oranje later op de dag achterna naar de hoofdstad van het Balkan-land. Oranje speelt dinsdag ook de vriendschappelijke interland tegen Italiƫ, in de Amsterdam Arena.
Lees verder

Oranje klaar voor Bulgarije
In het Vasil Levski Nationaal Stadion heeft het Nederlands elftal de laatste training in aanloop naar het belangrijke WK-kwalificatieduel tegen Bulgarije afgewerkt. Stefan de Vrij ontbrak als enige; de verdediger heeft last van een zwelling op zijn scheenbeen en is een twijfelgeval voor de wedstrijd. Verder kwamen alle 24 spelers in actie tijdens de training, inclusief de later ingevlogen Luuk de Jong. Bondscoach Danny Blind zei op de persconferentie voorafgaand aan de training dat hij het duel met vertrouwen tegemoet zag. "Ik vind dat wij voldoende kwaliteit hebben om voor de winst te gaan. Bulgarije is een serieuze tegenstander en daar hebben we respect voor, maar we hebben geen vrees." 1, 2, 3...33 šŸ˜#BULNED pic.twitter.com/lH8XmqjWeY — OnsOranje (@OnsOranje) 24 maart 2017 De warming-up in het Vasil Levski Nationaal Stadion. Bondscoach Danny Blind kijkt toe. Wijnaldum in duel met Vilhena. Positiespel tijdens de training, met v.l.n.r. Quincy Promes, Jens Toornstra en Bruno Martins Indi.
Lees verder

Twee bekenden uit Eredivisie in selectie van Bulgarije
Het Nederlands elftal treft zaterdag in Bulgarije twee oude bekenden uit de Eredivisie. Mits ze worden opgesteld, treden voormalig FC Twente-keeper Nikolay Mihaylov en ex- PSV'er Stanislav Manolev aan tegen Oranje. Als twee spelers van Oranje weten hoe Mihaylov is te passeren, dan zijn het wel Quincy Promes en Luuk de Jong. De beide aanvallers speelden bij FC Twente enkele seizoenen samen met de Bulgaarse doelman, die eerst door Liverpool werd verhuurd aan de club uit Enschede, en later door de Tukkers zelf werd gecontracteerd. Inmiddels komt de goalie uit voor Mersin Ä°dman Yurdu, een club op het hoogste niveau van Turkije die vroeger bekend stond onder de naam GenƧlerbirliği. Gevaarlijkste man — Promes en de bondscoach. Behalve informatie over de keeper, kan Promes overigens ook wel het een en ander vertellen over de op papier gevaarlijkste man bij de Bulgaren, aanvaller Ivelin Popov. De Oranje-international speelt samen met hem bij Spartak Moskou. Vaak is Promes de aangever, en rondt Popov af – al vindt de aanvaller van het Nederlands elftal zelf ook vrij makkelijk het net. Jeroen Zoet en Georginio Wijnaldum komen in Sofia ook een ex-ploeggenoot tegen. De keeper en middenvelder speelden bij PSV met Stanislav Manolev, die als verdediger is opgeroepen in het team van bondscoach Petar Hubchev. — Wilfred Bouma duelleert met Stanislav Manolev. Manolev vertrok na zijn periode in Eindhoven terug naar zijn vaderland, om bij de nationale topclub CSKA Sofia te spelen. De club uit de hoofdstad is met zes spelers in de selectie hofleverancier van de nationale ploeg. Behalve voor clubs in hun eigen land, komen ook vier spelers uit in de Russische competitie, staan er drie onder contract in ItaliĆ« en Turkije, twee in Polen en een in KroatiĆ«. Bulgarije staat momenteel 71e op de wereldranglijst van de FIFA, net boven Wit-Rusland en net onder Guinea. En 50 plaatsen lager dan het Nederlands elftal. De tegenstander heeft in kwalificatiegroep A voor het WK 2018 in Rusland Ć©Ć©n punt minder dan de ploeg van Blind. Uit vier wedstrijden haalde de opponent 6 punten. Frankrijk leidt de groep met 10 punten uit 4 wedstrijden. Thuis moeizaam winnen Opmerkelijk is dat de tegenstander van Oranje op eigen veld maar moeizaam weet te winnen. De twee thuisduels werden wel gewonnen, maar beiden heel nipt. Tegen Luxemburg werd het 4-3, tegen Wit-Rusland 1-0. De twee uitduels werden beiden ruim verloren: 4-1 bij Frankrijk en 3-0 bij Zweden. De aftrap in het Vasil Levski Nationaal Stadion is om 20.45 uur (Nederlandse tijd). Het duel wordt uitgezonden door de NOS op NPO 1. Om 20.00 begint de voorbeschouwing.
Lees verder