Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 6 maart 2017

Ons Oranje! Succesvolle Nederlanders in Italië

Succesvolle Nederlanders in Italië
Het Nederlands elftal speelt op 28 maart een vriendschappelijke interland tegen Italië. In de Amsterdam ArenA treft de ploeg van bondscoach Danny Blind een land waar een elftal Nederlanders hele goede herinneringen aan heeft overgehouden. Allereerst Faas Wilkes. Jarenlang voerde hij de lijst aan met meeste doelpunten voor Oranje. En dat terwijl hij een aantal seizoenen niet voor het national team in actie mocht komen. Het was een maatregel van de KNVB, omdat het niet blij was dat de sterspeler van Xerxes naar Italië was vertrokken. Wilkes was in 1949 de vierde Nederlander in buitenlandse dienst, maar de eerste die naar een Europese topclub vertrok. Van 1949 tot 1952 speelde hij met succes voor Internazionale. In 95 duels scoorde de aanvaller 47 keer. Het leverde hem de bijnaam 'Il Tulipano' (De Tulp) op. Een blessure stond nieuw succes bij Torino in de weg. Hij vertrok naar Valencia en kwam via diverse omzwervingen uiteindelijk weer terug bij Xerxes. Held van Napels Michel van de Korput slaagde tussen 1980 en 1983 wel bij Torino. De verdediger vertrok naar Turijn na jaren trouwe dienst bij Feyenoord. In een tijd dat Italiaanse clubs slechts één buitenlander mochten opstellen, bewees Van de Korput wekelijks zijn waarde. Prijzen bleven uit, maar zijn naam heeft hij voor altijd gevestigd bij de Italiaanse club. Heimwee dreef hem uiteindelijk terug naar Feyenoord. In dezelfde periode kwam Ruud Krol uit voor Napoli. In Napels zijn ze Krol nog altijd niet vergeten. Sterker, hij is daar eeuwig een held. In ruim drie seizoenen maakte de voormalig verdediger een onuitwisbare indruk. Dat bleek wel toen hij vorig najaar terugwas in het San Paolo-stadion. De ster van weleer kreeg een oorverdovend applaus en werd minutenlang toegezongen. De drie van Milaan Marco van Basten, Ruud Gullit en Frank Rijkaard hebben nog altijd een heldenstatus in Milaan. Eind jaren '80, begin jaren '90 zorgden zij voor een heuse revolutie bij AC Milan. In het elftal van Arrigo Sacchi groeiden zij uit tot enorme helden die onder andere in 1989 en 1990 zowel de Europa Cup I als de Wereldbeker wonnen. In de finales van de Europa Cup speelden de Nederlanders een hoofdrol. In 1989 werd Steaua Boekarest van de mat gespeeld: 4-0. Van Basten en Gullit maakten allebei twee doelpunten. Een jaar later won AC Milan de finale met 1-0 van Benfica. Dit keer was Frank Rijkaard de doelpuntenmaker. Winter Ook Aron Winter mocht in Italiaanse dienst een Europa Cup boven zijn hoofd houden. Hij won met Internazionale in 1998 de UEFA Cup. Een jaar eerder stond Winter ook tijdens de UEFA Cup-finale in het veld. De Nederlandse middenvelder miste vanaf elf meter. Dit zorgde er mede voor dat Schalke 04 de hoofdprijs greep.  Naast Internazionale speelde Winter ook tussen 1992 en 1996 123 duels voor Lazio Roma. Imposant De erelijst van Clarence Seedorf in Italië is imposant. Hij vertrok op achttienjarige leeftijd bij het gouden Ajax van 1995. Via Sampdoria, Real Madrid en Internazionale belandde hij uiteindelijk bij AC Milan. Met deze club won hij in 2003 en 2007 de Champions League. Ook werd hij Wereldkampioen in 2007 en werd hij twee keer landskampioen. De middenvelder kwam maar liefst 300 duels voor de club in actie. Seedorf speelde tussen 2004 en 2006 samen met Jaap Stam in Milaan. Hoewel Stam net de succesvolle jaren miste, groeide hij als bikkelharde verdediger uit tot een onmisbare kracht in het elftal. Stam was overgekomen van Lazio Roma, waar hij vanaf 2001 70 duels voor in actie was gekomen. Uiteindelijk kwam Stam 112 keer uit in Italiaanse dienst. Hij won met Lazio Roma de Coppa Italia en met AC Milan de Italiaanse Supercup. Drie clubs Edgar Davids kwam uit voor drie verschillende Italiaanse clubs. Hij vertrok in 1996 samen met zijn maatje Michael Reiziger naar AC Milan. Zijn meest succesvolle periode beleefde hij echter tussen 1998 en 2004 bij Juventus. De 'pittbull' werd met de club uit Turijn drie keer kampioen van Italië en won twee keer de nationale beker. Na een korte verhuurperiode naar FC Barcelona speelde hij in het seizoen 2004-'05 voor Internazionale. Met deze club won hij de Coppa Italia. Wesley Sneijder beleefde zijn gloriedagen in Italië. Groot geworden bij Ajax en gehard bij Real Madrid vertrok hij in 2009 naar Internazionale. In zijn eerste jaar won hij onder trainer José Mourinho alles wat er te winnen valt: de Champions League, de Serie A en de Coppa Italia. Een seizoen later won Sneijder met Internazionale ook de Wereldbeker en de Italiaanse Supercup. In 76 duels in Italië scoorde hij dertien keer. Klik hier voor de kaartverkoop van Nederland - Italië!
Lees verder

Afrikaanse tegenstanders voor Oranje
Voor het Nederlands elftal staan in het voorjaar twee oefenwedstrijden tegen Afrikaanse tegenstanders op het programma. Woensdag 31 mei speelt de ploeg van bondscoach Danny Blind in Casablanca tegen Marokko. Eerste pinksterdag, zondag 4 juni, volgt een treffen met Ivoorkust. Het duel met Les Éléphants wordt gespeeld in Stadion Feijenoord en begint om 19.30 uur. Vijf dagen later – vrijdag 9 juni - komt Oranje opnieuw naar Rotterdam voor de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Luxemburg. Die avond klinkt om 20.45 uur het eerste fluitsignaal in De Kuip. Sparring-partners Bondscoach Danny Blind: "Dit zijn allebei mooie sparring-partners. Vorige maand heb ik de ploegen nog aan het werk gezien tijdens de Afrika Cup. Titelverdediger Ivoorkust - met onder meer Wilfried Kanon (ADO Den Haag) en Wilfried Bony (ex-Vitesse) - stelde daar wel enigszins teleur. Zij werden al in de groepsfase uitgeschakeld door nota bene Marokko. Maar in de kwalificatiegroep voor het WK staat Ivoorkust juist weer twee punten boven Marokko. Een wedstrijd tussen Marokko en Nederland is sowieso speciaal, omdat we daar vast spelers gaan terugzien die we kennen uit de Eredivisie." Nederland kwam in mei 2014 in aanloop naar het WK in Brazilië voor het laatst uit tegen een Afrikaanse tegenstander. Oranje won het oefenduel met Ghana destijds met 1-0. Blind: "Het is zeker voor onze jonge spelersgroep waardevol dat we kunnen oefenen tegen een tegenstander van een ander continent. En met een mogelijk WK in aantocht is dat mooie bagage." Afsluiting Met deze drieluik sluit het Nederlands elftal het lopende seizoen af. Het WK-kwalificatietreffen tussen Frankrijk en Nederland op donderdag 31 augustus in Parijs, is de opening van het seizoen 2017/'18. Daarna staan nog drie reguliere plaatsingsduels voor het WK 2018 op het programma: zondag 3 september om 18.00 uur Nederland – Bulgarije, Wit-Rusland – Nederland op zaterdag 7 oktober om 20.45 uur in Minsk en Nederland – Zweden op dinsdag 10 oktober (20.45 uur). De ontmoetingen met Bulgarije en Zweden worden beide gespeeld in de Amsterdam ArenA. Dat geldt ook voor een eventuele WK-play-offwedstrijd in november.
Lees verder

Ook Bruma mist interland Bulgarije
Bondscoach Danny Blind moet voor de interlands van het Nederlands elftal eind maart een streep door de naam van Jeffrey Bruma zetten. De 25-voudig international kampt met een verrekte kruisband en naar verwachting drie tot vier weken uit de roulatie. Dat maakte VfL Wolfsburg, de Duitse werkgever van Bruma, maandag na uitgebreid onderzoek bekend. De Rotterdammer viel zaterdag in het competitieduel met FSV Mainz 05 (1-1) geblesseerd uit en vreesde voor een zware blessure. De diagnose bleek na een mri-scan mee te vallen. Bulgarije en Italië Wel moet de verdediger de WK-kwalificatiewedstrijd van Oranje in en tegen Bulgarije, op zaterdag 25 maart, naar alle waarschijnlijkheid missen. Hetzelfde geldt voor de oefeninterland tegen Italië die drie dagen later in de Amsterdam ArenA plaatsvindt. "Het is natuurlijk jammer dat ik het team de komende weken niet kan helpen, maar ik ben ook erg opgelucht dat de blessure niet erger is. Het had heel anders kunnen uitpakken. Ik heb echt geluk gehad. Vanaf nu concentreer ik mij op het herstel, zodat ik snel weer kan terugkeren op het veld", aldus Bruma op de website van VfL Wolfsburg. Tweede tegenvaller Het wegvallen van Bruma is een extra tegenvaller voor bondscoach Blind. Na Virgil van Dijk (enkel) ziet hij een tweede centrale verdediger wegvallen voor de komende interlandperiode.
Lees verder