Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

donderdag 2 maart 2017

Sport en politiek: verkiezingen komen er aan...

Sport en politiek: verkiezingen komen er aan...
Over precies twee weken weten we de uitslag van de parlementsverkiezingen. De afgelopen dagen en weken buitelden de verschillende lijsttrekkers over elkaar heen tijdens televisieoptredens, interviews in kranten en vooral via de sociale media. Terugkijkend op de afgelopen kabinetsperiode heeft de sport in het algemeen alle reden om tevreden te zijn over de steun van de politiek. In het regeerakkoord van 2012 werd afgesproken dat de financiering via de kansspelen zou worden versterkt. Het duurde even, maar uiteindelijk fuseerden (onze) Lotto samen met de Staatsloterij en ontstond een jaar geleden de NLO (de Nederlandse Loterij), waarmee een duurzame financieringsbron voor de georganiseerde sport van zo'n 50 miljoen per jaar werd zeker gesteld. Desondanks heeft ook de sport de afgelopen jaren behoorlijk moeten bezuinigen wegens teruglopende inkomsten van (toen nog) de Lotto. Gelukkig...
Lees verder