Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 21 april 2017

Record: in maart sportten ruim tien miljoen Nederlanders minstens vier keer per maand

Record: in maart sportten ruim tien miljoen Nederlanders minstens vier keer per maand
ARNHEM - De NOC*NSF Sportdeelname Index heeft in maart met 208 punten een recordhoogte bereikt. Zo'n 10,2 miljoen Nederlanders in de leeftijd van 5 tot 80 jaar hebben in die maand vier keer of vaker gesport. De Sport Index tot 18 jaar kwam uit op 231 punten en ook dat is een record. Dat blijkt uit onderzoek dat GfK maandelijks verricht voor NOC*NSF. Grootste stijger ten opzichte van een jaar geleden is wandelsport (+430.000). Wielrennen/ toerfietsen (+340.000) en voetbal (+150.000) nemen de tweede en derde positie in. Dit zijn allemaal 'buitensporten'. Richard Kaper, hoofd Sportparticipatie bij NOC*SF: 'We zien dat in de maanden maart en april de sportdeelname altijd relatief hoog is. Veel competities draaien dan op volle toeren. Het mooie weer en langer zonlicht in de avonden in combinatie met het volhouden van goede voornemens om meer te sporten zijn mogelijk verklaringen voor het...
Lees verder