Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

dinsdag 11 april 2017

Rijksoverheid: Reactie van het kabinet op de acties van de VS in Syrië

Reactie van het kabinet op de acties van de VS in Syrië
Het kabinet heeft gereageerd op de acties van de Verenigde Staten in Syrië.
Lees verder

Benoeming ambassadeurs en permanent vertegenwoordiger
De ministerraad heeft op voorstel van minister Koenders van Buitenlandse Zaken ingestemd met de benoeming van ambassadeurs in Abuja en Praag en een permanent vertegenwoordiger bij OPCW en ICC in Den Haag. De twee ambassadeursbenoemingen zijn pas definitief als de gastlanden hun goedkeuring eraan hebben verleend.
Lees verder

Kabinetsverklaring over het bezoek van de heer Gebreab aan Nederland
De Eritrese ambassade in Brussel heeft de Nederlandse autoriteiten per diplomatieke nota geïnformeerd dat de heer Gebreab, een medewerker van de Eritrese President, het voornemen had om naar Nederland te komen om Eritrese jongeren toe te spreken op een jeugdcongres. De regering is bezorgd over de mensenrechtensituatie in Eritrea. Het kabinet vindt het bezoek van de heer Gebreab dan ook ongemakkelijk, omdat een hoge Eritrese ambtenaar Eritreeërs gaat toespreken die hun land hebben verlaten. Het bezoek van Gebreab zal daarom niet worden gefaciliteerd en als privéaangelegenheid worden behandeld. Dat houdt onder andere in dat hij niet door de Nederlandse regering of door hoge ambtenaren zal worden ontvangen. Omdat de heer Gebreab reeds over een Schengenvisum beschikte, is de regering nooit voor de vraag komen te staan of een visum al dan niet zou moeten worden verstrekt.
Lees verder