Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 21 april 2017

Zondag 23 april in de Nederlandse Kerk | Sunday at the Dutch Church London


 Caravaggio: De ongelovige Thomas  

Greetings! 

Zondag 23 april Beloken Pasen
 
De zondag na Pasen wordt ook wel Beloken Pasen genoemd. Dit omdat op deze dag de luiken van de ramen die tijdens alle Paasfestiviteiten geopend waren weer werden gesloten. Ook de witte feestkleding die de mensen vroeger met Pasen droegen werden op deze zondag weer omgeruild voor gewone kleding. In het Noorden van Nederland wordt deze zondag Lutje Poaske of Lyts Peaske genoemd, klein Pasen dus. Het grote feest is voorbij en het gewone leven staat weer voor de deur. Of toch niet? 

We horen in de lezingen hoe Noach na de zondvloed een nieuwe start kan maken en we horen uit het Johannesevangelie hoe Jezus aan zijn leerlingen verschijnt en hen vraagt juist naar buiten te gaan en te beginnen aan een leven met nieuw perspectief. De luiken moeten open! Daarom zingen we aan het einde van deze kleine Paasdienst uit volle borst het 'U zij de Glorie' van Händel.

Eerste van de vier beroepings kandidaten leidt de dienst, David Titterington speelt op het orgel. 
 
  Cantate Service 7th May
THE QUINCENTENARY OF THE REFORMATION 2017 is the 500th anniversary of Martin Luther posting his 95 theses on the door of the castle chapel in the German town of Wittenberg - an event that has become known as the starting point of the Reformation.
To commemorate this historic event the Dutch Church celebrates with a cantata service in Austin Friars on Sunday May 7th, 15:00.

We have the pleasure of inviting you to a musical afternoon to enjoy the music of the greatest composer of the Reformation period, Johann Sebastian Bach. A Cantata by him will be performed by the professional City Bach Collective, a group of musicians who perform Bach on period instruments.


Words of reflection by Willem Buiter, Chief Economist at Citigroup & Senior Staff member at LSE. The service is led by Rev. Joost Röselaers, organist David Titterington.

ALL WELCOME!!

Cantata Service in the Dutch Church on Sunday May 7th, 15:00. Entrance free, donations appreciated.

Dutch Church, 7 Austin Friars, London EC2N 2HA. 020 7588 1684


Diaconie April 2017
Witte Helmen in Syrië
Namens de diaconie, 
Nina Booth

 Online
466 jaar Nederlandse Kerk, Vier dit met ons mee en like ons op Facebook, volg ons ook op Twitter.
Bezoek onze website om op de hoogte blijven van al onze activiteiten.
 


 Quick Links


SAVE THE DATES
NCL
Camiel Selker
Focus Orange
12:00- 15:00
  26/04 
Kings Night
18:30- 22:00
 
  29/04 
Neerlandia
KoningsdagFeest
13:30- 18:00
Nationale Doden Herdenking 
Mill Hill
19:00- 20:00
 
  05/05 
Bevrijdingsconcert
18:30- 21:00
  07/05 
Bach Cantate
mmv Willem Buiter
15:00- 16:00
 
  09/05 
NCL
Alex Brenninkmeijer
12:00- 15:00
 
Talk with Arjan Lubach
18:30- 21:00
  21/05 
Dutch Church
Gemeenteberaad
12:30- 13:30
Pinksteren
11:00- 12:00
NCL
Prinses Laurentien van Oranje
12:00- 15:00

 Kerkdienst
De kerkdienst 
is live te volgen op internet via 
Klik Hier voor de orde van dienst 

Parkeren
U kunt parkeren in Finsbury Circus.
NCP kunt u vinden op Finsbury square en Barbican Centre. 
In Austin Friars is een parkeerplaats voor minder-validen. U heeft hier een vergunning voor nodig. 

Voor meer informatie over parkeren: Kerkelijk Bureau 
020 7588 1684

 Austin Friars Forum


THE DUTCH CHURCH AT AUSTIN FRIARS
WAS FOUNDED BY REFUGEES, AND HAS BEEN LOCATED IN THE HEART OF THE CITY OF LONDON SINCE 1550, WHEN IT RECEIVED A ROYAL CHARTER FROM KING EDWARD VI. 

The Dutch Church has been an open and welcoming place ever since, where values like individual freedom and respect have been celebrated throughout the years. The Dutch Church is still a place of religious worship known for its liberal values today. In 2016 the first same-sex wedding in a British church was confirmed in the Dutch Church.

Nederlandse Kerk
7 Austin Friars
London
EC2N 2HA
United Kingdom

T + 44 20 7588 1684