Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 7 april 2017

Zondag 9 april in de Nederlandse Kerk | Sunday at the Dutch Church London


  

Greetings!  

Intocht in perspectief

Het verhaal van de intocht van Jezus in Jeruzalem, dat op deze Palmzondag centraal staat, kun je vanuit verschillende perspectieven lezen: vanuit het perspectief van de leerlingen, van de omstanders, vanuit Jezus en mogelijk ook vanuit het perspectief van de ezelin, die als lastdier symbool staat voor zijn berijder. Elk perspectief kan helpen om opnieuw oog te krijgen voor de kracht van dit verhaal, dat messiaanse dromen van vrede nieuw leven inblaast. 

Het is zondag kinderkerk en iedereen is van harte welkom. Er is een lunch na de dienst.

Gerard van Es is zondag gast- predikant. Gerard was oud predikant van de Nederlandse Kerk. 

Gerard van Es leidt de dienst, David Titterington speelt op het orgel. 
 
  Veertigdagenkalender


Ook dit jaar is er een digitale veertig-dagenkalender samengesteld, dankzij de inzet en creativiteit van velen.

Thema van de kalender is dit jaar: 'Het enige dat nodig is voor het zegevieren van het kwade, is dat goede mensen niets doen' (het citaat is van de Ierse filosoof Edmund Burke: 'The only thing necessary for the triumph of evil is for good men to do nothing'). 

33e van de Veertigdagentijd.

There is something I want to tell, but I haven't got the words. It is about a little girl. About what happened to her. The grown ups kept quiet. For sixty years nobody said what they had seen and noticed. After that long a time, the last living of them said, they had known and talked among themselves, not knowing what to do. Those who said anything to the little girl  told her she'd got it wrong. She imagined too much. It was badness to think such things. Those grownups who said nothing, had stood up to the nazie's, in the war, been imprisoned and then kept silent. 

When the war was over, they seldom spoke about the horror and the injustice of all what had happened. After the war it was happening in their own family. The daughter in law, the sister in law, she was a very cruel mother. Her child was said to be very accident prone. Nothing was said out loud and they all found it harder and harder to speak with the little girl about ordinary every day things. And as there were no words, maybe everybody could think it never happened.

Ingezonden door Geertje Bouwes 

U kunt u aanmelden voor de dagelijkse emails door ondergetekende te berichten.

Diaconie April 2017
Witte Helmen in Syrië
Namens de diaconie, 
Nina Booth

 Online
466 jaar Nederlandse Kerk, Vier dit met ons mee en like ons op Facebook, volg ons ook op Twitter.
Bezoek onze website om op de hoogte blijven van al onze activiteiten.
 


SAVE THE DATES
Goede Vrijdag
11:00- 12:00
 
Paasvroegdienst
09:30- 10:00
Paasdienst
11:00- 12:00
 18/04 
Talk with Titia Ketelaar
18:30- 21:00
NCL
Camiel Selker
Focus Orange
12:00- 15:00
  26/04 
Kings Night
18:30- 22:00
 
  29/04 
Neerlandia
KoningsdagFeest
13:30- 18:00
Nationale Doden Herdenking 
Mill Hill
19:00- 20:00
 
  05/05 
Bevrijdingsconcert
18:30- 21:00
  07/05 
Bach Cantate
mmv Willem Buiter
15:00- 16:00
  09/05 
NCL
Alex Brenninkmeijer
12:00- 15:00
Talk with Arjan Lubach
18:30- 21:00
  21/05 
Dutch Church
Gemeenteberaad
12:30- 13:30
Pinksteren
11:00- 12:00
NCL
Prinses Laurentien van Oranje
12:00- 15:00

 Kerkdienst
De kerkdienst 
is live te volgen op internet via 
Klik Hier voor de orde van dienst 

Parkeren
U kunt parkeren in Finsbury Circus.
NCP kunt u vinden op Finsbury square en Barbican Centre. 
In Austin Friars is een parkeerplaats voor minder-validen. U heeft hier een vergunning voor nodig. 

Voor meer informatie over parkeren: Kerkelijk Bureau 
020 7588 1684

 Austin Friars Forum


THE DUTCH CHURCH AT AUSTIN FRIARS
WAS FOUNDED BY REFUGEES, AND HAS BEEN LOCATED IN THE HEART OF THE CITY OF LONDON SINCE 1550, WHEN IT RECEIVED A ROYAL CHARTER FROM KING EDWARD VI. 

The Dutch Church has been an open and welcoming place ever since, where values like individual freedom and respect have been celebrated throughout the years. The Dutch Church is still a place of religious worship known for its liberal values today. In 2016 the first same-sex wedding in a British church was confirmed in the Dutch Church.

 Quick Links


Nederlandse Kerk
7 Austin Friars
London
EC2N 2HA
United Kingdom

T + 44 20 7588 1684