Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

woensdag 31 mei 2017

Ons Oranje! Davy Klaassen niet inzetbaar tegen Marokko

Davy Klaassen niet inzetbaar tegen Marokko
Interim-bondscoach Fred Grim kan voor de oefeninterland tegen Marokko aanstaande woensdag niet beschikken over Davy Klaassen. De Ajax-middenvelder heeft last van een knieblessure. De kwetsuur valt mee. Klaassen hoopt een dag later alsnog aan te sluiten voor de voorbereiding op de wedstrijd tegen Ivoorkust op 4 juni en het WK-kwalificatieduel tegen Luxemburg (9 juni) die allebei in de Rotterdamse Kuip worden gespeeld. De andere Ajacieden - Joël Veltman, Matthijs de Ligt, Nick Viergever en Kenny Tete - meldden zich zondag al wel in het trainingskamp van Oranje in het Portugese Lagos. Zij kregen een aantal dagen extra rust om te herstellen van de verloren Europa League-finale tegen Manchester United. Aké en Cillessen — Chelsea-verdediger Nathan Aké meldde zich na de verloren  Cupfinal tegen Arsenal bij Oranje en trainde maandag al mee. Ook Nathan Aké en Jasper Cillessen hebben zich bij de groep gevoegd en maandag meegetraind. Aké zag zaterdag vanaf de bank hoe zijn club Chelsea de Cupfinal verloor van stadgenoot Arsenal.  Jasper Cillessen kwam wel met een prijs naar Portugal. De doelman stond in de basis bij FC Barcelona dat voor de derde keer op rij de Copa del Rey won, dit keer door Alaves met 3-1 te verslaan.
Lees verder

Ajacieden sluiten aan bij Oranje: 'Een eer om er bij te zijn'
Bij het Nederlands elftal stonden er vanochtend zo waar 20 spelers op het veld. Zeven meer dan tijdens de eerste trainingsdag, al kwam Jasper Cillessen aan tijdens de oefensessie en kwam hij nog niet in actie. Nathan Aké, voor het eerst bij Oranje, deed dat al wel - nadat hij maandagochtend was gearriveerd. Vincent Janssen en de Ajacieden Nick Viergever, Kenny Tete, Matthijs de Ligt en Joël Veltman arriveerden zondag en werkten ook hun eerste trainingssessie af. Verloren finale De Ligt en Veltman waren blij hun zinnen weer even te kunnen verzetten bij Oranje na de verloren Europa League-finale. "Het gaat wel iets sneller nu je hier je focus weer even op hebt, maar iedere dag spookt het nog wel even door je hoofd", zei Veltman.  Het is de tweede keer dat De Ligt zich bij Oranje meldt. Zijn debuut in de basis maakte de nodige tongen los, maar dat heeft de verdediger achter zich gelaten. "Het is voor mij een eer dat ik nu voor de tweede keer uitgenodigd wordt. Voor mij als jonge jongen is dat geweldig, maar dat geldt denk ik voor iedereen die hier is." Nathan Aké kreeg direct te maken met de wetten van het Nederlands elftal. Quincy Promes en Bruno Martins Indi in een onderonsje. Het afsluitende partijspel werd gewonnen door Ramselaar, Hoedt, Toornstra, Vilhena en Memphis.
Lees verder

Malinese scheidsrechter bij Marokko - Nederland
Het duel tussen Marokko en Nederland staat onder leiding van scheidsrechter Mahamadou Keita uit Mali. De 34- jarige arbiter is sinds 2011 internationaal actief. Hij wordt woensdag geassisteerd door zijn landgenoten Moriba Diakite en Drissa Niare. Vierde official is Hicham Tiazi uit Marokko. Het is de eerste keer dat Keita een wedstrijd een wedstrijd van het Nederlands elftal fluit. De spelers van Marokko kent hij al wel. Tijdens de Afrika Cup eerder dit jaar had Keita de touwtjes in handen tijdens de groepswedstrijd tussen Marokko en Togo, die met 3-1 door de Marokkanen werd gewonnen. Marokko strandde in dat toernooi uiteindelijk in de kwartfinale tegen Egypte. Stade Adrar  Marokko en Nederland ontmoeten elkaar om 19.30 uur (Nederlandse tijd) in Stade Adrar in Agadir. Het stadion biedt plaats aan ruim 45.000 toeschouwers en werd in 2013 officieel geopend. Vaste bespeler is Hassania Agadir dat uitkomt in de hoogste divisie van het Marokkaanse voetbal. Het stadion in Agadir was in 2013 het strijdtoneel van drie duels tijdens het WK voor clubteams, waaronder de halve finale tussen Guangzhou Evergrande en Bayern München. Bayern won - overigens zonder de geblesseerde Arjen Robben - destijds met 3-0 van de Aziatische kampioen. 
Lees verder