Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

woensdag 31 mei 2017

Ons Oranje! Malinese scheidsrechter bij Marokko – Nederland

Malinese scheidsrechter bij Marokko – Nederland
Het duel tussen Marokko en Nederland staat onder leiding van scheidsrechter Mahamadou Keita uit Mali. De 34- jarige arbiter is sinds 2011 'international'. Hij woensdag geassisteerd door zijn landgenoten Moriba Diakite en Drissa Niare. De vierde official is Hicham Tiazi uit Marokko. Het is de eerste keer dat Keita een wedstrijd een wedstrijd van het Nederlands elftal fluit. De spelers van Marokko kent hij al wel. Tijdens de Afrika Cup eerder dit jaar had Keita de touwtjes in handen tijdens de groepswedstrijd tussen Marokko en Togo, die met 3-1 door de Marokkanen werd gewonnen. Marokko strandde in dat toernooi uiteindelijk in de kwartfinale tegen Egypte. Stade Adrar  Marokko en Nederland ontmoeten elkaar om 19.30 (Nederlandse tijd) in Stade Adrar in Agadir. Het stadion biedt plaats aan ruim 45.000 toeschouwers en werd in 2013 officieel geopend. De vaste bespeler is Hassania Agadir, dat uitkomt in de hoogste divisie van het Marokkaanse voetbal. Het stadion in Agadir was in 2013 het strijdtoneel van drie duels tijdens het WK voor clubteams, waaronder de halve finale tussen Guangzhou Evergrande en Bayern Munchen. Bayern won - overigens zonder de geblesseerde Arjen Robben - destijds met 3-0 van de Aziatische kampioen. 
Lees verder

Feest van herkenning tegen Marokko
De spelers van het Nederlands elftal komen bij Marokko een aantal bekende gezichten tegen. Een flink deel van de Marokkaanse selectie is opgeleid in Nederland en/of speelt nog in de Eredivisie. Zo wordt het motorblok van Feyenoord uit elkaar gehaald en staat Tonny Vilhena - als hij speelt - plotseling tegenover zijn maatje op het middenveld Karim El Ahmadi. Een deel van het middenveld van FC Utrecht blijft wel in tact. Bondscoach Hervé Renard heeft naast Yassin Ayoub voor het eerst Sofyan Amrabat opgeroepen voor de Marokkaanse selectie.  Broers Amrabat Voor Amrabat kan het sowieso een heel bijzonder debuut worden, want misschien verdedigt hij woensdag wel samen met zijn broer Nordin, die tegenwoordig voor Watford speelt, maar in een grijs verleden nog de kleuren van VVV-Venlo en PSV droeg.  — Nordin Amrabat won met PSV de Johan Cruijff Schaal in 2008. Renard selecteerde ook Mimoun Mahi die een uitstekend seizoen draaide bij FC Groningen. De aanvaller scoorde er met name in de tweede helft veelvuldig op los en eindigde met zeventien doelpunten uiteindelijk in de bovenste regionen van de topscorerslijst. Geboren Amsterdammer De geboren Amsterdammer Mbark Boussoufa speelde in de jeugd van Ajax nog met Wesley Sneijder, maar verkaste op de jonge leeftijd naar het buitenland. Hij speelde in België voor AA Gent en Anderlecht waar hij werd verkozen tot speler van het jaar. Daarna koos hij voor een avontuur bij Anzji Machatsjkala en Lokomotiv Moskou. Sinds dit seizoen speelt hij voor Al Jazira uit Abu Dhabi. Grote afwezige is Ajax-speler Hakim Ziyech die niet werd geselecteerd voor de Afrika Cup en sindsdien in onmin leeft bondscoach Renard. 
Lees verder

Historie Nederland-Marokko: Oranje en Atlas Leeuwen in balans
Nederland en Marokko staan vanavond voor de derde keer tegenover elkaar, na eerdere ontmoetingen in 1994 en 1999. De balans van die twee ontmoetingen: één overwinning voor Oranje en één winstpartij voor Marokko. Omdat beide duels in 1-2 eindigden, is ook het doelsaldo in evenwicht. Toch is er een wezenlijk verschil tussen beide wedstrijden. Ging het in 1999 in een oefeninterland vooral om de eer, bij het WK 1994 stond er aanzienlijk meer op het belang: kwalificatie voor de volgende ronde. Bergkamp helpt Oranje naar achtste finale Tijdens het WK in de Verenigde Staten vormen Nederland en Marokko, samen met België en Saoedi-Arabië, groep F. In de eerste twee wedstrijdronden verliest Marokko twee keer, terwijl Oranje wint van de Saoedi's, maar verliest van België. In de moordende hitte van Orlando staat dus vooral voor het Nederlands elftal veel op het spel. Wint Marokko dan zijn beide landen uitgeschakeld, wint Oranje dan plaatst het zich voor de achtste finale. Het Nederlands elftal komt in het duel in de Citrus Bowl, waar een temperatuur van 46 graden op het veld heerst, niet aan goed voetbal toe. Oranje heeft het moeilijk, maar weet vlak voor rust via Dennis Bergkamp op voorsprong te komen. Nog geen twee minuten na de start van de tweede helft scoort Marokko alweer de gelijkmaker. Spannende minuten volgen, maar dan legt Bergkamp tien minuten voor tijd de bal panklaar voor Bryan Roy, die simpel kan scoren. Die voorsprong geeft Oranje niet meer weg. WedstrijdstatistiekenBekijk hier de statistieken van Marokko-Nederland op 29 juni 1994. Eerste nederlaag voor bondscoach Rijkaard In 1999 staan Marokko en Nederland opnieuw tegenover elkaar, nu in een oefenduel in de Gelredome. Van de selectie van het WK 1994 komen bij Oranje alleen Marc Overmars, Peter van Vossen en Aron Winter nog in actie. Ook bij Marokko staan slechts drie spelers opnieuw in het veld: Abdelkrim El Hadraoui, Tahar El Khalej en Mustafa El Hadji. De eerste helft gaat gelijk op, maar in de tweede helft neemt Marokko een 0-2 voorsprong via doelpunten van Youssef Chippo en Salaheddine Bassir. Ruud van Nistelrooy scoort twee minuten voor tijd nog tegen, maar het Nederlands elftal verliest zijn eerste wedstrijd onder leiding van bondscoach Frank Rijkaard in de aanloop naar EURO 2000. WedstrijdstatistiekenBekijk hier de statistieken van Nederland-Marokko op 28 april 1999. Historie Atlas Leeuwen Het Marokkaanse elftal, ook bekend onder de naam Atlas Leeuwen, nam tot nu toe deel aan drie WK-eindrondes. Het maakte in 1970 in Mexico zijn debuut op een WK, waar het al in de groepsfase werd uitgeschakeld. De tweede deelname was in 1986, opnieuw in Mexico. Marokko bleek in groep F (met verder Engeland, Polen en Portugal) de sterkste en plaatste zich als groepswinnaar voor de achtste finale. Daarin leden de Marokkanen een nipte 0-1 nederlaag tegen West-Duitsland. De derde en meest recente deelname was in 1998 in Frankrijk. In een poule met Brazilië, Noorwegen en Schotland eindigde Marokko als derde en dat was niet voldoende om door te gaan naar de volgende ronde. De mooiste prijs behaalde Marokko op het eigen continent: in 1976 won het Noord-Afrikaanse land de Africa Cup. Tijdens de editie van 2017 kwamen de Atlas Leeuwen tot de kwartfinale: Egypte versloeg Marokko daarin met 1-0.
Lees verder