Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 8 mei 2017

Ons Oranje! Vijf Ivorianen met successen in Nederland

Vijf Ivorianen met successen in Nederland
Al jarenlang is Ivoorkust, over exact één maand (4 juni) in Rotterdam oefentegenstander van Oranje, een van de toonaangevende landen van het Afrikaanse continent. De Olifanten, als nationaal team net als het Nederlands elftal in het oranje gestoken, hebben in het verleden diverse topspelers voortgebracht. Denk maar aan Didier Drogba, Emmanuel Eboué en de gebroeders Kolo en Yaya Touré. Een aantal Ivoriaanse (ex-)internationals speelde zelfs in Nederland en gaf kleur aan de Eredivisie. Vijf korte portretten van Bonaventure en Salomon Kalou, Arouna Koné, Wilfried Bony en Wilfried Kanon. Bonaventure Kalou Bonaventure Kalou scoort in 2009 in de KNVB Bekerfinale en wint met sc Heerenveen de dennenappel. De oudste van de voetballende broers uit Oumé. Hij komt in 1997 bij Feyenoord binnen met vooral een prachtige voornaam. Weinigen kennen zijn kwaliteiten, maar de rechtsbuiten vertrekt zes jaar later uit Rotterdam met de landstitel, Johan Cruijff Schaal én de UEFA Cup op zijn erelijst. En het legioen is dol op de opgewekte Afrikaan. In Rotterdam-Zuid, waar spelers en supporters graag de mouwen opstropen, vormt Kalou een creatieve uitzondering. Hij zoekt verdedigers op, gaat voor de actie en legt panklare voorzetten op de hoofden van spitsen Jon Dahl Tomasson en Julio Cruz. Na Feyenoord zoekt Kalou het voetbalgeluk in Frankrijk en speelt nog voor AJ Auxerre, Paris Saint-Germain en RC Lens. In 2010 sluit hij zijn loopbaan af bij sc Heerenveen waarmee hij een jaar eerder de KNVB Beker verovert. Kalou speelt 52 interlands voor Ivoorkust, behoort tot de WK-selectie van 2006, maar komt in Duitsland niet in actie in de groepswedstrijd tegen Nederland. Salomon Kalou Salomon Kalou speelde van 2003 tot en met 2005 voor Feyenoord. In de zomer van 2003, als zijn zeven jaar oudere broer Bonaventure Feyenoord verlaat, stapt de 17-jarige Salomon Kalou de Kuip binnen. Niet voor lang, want hoewel het talent voor iedereen zichtbaar is, wordt de jonge Kalou halverwege het seizoen bij satellietclub Excelsior gestald. Die paar maanden op Woudestein doen hem goed. Salomon speelt zich in de kijker, keert in de zomer terug naar Rotterdam-Zuid en groeit in de volgende twee seizoenen uit tot een topspeler. Aan de zijde van Dirk Kuyt scoort het aanvalsduo K2 aan de lopende band. Afmaker Kuyt maakt in die twee seizoenen 51 Eredivisietreffers, dribbelaar Kalou komt tot 35 goals. In 2006 vertrekken beiden naar de Premier League: Kuyt naar Liverpool, Kalou naar Chelsea waar hij zes topseizoenen kent en onder meer de Champions League, de landstitel en vier FA Cups wint. De 92 interlands voor Ivoorkust leveren hem één prijs op: de Afrika Cup in 2015. Kalou, inmiddels 31 jaar, staat momenteel onder contract bij Hertha BSC. Arouna Koné Arouna Koné in duel met John Heitinga op het WK van 2006 in Duitsland. Oranje won deze groepswedstrijd met 2-1. De beste jaren van Arouna Koné? Die zijn toch echt terug te vinden tijdens zijn vierjarig verblijf in de Eredivisie. In 2003 plukt Roda JC de dan 18-jarige aanvaller weg bij het naburige Lierse SK. Koné valt op door zijn geblondeerde kapsels, maar nog meer vanwege zijn uitstekende spel in Kerkrade. Na één seizoen klopt Ajax al op de poort dat een vervanger zoekt voor de vertrokken Zlatan Ibrahimovic. Maar Koné zal nooit voor de Amsterdammers tekenen, nadat hij vanwege een zogeheten sporthart niet door de medische keuring komt. PSV durft het een jaar later wél aan en met Koné in de gelederen worden de Eindhovenaren tweemaal op rij landskampioen. In 2007 verkast Koné naar Sevilla, maar komt daar weinig aan spelen toe. De aanvaller (33) staat sinds 2013 onder contract bij Everton waar hij dit seizoen is herenigd met zijn voormalige PSV-trainer Ronald Koeman. Die connectie levert hem echter nauwelijks speeltijd op. Koné is wél basisspeler in de enige interland tussen Nederland en Ivoorkust, op het WK in 2006. Wilfried Bony Ruim vier miljoen euro zou hij hebben gekost. Ja, in Arnhem worden in januari 2011 even de wenkbrauwen gefronst bij de transfer van Ivoriaans international Wilfried Bony van Sparta Praag. Zo veel geld? Maar al snel wordt duidelijk dat Vitesse goud in handen heeft en de miljoeneninvestering straks dubbel en dwars wordt terugverdiend. De spits uit Abidjan (nu 28)  is beresterk, heeft een prima techniek, speelt met een leeuwenhart en scoort aan de lopende band. Een superprof die weet waarvoor hij in Arnhem is: Vitesse is de opstap naar een grote competitie en dan het liefst de Premier League. Dat zal hem uiteindelijk lukken na 2,5 jaar doelpunten maken in het Gelredome. In het seizoen 2012/'13, zijn laatste in Arnhem, wordt hij met 31 treffers topscorer van de Eredivisie. Het levert hem zijn droomtransfer naar Engeland op. Swansea City betaalt veertien miljoen euro, anderhalf jaar later staat topclub Manchester City voor de deur. Dit seizoen is hij uitgeleend aan Stoke City, maar dat is vooralsnog een avontuur zonder veel succes. Als international van Ivoorkust wint Bony de Afrika Cup (2015) en scoort hij voor zijn land op het WK 2014 in Brazilië tegen Japan (2-1). Superprof Wilfried Bony werd in het seizoen 2012/'13 topscorer van de Eredivisie. Wilfried Kanon Het Kycocera Stadion, het thuishonk van Wilfried Kanon. Zo groots als de carrières van zijn vier voorgangers is de loopbaan van Wilfried Kanon (23) nog niet. Het Kyocera Stadion van ADO Den Haag is sinds vier seizoenen zijn werkomgeving, daarvoor verdiende hij anoniem zijn brood in Italië en Roemenië. Heel erg opvallen doet de fysiek sterke verdediger niet. Als zijn naam al in de media valt, is het voornamelijk als woordgrap. Toch heeft Kanon één prijs op zijn erelijst staan waar de meeste van zijn ploeggenoten alleen maar van kunnen dromen. Als kersvers international stond hij in februari 2015 immers maar mooi met de Afrika Cup in zijn handen. Kanon debuteerde voor Ivoorkust in de voorbereiding op dat continentale toernooi, speelde vervolgens alle wedstrijden, schoot raak vanaf elf meter in de krankzinnige penaltyserie (22 strafschoppen) in de finale tegen Ghana en mocht zich na afloop mooi Afrikaans kampioen noemen. Wie zegt hem dat na in Den Haag? Kanon behoort nog altijd tot de kerngroep en hoopt op 4 juni in Rotterdam tegen Oranje aan te treden. Nederland - IvoorkustDe Kuip kleurt compleet oranje. Regel nu online jouw tickets voor deze interland op 4 juni in Rotterdam.
Lees verder

Kaartverkoop oefeninterland Marokko - Nederland
Het Nederlands elftal speelt op woensdag 31 mei ter voorbereiding op de WK-kwalificatiewedstrijd tegen Luxemburg (vrijdag 9 juni in de Kuip, 20.45 uur) een oefeninterland in en tegen Marokko. De aftrap in Stade Adrar in Agadir is om 17.30 uur lokale tijd (19.30 uur in Nederland). De kaartverkoop is gestart en loopt tot en met 15 mei. De verkoop is exclusief voor Oranje ClubCardhouders. Zij kunnen online één ticket kopen. TicketsGa naar de webshop en regel online jouw tickets voor de interland tegen Marokko in Agadir.De wedstrijd verschijnt pas nadat je als ClubCardhouder bent ingelogd. Het is mogelijk één extra ticket aan te vragen voor een introducé. Stuur hiervoor uiterlijk 15 mei een e-mail naar kaartverkoop@knvb.nl. Kaarten worden bij voldoende beschikbaarheid op volgorde van binnenkomst toegewezen. Kaartverkoop Oranje ClubCardhouders kunnen één extra ticket aanvragen voor een introducé. Stuur hiervoor uiterlijk 15 mei een e-mail. kaartverkoop@knvb.nl Prijzen Omdat de Marokkaanse bond nog geen prijzen heeft gecommuniceerd, is de ticketprijs door de KNVB vastgesteld op 17 euro. Dit is inclusief 2 euro servicetoeslag. Mocht de daadwerkelijke ticketprijs lager zijn, dan zal het teveel betaalde bedrag worden gerestitueerd. Inmiddels is een compensatieregeling vastgesteld voor Oranje ClubCardhouders die hadden geboekt voor Casablanca en al kosten hebben gemaakt voor het bijwonen van deze wedstrijd. Oranje ClubCardhouders die voor 4 april hadden geboekt voor Casablanca en zich nog niet bij de KNVB hadden gemeld, kunnen tot uiterlijk 5 juni contact opnemen met onsoranje@knvb.nl. Facebook eventMeld je aan voor het Facebook evenement voor deze wedstrijd en blijf op de hoogte van het laatste nieuws. Oranje ClubCardHeb je nog geen Oranje ClubCard? Dan kun je die hier voor €17,50 aanvragen.
Lees verder

Live persconferentie nieuwe bondscoach op KNVB-website
De benoeming van de nieuwe bondscoach en assistent-bondscoach van het Nederlands elftal wordt dinsdag bekendgemaakt. De persconferentie over de aanstellingen is rechtstreeks te volgen op de website van de KNVB. Bij de bijeenkomst, die om 10.30 uur begint, zijn directeur betaald voetbal Jean Paul Decossaux en technisch directeur Hans van Breukelen aanwezig. Live persconferentieBekijk de benoeming van de bondscoach en assistent-bondscoach
Lees verder