Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 26 mei 2017

Zondag 28 mei in de Nederlandse Kerk | Sunday at the Dutch Church London


          

Greetings! 

De zesde zondag na Pasen is de zondag tussen Hemelvaartsdag - in Nederland een 'christelijke fietsdag'- en Pinksteren. In de traditie wordt deze zondag ook wel 'wezenzondag' genoemd. Jezus heeft bij zijn 'hemelvaart' definitief afscheid van zijn volgelingen genomen en de belofte dat de Eeuwige op een nieuwe manier bij hen zal zijn, is nog niet vervuld.
De leerlingen blijven vooralsnog 'verweesd' in Jeruzalem achter. Ze kunnen slechts wachten, hopen en bidden dat ze de nabijheid van de Heer (opnieuw) zullen ervaren. 
Wachten op een Godservaring. Hoe herkenbaar is dat voor ons? 

Klaas Koffeman is gastpredikant. All welcome!

Klaas Koffeman leidt de dienst, Anne Page speelt op het orgel. 
 
 NCL woensdag 21 juni
 Prinses Laurentien van  Oranje
Save the date 
NCL woensdag 21 juni  gastspreker:
Prinses Laurentien van OranjeEvent details
  • Date: Woensdag 21 juni
  • Time: 12:30 uur
  • Doors open: 12:00 uur
  • Tickets £10.00
  • Location: Dutch Church, 7 Austin Friars, London EC2N2HA

Diaconie Mei 2017
Mildmay Hospital
Aan het begin van de HIV/Aids-epidemie begin jaren '80 was Mildmay Hospital een van de eerste ziekenhuizen waar speciale zorg en faciliteiten voor Aidspatienten in de laatste levensfase werd aangeboden.
Nu door verbeterde medicijnen en behandelingen de prognose voor mensen met HIV zoveel verbeterd is, richt Mildmay Hospital zich op revalidatie en fysiotherapie. Met name voor mensen met hersen-beschadiging en neuro-cognitieve en -psychologische problematiek door HIV, om zelfstandigheid en kwaliteit van leven te bevorderen. Bovendien heeft Mildmay haar werkterrein uitgebreid naar de landen in Afrika die het hardst getroffen zijn door HIV: Uganda en Kenia. Hier wordt zowel aan voorlichting en preventie gedaan, als aan screening en behandeling van HIV-gebonden aandoeningen zoals SOA's, tuberculose en baarmoederhalskanker.

Mildmay Hospital onderscheidt zich van andere zorgverleners op dit gebied door een open christelijke grondslag met respect voor iedereen met of zonder een (andere) geloofsovertuiging. Vanuit deze christelijke grondslag wordt daar waar de nood het hoogst is hulp en bijstand geboden.

U vindt meer informatie over Mildmay Hospital op: www.mildmay.org

De diaconie beveelt de collecte voor Mildmay Hospital van harte bij u aan.

Marijn Veuger, diaken

 Donatie Diaconie
undefined

Diaconie Mei 2017
Mildmay Hospital

U kunt nu via deze donatie knop makkelijk aan het maandelijkse goede doel meedoen en een bijdrage overmaken. De diaconie beveelt deze collecte van harte bij u aan. 
Alvast bedankt.

SAVE THE DATES
Pinksteren
11:00- 12:00
NCL
Prinses Laurentien van Oranje
12:00- 15:00
Dutch Church
StichtingsZondag
BBQ
11:00- 15:00
 
Herman van Veen
18:30- 20:00
 

 Kerkdienst
De kerkdienst 
is live te volgen op internet via 
Klik Hier voor de orde van dienst 

Parkeren
U kunt parkeren in Finsbury Circus.
NCP kunt u vinden op Finsbury square en Barbican Centre. 
In Austin Friars is een parkeerplaats voor minder-validen. U heeft hier een vergunning voor nodig. 

Voor meer informatie over parkeren: Kerkelijk Bureau 
020 7588 1684

 Austin Friars Forum


THE DUTCH CHURCH AT AUSTIN FRIARS
WAS FOUNDED BY REFUGEES, AND HAS BEEN LOCATED IN THE HEART OF THE CITY OF LONDON SINCE 1550, WHEN IT RECEIVED A ROYAL CHARTER FROM KING EDWARD VI. 

The Dutch Church has been an open and welcoming place ever since, where values like individual freedom and respect have been celebrated throughout the years. The Dutch Church is still a place of religious worship known for its liberal values today. In 2016 the first same-sex wedding in a British church was confirmed in the Dutch Church.

 Quick Links


 Online
466 jaar Nederlandse Kerk, Vier dit met ons mee en like ons op Facebook, volg ons ook op Twitter.
Bezoek onze website om op de hoogte blijven van al onze activiteiten.
 


Nederlandse Kerk
7 Austin Friars
London
EC2N 2HA
United Kingdom

T + 44 20 7588 1684