Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 5 mei 2017

Zondag 7 mei in de Nederlandse Kerk | Sunday at the Dutch Church London  
 Introitus Gaudeamus omnes, kwadraatnotatie uit het Graduale Aboense. Dit  handschrift uit eind 14e eeuw komt uit Finland. Er staat een mis in voor bisschop  Hendrik, de patroonheilige van Finland die in 1156 zalig was verklaard.   
                                                 

Greetings! 

Zondag 7 mei 
- Vierde zondag van Pasen
 
De naam van de vierde zondag van Pasen is 'Jubilate' - Juicht voor God. In de kerk wordt dit onder andere gedaan door te zingen. Een aanzienlijk deel van een kerkdienst bestaat uit muziek en zang. Dit heeft vele componisten en liedschrijvers door de eeuwen heen geïnspireerd. 

De Anglicaanse kerk hier in Engeland kent bijvoorbeeld een indrukwekkende liedtraditie. In de Nederlandse Kerk wordt op deze zondag 's middags een prachtige cantate van Bach ten gehore gebracht. Dit lijkt een goede aanleiding om eens stil te staan bij de rol van het lied in de kerk. In de lezing uit de Bijbel horen we dat Paulus en Silas, toen ze gevangen zaten, liederen zongen in de nacht. Terwijl ze zongen, beefde de aarde en schoten hun boeien los. Dat is de kracht van muziek!
 
Welkom om 11.00 uur in de Nederlandse Kerk.

Derde van de vier beroepings kandidaten leidt de dienst, David Titterington speelt op het orgel. 
 
  Cantate Service 7th May
THE QUINCENTENARY OF THE REFORMATION 2017 is the 500th anniversary of Martin Luther posting his 95 theses on the door of the castle chapel in the German town of Wittenberg - an event that has become known as the starting point of the Reformation.
To commemorate this historic event the Dutch Church celebrates with a cantata service in Austin Friars on Sunday May 7th, 15:00.

We have the pleasure of inviting you to a musical afternoon to enjoy the music of the greatest composer of the Reformation period, Johann Sebastian Bach. A Cantata by him will be performed by the professional City Bach Collective, a group of musicians who perform Bach on period instruments.


Words of reflection by Willem Buiter, Chief Economist at Citigroup & Senior Staff member at LSE. The service is led by Rev. Joost Röselaers, organist David Titterington.

ALL WELCOME!!

Cantata Service in the Dutch Church on Sunday May 7th, 15:00. Entrance free, donations appreciated.

Dutch Church, 7 Austin Friars, London EC2N 2HA. 020 7588 1684


Diaconie Mei 2017
Mildmay Hospital
Aan het begin van de HIV/Aids-epidemie begin jaren '80 was Mildmay Hospital een van de eerste ziekenhuizen waar speciale zorg en faciliteiten voor Aidspatienten in de laatste levensfase werd aangeboden.
Nu door verbeterde medicijnen en behandelingen de prognose voor mensen met HIV zoveel verbeterd is, richt Mildmay Hospital zich op revalidatie en fysiotherapie. Met name voor mensen met hersen-beschadiging en neuro-cognitieve en -psychologische problematiek door HIV, om zelfstandigheid en kwaliteit van leven te bevorderen. Bovendien heeft Mildmay haar werkterrein uitgebreid naar de landen in Afrika die het hardst getroffen zijn door HIV: Uganda en Kenia. Hier wordt zowel aan voorlichting en preventie gedaan, als aan screening en behandeling van HIV-gebonden aandoeningen zoals SOA's, tuberculose en baarmoederhalskanker.

Mildmay Hospital onderscheidt zich van andere zorgverleners op dit gebied door een open christelijke grondslag met respect voor iedereen met of zonder een (andere) geloofsovertuiging. Vanuit deze christelijke grondslag wordt daar waar de nood het hoogst is hulp en bijstand geboden.

U vindt meer informatie over Mildmay Hospital op: www.mildmay.org

De diaconie beveelt de collecte voor Mildmay Hospital van harte bij u aan.

Marijn Veuger, diaken

SAVE THE DATES
  05/05 
Bevrijdingsconcert
18:30- 21:00
 
  07/05 
Bach Cantate
mmv Willem Buiter
15:00- 16:00
  09/05 
NCL
Alex Brenninkmeijer
12:00- 15:00
Talk with Arjan Lubach
18:30- 21:00
 
  21/05 
Dutch Church
Gemeenteberaad
12:30- 13:30
Pinksteren
11:00- 12:00
NCL
Prinses Laurentien van Oranje
12:00- 15:00
 

 Kerkdienst
De kerkdienst 
is live te volgen op internet via 
 Klik Hier voor de orde van dienst 

Parkeren
U kunt parkeren in Finsbury Circus.
NCP kunt u vinden op Finsbury square en Barbican Centre. 
In Austin Friars is een parkeerplaats voor minder-validen. U heeft hier een vergunning voor nodig. 

Voor meer informatie over parkeren: Kerkelijk Bureau 
020 7588 1684

 Austin Friars Forum


THE DUTCH CHURCH AT AUSTIN FRIARS
WAS FOUNDED BY REFUGEES, AND HAS BEEN LOCATED IN THE HEART OF THE CITY OF LONDON SINCE 1550, WHEN IT RECEIVED A ROYAL CHARTER FROM KING EDWARD VI. 

The Dutch Church has been an open and welcoming place ever since, where values like individual freedom and respect have been celebrated throughout the years. The Dutch Church is still a place of religious worship known for its liberal values today. In 2016 the first same-sex wedding in a British church was confirmed in the Dutch Church.

 Quick Links


 Online
466 jaar Nederlandse Kerk, Vier dit met ons mee en like ons op Facebook, volg ons ook op Twitter.
Bezoek onze website om op de hoogte blijven van al onze activiteiten.
 


Nederlandse Kerk
7 Austin Friars
London
EC2N 2HA
United Kingdom

T + 44 20 7588 1684