Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 30 juni 2017

Nationaal Archief: Nationaal Archief scant 19e -eeuwse volkspetitie voor onderzoek

Nationaal Archief scant 19e -eeuwse volkspetitie voor onderzoek
In 1878 zetten 305.000 protestanten en 164.000 katholieken hun naam onder een petitie aan koning Willem III. Het Nationaal Archief bewaart de lijsten met handtekeningen en scande het archief waardoor verder onderzoek naar de ondertekenaars mogelijk...
Lees verder

Scans Admiraliteitsstukken uit VS online
Sinds kort zijn 25 Nederlandse archiefstukken, die in de Verenigde Staten worden bewaard, op de website van het Nationaal Archief te bekijken. Hoe kwamen deze documenten van de Admiraliteiten van Zeeland, Rotterdam en Amsterdam in de VS...
Lees verder