Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

zaterdag 10 juni 2017

Ons Oranje! 130 interlands, 130 foto's met Wesley Sneijder

130 interlands, 130 foto's met Wesley Sneijder
Wesley Sneijder speelt vrijdagavond tegen Luxemburg zijn 131ste interland en gaat daarmee Edwin van der Sar voorbij als recordinternational. De middenvelder liep voor OnsOranje door een kamer met foto's; van elke duel voor het Nederlands elftal hing er één. "Ik hoop dat ik ze straks allemaal mag hebben voor mijn plakboek. Dan haal ik ze er zelf af", lacht Sneijder die even later de daad bij het woord voegt. Eén voor één loopt hij langs de foto's. "Dit is natuurlijk een bijzondere, de kopbal tegen Brazilië. En hier moet je kijken, dit was nog eens een elftal." Ook de foto samen met 'maatje' Robben, vindt hij bijzonder. "We hebben tegelijk ons debuut gemaakt. En moet je zien waar we nu staan, we zijn nog steeds samen. Hoe de waslijn er over twee jaar uitziet? Ik hoop dat dan nog de helft van zo'n lijntje erbij is gekomen."
Lees verder

Advocaat start tegen Luxemburg met verwachte elf
Jasper Cillessen start, net als afgelopen zondag, in de basis tegen Luxemburg. Bondscoach Dick Advocaat kiest voor de elf spelers die gisteren al door de media werden voorspeld. Wesley Sneijder start, zoals eerder deze week toegezegd door Advocaat, als aanvallende middenvelder en is dus vanaf 20.45 uur recordinternational met 131 interlands. Hij wordt op het middenveld geflankeerd door Wijnaldum en Strootman. Achterin spelen Veltman en Blind als backs, naast het eveneens al toegezegde centrum De Vrij – Hoedt. In de spits staat Vincent Janssen, hij heeft Robben en Memphis naast zich staan. Opstelling Nederland: Cillessen; Veltman, De Vrij, Hoedt, Blind; Wijnaldum, Sneijder, Strootman; Robben, Janssen, Memphis.
Lees verder

Oranje overklast Luxemburg in De Kuip: 5-0
Dick Advocaat is met succes begonnen aan zijn missie om Oranje naar het WK in Rusland te loodsen. In De Kuip had het Nederlands elftal weinig te duchten van Luxemburg. Het werd maar liefst 5-0. Het was het eerste duel van Oranje in de derde termijn onder leiding van Advocaat. De nieuwe bondscoach voerde direct een aantal wijzigingen door. Zo kreeg Jasper Cillessen de voorkeur onder de lat, vormden de Lazio-spelers Wesley Hoedt en Stefan de Vrij het verdedigingsduo, hield Memphis Depay Quincy Promes uit de basis en was er een basisplaats voor de jarige Wesley Sneijder centraal op het middenveld. De spelverdeler turfde daarmee interland 131 en mag zich nu alleen recordinternational noemen. Alert Oranje zocht direct de aanval en dat leidde al snel tot het eerste gevaar. Het was aan Ralph Schon te danken dat Nederland niet direct de leiding nam. Zo stuitte Robben al in de eerste minuut op de doelman en was hij later ook alert toen Vincent Janssen hem eerst probeerde te omspelen en daarna van afstand hoopte te verrassen. Arjen Robben schiet Oranje op voorsprong. Het onvermijdelijke doelpunt viel uiteindelijk na 21 minuten. Hoedt greep goed in bij de opbouw van Luxemburg, ging de combinatie aan met Sneijder en stuurde vervolgens Robben de diepte in. De aanvaller twijfelde niet en schoot de bal langs Schon: 1-0. Het was het 33ste doelpunt van Robben voor het Nederlands elftal. Hij kwam daarmee op gelijke hoogte met Johan Cruijff. Typische Sneijder-goal Ook het tweede doelpunt was een bijzondere. Uitgerekend Sneijder maakte de treffer. Na een mooie aanval via Kevin Strootman en Janssen hakte Depay de bal voor de voeten van de recordinternational. Die legde aan en schoot van afstand raak; een typische Sneijder-goal.Bijna viel voor rust ook de 3-0. Een scherpe vrije trap van Sneijder werd door Strootman goed doorzien. De middenvelder raaktde bal echter niet lekker waardoor deze naast het doel van Luxemburg verdween. Aan de andere kant gaf Jasper Cillessen de Luxemburgers nog wat hoop door de bal slordig te verspelen. David Turpel benutte dit buitenkansje echter niet en gaf de Nederlandse doelman de kans zijn fout te herstellen. Doelpuntsaldo In de tweede helft ging Oranje op zoek naar een nieuwe treffer om zo aan het doelpuntsaldo te werken. De kansen volgden elkaar in rap tempo op. Robben en Sneijder schoten naast van afstand en de treffer van Janssen werd afgekeurd vanwege buitenspel. Robben was na een knappe slalom dicht bij de 3-0, maar hij gaf zijn actie geen passende beloning door in kansrijke positie de bal niet lekker te raken. Memphis Depay vliegt door de lucht na een wilde tackle van een Luxemburgse verdediger. Na een uur was het alsnog raak. De voorzet vanaf de rechterkant was net te scherp voor Janssen waarna Georginio Wijnaldum de bal alsnog hard in het doel schoot. Nadat Robben Schon nog een keer had getest, was het aan Quincy Promes om de 4-0 aan te tekenen. De invaller kopte binnen na een goede onderschepping en voorzet van Stefan de Vrij.Luxemburg was murw gespeeld en vocht tegen de Nederlandse aanvallen en de vermoeidheid. Mede daardoor ging de opbouw mis en kon Janssen op weg naar de 5-0. Doelman Schon voorkwam dit, maar dit ging ten koste van een strafschop. De spits van Tottenham Hotspur legde zelf aan en schoot de bal overtuigend in de kruising. Derde plaats Door de overwinning steeg Oranje naar de derde plaats in de poule. Bulgarije ging tegelijkertijd pijnlijk met 2-0 onderuit bij Wit-Rusland en lijkt daarmee zijn kansen op het WK te hebben verspeeld. Ongunstig was het dat Zweden in eigen huis won van Frankrijk: 2-1. Hierdoor behouden de Zweden drie punten voorsprong op Oranje. Wanneer op 31 augustus de kwalificatiereeks wordt hervat, is een goed resultaat in en tegen Frankrijk bijzonder welkom. Statistieken Nederland - LuxemburgBekijk hier de statistieken van het duel.
Lees verder