Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

donderdag 8 juni 2017

Ons Oranje! Bezoekersinformatie Nederland-Luxemburg

Bezoekersinformatie Nederland-Luxemburg
Het wordt de eerste wedstrijd onder leiding van de nieuwe bondscoach Dick Advocaat. En wat voor een! Alleen winst telt wanneer Oranje het op vrijdag 9 juni in stadion de Kuip opneemt tegen Luxemburg. Reden genoeg dus om bij dit cruciale duel aanwezig te zijn. Kaarten voor de interland zijn beschikbaar vanaf 18 euro. Heb je al kaarten besteld? Hieronder vind je alle praktische bezoekersinformatie voor de wedstrijd, die begint om 20.45 uur.  OnsOranjePark Vanaf de opening van het stadion (18.45 uur) is ook het OnsOranjePark geopend. Dit vindt plaats op het stadionterrein na de kaartcontrole aan de Stadionzijde en is toegankelijk voor iedereen met een geldig toegangsbewijs. Op het OnsOranjePark vind je diverse activiteiten, muziek en food&beverage. Voor ieder wat wils, dé ideale manier om in de stemming te komen voor de wedstrijd.   Het OnsOranjePark vind je bij de Stadiontribune. Cateringmunten In Stadion Feijenoord worden speciale cateringmunten gebruikt. Deze kun je in het stadion op diverse punten aanschaffen (PIN en contant). Een munt kost € 3,00. Na de wedstrijd kunnen ongebruikte munten weer worden ingeleverd. De inwisselpunten vind je bij de muntverkooppunten (Cashpunten). De reguliere Feyenoord-munten zijn bij deze wedstrijd niet geldig. Er wordt koffie, thee, frisdranken en bier geschonken. Bij de cateringpunten direct voor de vakopgangen van het familievak (vak E t/m J), schenken we géén alcohol. Fans in die vakken die toch een biertje of wijntje willen drinken, kunnen daarvoor terecht bij de twee buitenste cateringpunten (ter hoogte van de lichtmast bij vak E en de lichtmast bij vak J). Vervoer Algemeen De infrastructuur rondom Stadion Feijenoord is niet optimaal om alle verkeersstromen op gang te houden vóór, maar vooral ook ná de wedstrijd. Houd daarom rekening met extra reistijd en wachttijden bij het verlaten van het stadiongebied na afloop van de wedstrijd. Reizen per openbaar vervoer is de beste optie en daarmee draag je ook bij aan ontlasting van het wegennet. Lees hieronder meer over het vervoer richting Stadion Feijenoord. Volg Twitteraccount @VID_KNVB voor wedstrijdspecifieke verkeersinformatie voor en na de wedstrijd. Auto P1, P2, P6Heb je een parkeerkaart voor P1, P2, P6? Neem dan op de A16 afslag 24 Feijenoord. Volg de aanwijzingen IJsselmonde Feijenoord Havens 1000-1200 en vervolgens de borden naar de parkeerterreinen. P3/4, P8 of P-Veranda Heb je een parkeerkaart voor P3/4, P8 of P-Veranda (P5 Garage)? Neem dan op de A16 afslag 25 Capelle a/d IJssel (neem NIET afslag 24!). Volg de afslag Rotterdam Centrum en na 300 meter de borden P-De Kuip.  LET OP: de maximale inrijhoogte voor P-Veranda (P5G) is 2.10 meter! Klik op de afbeelding om in te zoomen. P-BeverwaardHeb je een parkeerkaart voor P-Beverwaard? Een goede keuze! Je reist gratis met tramlijn 23 vanaf Beverwaard in tien minuten naar het stadion en weer terug. Vanaf 16.15 uur is P-Beverwaard geopend. Het heeft géén zin om je daar te melden als je niet in het bezit bent van een parkeerkaart. Parkeerkaarten zijn hieronder verkrijgbaar en kosten € 10,00. Geen parkeerkaartDe parkeerterreinen in de directe omgeving van het stadion zijn allemaal exclusief gereserveerd voor parkeerkaarthouders. Heb je geen parkeerkaart dan adviseren we je om op afstand te parkeren en het laatste deel van je reis gebruik te maken van het openbaar vervoer. Parkeerplaats P-Beverwaard is dan een goede optie. Op tramlijn 23 vanaf Rotterdam CS geldt je toegangskaart als vervoersbewijs.  Parkeerkaart bestellenBestel hier je parkeerkaart. Openbaar vervoer Kom je met het openbaar vervoer? Dan kun je vanaf Centraal Station Rotterdam met tramlijn 12 of 23 richting Beverwaard – uitstappen bij halte Stadion Feijenoord. De reistijd bedraagt ongeveer 20 minuten. Je toegangskaartje is tevens je vervoersbewijs op deze lijn. Reguliere treinen maken voorafgaand aan de wedstrijd een stop bij station Stadion Feijenoord. Na afloop van de wedstrijd zullen extra pendeltreinen rijden vanaf station Stadion Feijenoord naar Centraal Station Rotterdam. Voor exacte vertrek- en aankomsttijden kun je bellen met Openbaar Vervoer Reisinformatie, 0900-9292 (0,70 p/m) of kijk op OV9292. Openbaar vervoerBekijk hier de makkelijkste route met het openbaar vervoer.
Lees verder

'Een geweldige baan met een geweldige uitdaging'
Dick Advocaat begint aan zijn derde termijn als bondscoach van het Nederlands elftal. De Hagenaar had Oranje al eerder onder zijn hoede in de periode's 1992-1994 en 2002-2004. Ruud Gullit wordt zijn assistent. Samen met Fred Grim, die na het vertrek van Danny Blind als interim-bondscoach fungeerde. Het doel is helder: kwalificatie voor het WK 2018 in Rusland. Dick Advocaat had niet gedacht dat hij ooit nog eens op de stoel van de bondscoach zou zitten. "Maar omdat een hoop mensen niet wilden, niet konden of niet durfden zijn ze toch weer bij mij uitgekomen. Het was logischer geweest als hier een andere, jongere trainer had gezeten."  Excuses aan Blind En misschien ook wel omdat hij vorig jaar na een korte periode als assistent van Danny Blind was opgestapt. Advocaat snapte dat de mensen zo denken. "Maar ik ben geen assistent. En ik moet mezelf zijn. Voor Fenerbahce had ik al drie keer nee gezegd tegen andere clubs. En ik had niet voor niets een clausule in mijn contract laten opnemen. Ik heb wel mijn excuses aan Danny Blind aangeboden, want hij had tenslotte zijn nek voor mij uitgestoken. — Dick Advocaat als assistent van Danny Blind voor de interland Polen - Nederland (1-2). Dat neemt allemaal niet weg dat het een geweldige baan blijft. "Met een geweldige uitdaging. Het doel - kwalificatie voor het WK 2018 - is moeilijk, maar niet onmogelijk." Het Nederlands elftal staat na vijf duels vierde in de kwalificatiepoule achter Frankrijk, Zweden en Bulgarije. Oranje moet minimaal tweede worden om zich via de play-offs nog te kunnen plaatsen. "Dat gaan we op onze manier doen," zegt Advocaat. "Een goede organisatie neerzetten. Voetballen vanuit je taak en strijd leveren." Ruud Gullit Ruud is een enorme persoonlijkheid, een icoon in het internationale voetbal Met ons refereerde hij aan zijn staf van wie ook Ruud Gullit als nieuwe assistent werd gepresenteerd.  Advocaat: "Ruud is een enorme persoonlijkheid, een icoon in het internationale voetbal. Zijn ervaring is van grote waarde, zeker voor de jonge jongens in de spelersgroep." Zo ziet Gullit zijn rol bij Oranje ook. "Er is geen speler die slecht wil voetballen. Dat heeft altijd een oorzaak. En ik weet waar dat aan kan liggen. Deze ploeg is niet zo slecht als iedereen wel eens denkt."   Saillant detail is dat beide heren 23 jaar geleden op dezelfde plek ook al een persconferentie hielden. Bondscoach Dick Advocaat meldde toen dat de speler Ruud Gullit niet meeging naar het WK 1994 in Amerika. Naar later bleek omdat Advocaat en Gullit van mening verschilden over de speelwijze. "Dat is allang uitgepraat," zegt Advocaat. Trots en onervarenheid zaten destijds overeenstemming in de weg.  — Dick Advocaat en Ruud Gullit in 1994. Niet veel later zou Ruud Gullit toch niet mee gaan naar het WK in Amerika. Geloof Genoeg over het verleden. Het vizier gaat op Luxemburg, dat aanstaande vrijdag de eerste te nemen horde is in een nagenoeg uitverkocht Rotterdamse Kuip. In die wedstrijd moet het eerste resultaat worden gehaald. Advocaat: "De laatste twee wedstrijden onder interim-bondscoach Fred Grim lieten vooruitgang zien. Het kan beter, maar dat geeft vertrouwen." De kijkers van het Jeugdjournaal wilden tot slot weten of we het WK in Rusland gingen halen. "Alles ligt nog open. We kunnen van iedereen winnen. Ook van Frankrijk. Dat geloof moeten we uitstralen."
Lees verder

Dick Advocaat blijft Dick Advocaat
Het Nederlands elftal heeft woensdag getraind onder de nieuwe bondscoach Dick Advocaat. Ook zijn assistent Ruud Gullit stond voor het eerst op het veld bij de training op het terrein van Quick Boys in Katwijk. Arjen Robben was er niet bij. De aanvaller heeft maagklachten en liet de training aan zich voorbij gaan. Zijn deelname aan het duel tegen Luxemburg, vrijdagavond in De Kuip, lijkt niet in gevaar. Vincent Janssen probeert met een sliding een schot van Jens Toornstra te voorkomen.
Lees verder