Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 9 juni 2017

Ons Oranje! Nederland - Luxemburg: voorbeschouwing

Nederland - Luxemburg: voorbeschouwing
Het Nederlands elftal speelt nog vijf kwalificatiewedstrijden voor het WK 2018 in Rusland. En eigenlijk moeten ze alle vijf worden gewonnen om plaatsing in eigen hand te houden. "Dat geloof moeten we uitstralen," zei de nieuwe bondscoach Dick Advocaat. Horde nummer een is Luxemburg op vrijdag 9 juni in een volle Kuip in Rotterdam. Dick Advocaat zal voor het eerst op de bank plaatsnemen nadat hij de oefeninterlands tegen Marokko en Ivoorkunst aan zijn assistent Fred Grim over. Niet helemaal voor het eerst natuurlijk want Advocaat was al twee keer eerder bondscoach en heeft zich zowel in 1994 (WK Amerika) als in 2004 (EK Portugal) geplaatst voor een eindtoernooi.  Duo Advocaat/Gulllit Net als in 2004 zit er een icoon uit het Nederlands voetbal naast hem. Toen was het Willem van Hanegem, nu is het Ruud Gullit. "Wij durven het wel," keek Advocaat dinsdag tijdens de perspresentatie met vertrouwen vooruit naar de komende kwalificatieduels. "Het is een geweldige baan met een geweldige uitdaging."      Dick Advocaat blijft Dick Advocaat  En de kijkers van het jeugdjournaal mogen hem dan gekscherend opa-bondscoach noemen. "Hij is nog net zo scherp als vijf jaar geleden bij PSV," zegt Kevin Strootman. En dat bleek ook wel tijdens de eerste training onder zijn leiding. Met gebalde vuisten spoorde hij de spelers aan en er klonk een snerpend fluitje als het hem niet zinde. Ondertussen bewoog Gullit zich tussen de spelers. Robben ontbrak als enige van een verder fitte selectie. De Oranje-aanvoerder kampte met lichte maagklachten, maar sloot op donderdag weer aan. Recordinternational Wesley Sneijder start vrijdag in de basis. Dat maakt het duel met Luxemburg sowieso al historisch. Sneijder zal voor de 131ste keer het Oranjeshirt aantrekken en daarmee lost hij Edwin van der Sar af als recordinternational. Sneijder treedt in de voetsporen van Frank de Boer, Aron Winter, Ruud Krol en Puck van Heel. Hij debuteerde op 30 april 2003 in de thuiswedstrijd tegen Portugal in Eindhoven. — Wesley Sneijder speelde tegen Ivoorkust zijn 130e interland. Luxemburg Tegenstander Luxemburg staat onderaan in de kwalificatiegroep met 1 punt uit vijf duels. Toch won Nederland uit in de knollentuin van het Groothertogdom slechts moeizaam met 1-3 en uit tegen Bulgarije wist Luxemburg liefst drie keer te scoren, maar verloor het nipt met 4-3. Topschutter Aurélien Joachim scoorde twee keer in Sofia. De voormalige spits van Willem II ontbreekt tegen Nederland vanwege een schorsing. In de aanloop naar het duel met Nederland won Luxemburg in een oefeninterland met 2-1 van EK-deelnemer Albanië.  — Memphis Depay scoorde twee keer in de uitwedstrijd tegen Luxmeburg. Historie Beide landen stonden zeventien keer eerder tegenover elkaar. Het Nederlands elftal won daarvan 14 duels. Een keer werd het gelijk. Luxemburg trok twee keer aan het langste eind, voor het laatst in 1963. In de Rotterdamse Kuip werd het 1-2 en daarmee schakelde Luxemburg verrassend Nederland uit voor het EK 1964. Daarna won Nederland negen keer op rij; doelcijfers 34-1.  — In 2007 won Oranje slechts met 1-0 van Luxemburg dankzij een treffer van Danny Koevermans. De Kuip Stadion Feijenoord zal vollopen voor het WK-kwalificatieduel. Zaterdag was negentig procent van de 46.500 kaarten verkocht. Het Nederlands elftal is al 22 interlands ongeslagen in De Kuip. Portugal was in 2000 de laatste tegenstander die met een zege uit Rotterdam vertrok (0-2).  Poolse scheidsrechter  Nederland - Luxemburg staat onder leiding van de 30-jarige Bartosz Frankowski. De jonge Pool floot het Nederlands elftal nog niet eerder. Slowakije - Montenegro (2-0) was zijn eerste interland op 23 mei 2014.
Lees verder

Arjen Robben terug op trainingsveld bij Oranje
Bondscoach Dick Advocaat trainde donderdag met een fitte selectie op het veld van Quick Boys in Katwijk. Ook Arjen Robben voegde zich bij het keurkorps. De Oranje-aanvoerder moest woensdag de training nog laten schieten vanwege maagproblemen. Advocaat bereidt zich met het Nederlands elftal voor op het duel met Luxemburg, vrijdag in de Rotterdamse Kuip. Het is de eerste van vijf finales die Oranje gaat spelen om kwalificatie voor het WK 2018 in Rusland af te dwingen.  Geen excuses "Ik heb de spelers gezegd, er zijn geen excuses meer," aldus Advocaat op de aansluitende persconferentie. "We moeten morgen winnen, maar wel tegen een ploeg met acht, negen man achter de bal. Daar hebben weg genoeg kwaliteit voor, maar we zullen geduldig moeten zijn in de passing."  — Stefan de Vrij vormt samen met zijn Lazio-maatje Wesley Hoedt het hart van de verdediging. De Vrij - Hoedt centraal Wesley Sneijder start vrijdag in de basis. Voor de middenvelder is het zijn 131e interland waarmee hij Edwin van der Sar aflost als recordinternational. Advocaat gaf verder prijs dat het Lazio-duo De Vrij/Hoedt het hart van de verdediging zal vormen. — Wesley Sneijder en Quincy Promes buitelen over elkaar heen. — Er is iets met het haar van Nathan Aké. — De bondscoach doet het nog een keer voor.
Lees verder

De interlandcarrière van Sneijder in beeld en cijfers
Vanaf vanavond 20.45 uur is Wesley Sneijder alleen recordinternational met 131 interlands - uitgerekend op zijn 33e verjaardag. Een terugblik op zijn 130 interlands tot nu toe, in beeld en cijfers. Afgelopen zondag evenaarde Wesley Sneijder het record van Edwin van der Sar met 130 interlands. In die interlands speelde hij totaal 9.622 minuten. Een gemiddelde van iets meer dan 74 minuten per wedstrijd. Eindtoernooien Namens het Nederlands elftal scoorde Sneijder 30 keer; een gemiddelde van 0,23 per wedstrijd. Daarmee staat hij op de tiende plaats van all-time topscorers in Oranje. Zijn gemiddelde ligt opmerkelijk genoeg hoger op eindtoernooien; tijdens WK's scoorde hij zes keer in zeventien wedstrijden (0,35 per wedstrijd) en tijdens EK's scoorde hij twee keer in acht duels (0,25 per wedstrijd). Met name zijn vijf doelpunten tijdens het WK 2010 dragen daar aan bij. Sneijder nam deel aan zes eindtoernooien; drie WK's en drie EK's. Sneijder viert de 2-1 overwinning op Brazilië tijdens het WK 2010. In 2010 en 2014, de jaren van de zo succesvol verlopen WK's, kwam Sneijder vijftien keer in actie voor Oranje. Dat waren daarmee zijn meest actieve jaren voor het Nederlands elftal. In 2003, het jaar dat hij debuteerde, en 2005 speelde hij drie interlands en daarmee het minste aantal per kalenderjaar. Resultaten Van de 130 interlands die Sneijder speelde, begon hij 111 keer in de basis en viel hij 19 keer in. Hij werd 47 keer gewisseld en begon aan dertien interlands als aanvoerder. Hij won 83 interlands, speelde 21 keer gelijk en verloor 26 keer met Oranje. Opponenten Sneijder speelde tegen 60 verschillende landen, waarvan het meest tegen Turkijke (vijf keer). Hongarije is zijn favoriete tegenstander; alle vier de ontmoetingen met de Hongaren sloot hij winnend af. Zijn 30 doelpunten maakte hij tegen 24 verschillende landen; tegen Brazilië, Hongarije, Japan, Mexico, San Marino en Zweden scoorde hij twee keer. In zijn tweede interland, tegen Moldavië in 2003, maakte Sneijder zijn eerste interlanddoelpunt. De grootste overwinning van Sneijder in Oranje was de 11-0 overwinning op San Marino, op 2 september 2011. Zijn grootste nederlagen waren de 3-0 tegen Duitsland (15 november 2011) en tegen Turkije (6 september 2015). Locaties en verjaardag In 64 verschillende stadions kon men genieten van de kunsten van Wesley Sneijder. Verreweg het vaakst kwam hij in actie in Amsterdam; 35 keer. Hij scoorde in vijftien verschillende stadions, waarvan ook het vaakst in de ArenA: acht keer. Sneijder viert feest na zijn doelpunt tegen Turkije, in de Amsterdam ArenA, in 2015. Vanavond is de derde keer dat Sneijder in actie komt op zijn verjaardag. De vorige twee interlands leverden wisselend succes op; zo was de fraaie 3-0 overwinning op Italië tijdens EURO 2008 op zijn verjaardag, maar ook de 0-1 nederlaag tegen Denemarken tijdens EURO 2012. Teamgenoten Sneijder speelde het vaakst samen met Van Persie in het Nederlands elftal; 46 interlands. De 41 keer dat hij gewisseld werd kwamen er 25 verschillende spelers voor hem in de plaats. Het meest werd hij vervangen door Rafael van der Vaart; zeven keer. Met Arjen Robben, met wie hij gelijktijdig debuteerde, speelde Sneijder tot vandaag 31 interlands. Vanavond wordt de twaalfde interland die Sneijder onder bondscoach Advocaat speelt. Van de voorgaande elf sloot Oranje er zes winnend af, werd er drie keer gelijkgespeeld en twee keer verloren. Sneijder maakte tot nu toe twee doelpunten met Advocaat langs de lijn als bondscoach. Nederland - Luxemburg: voorbeschouwingLees hier de voorbeschouwing op de wedstrijd tegen Luxemburg.
Lees verder