Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 5 juni 2017

Ons Oranje! Oranje richt het vizier op Ivoorkust-thuis

Oranje richt het vizier op Ivoorkust-thuis
Alle 25 spelers die momenteel met het Nederlands elftal op trainingskamp in Portugal zijn kwamen tijdens de laatste openbare training in Portugal in actie. Morgen werkt het team nog één besloten oefening af. Tijdens de training, die ongeveer een uur duurde, werkte het team onder meer een afwerkvorm en een positiespel af. Bij Oranje ontbreken nu alleen nog Wesley Sneijder (die zondag weer aansluit), Jeremain Lens (mogelijk dinsdag) en Stefan de Vrij (mogelijk zaterdag, na een medische check). Het vizier is nu volledig gericht op het oefenduel tegen Ivoorkust, dat zondag om 19.30 uur in De Kuip begint. Jasper Cillessen keert de bal tijdens de afwerkvorm. Davy Klaassen kopt de bal.
Lees verder

Nederland - Ivoorkust: voorbeschouwing
Het Nederlands elftal speelt zondag 4 juni tegen Ivoorkust. De oefeninterland geldt als voorbereiding op het WK-kwalificatieduel vijf dagen later tegen Luxemburg. Het is pas de tweede keer dat beide landen tegenover elkaar staan. De selectie van het Nederlands elftal bestaat uit 26 spelers. Daley Blind, Davy Klaassen, Arjen Robben, Kevin Strootman en Georginio Wijnaldum hebben zich nadat Oranje terugkeerde uit Marokko, bij de groep gevoegd. Fred Grim kan zondag geen beroep doen op Matthijs de Ligt. De Ajax-verdediger kreeg afgelopen woensdag in het met 2-1 gewonnen duel met Marokko een rode kaart voorgehouden. Dat betekent automatisch een uitsluiting voor de eerstvolgende oefenwedstrijd. Stefan de Vrij meldt zich zaterdag in Rotterdam. De speler van Lazio, die last heeft van zijn knie, wordt daar door de medische staf onderzocht. Afhankelijk van de bevindingen van de medici, wordt De Vrij mogelijk toegevoegd aan de selectie voor het duel met Ivoorkust. Recordinternational — Wesley Sneijder debuteerde op 30 april 2003 tegen Portugal. Wesley Sneijder heeft tot nu toe 129 keer de kleuren van Oranje verdedigd. Een keer minder dan recordinternational Edwin van de Sar. De middenvelder heeft zaterdag nog competitie-verplichtingen bij zijn club Galatasaray, maar vliegt na de wedstrijd zo snel mogelijk naar Nederland om zich bij de selectie te voegen. Als Sneijder tegen Ivoorkust speelminuten krijgt van Fred Grim, komt hij op gelijke hoogte met Edwin van der Sar. Zijn eerste interland speelde Sneijder ruim veertien jaar geleden. Hij debuteerde op 30 april 2003 in de oefenwedstrijd tussen Nederland en Portugal (1-1). In die 129 interlands wist Sneijder dertig keer het net te vinden.   Historie — Van Persie viert de 1-0 tegen Ivoorkust op het WK 2006. Wesley Sneijder was er ook bij tijdens de enige andere interland die beide landen tegen elkaar speelden. In de poulefase van het WK 2006 in Duitsland won Oranje met 2-1 van les Éléphants. Die stand was al bij rust bereikt. Voor Nederland scoorden Ruud van Nistelrooy en Robin van Persie met een snoeiharde vrije trap. Dat was pas de tweede goal in het Oranjeshirt voor Nederlands topscorer aller tijden. Er zouden er nog vele volgen. Nederland overleefde de zogenaamde Poule des Doods met verder nog een overwinning op Servië en gelijkspel tegen Argentinië, maar werd in de achtste finales uitgeschakeld door Portugal.   Oostenrijkse scheidsrechter Het duel in de Rotterdamse Kuip staat onder leiding van Harald Lechner uit Oostenrijk. De 34-jarige arbiter, sinds 2010 in het bezit van de FIFA-badge, was nog niet eerder actief bij Oranje. Wel floot hij in maart het WK-kwalificatietreffen tussen Zweden en Wit-Rusland (4-0).  In november 2015 leidde hij het groepsduel in de Europa League tussen AZ en Partizan (1-2). Lechner wordt aan de zijlijnen geassisteerd door zijn landgenoten Andreas Heidenreich en Maximilian Kolbitsch, terwijl de Nederlander Pol van Boekel in Rotterdam als vierde official optreedt. Salomon Kalou De interland zou een weerzien betekenen van Salomon Kalou met De Kuip, maar de aanvaller van Hertha BSC heeft zich geblesseerd afgemeld. Kalou speelde drie jaar voor Feyenoord. Bondscoach Marco van Basten had hem in 2006 graag aan zijn WK-selectie toegevoegd, maar Kalou's verzoek tot naturalisatie werd afgewezen door de rechter.  — De laatste keer dat Oranje in De Kuip speelde, werd Wit-Rusland met 4-1 verslagen. Oranje in thuistenue Het Nederlands elftal speelt zondag in de Kuip in het vertrouwde thuistenue, dat bestaat uit een oranje shirt, oranje broek en blauwe kousen. De spelers van Ivoorkust treden in een geheel witte outfit aan. Voor het treffen met les Éléphants zijn tot op dit moment ruim 31.000 kaarten verkocht. Voor de WK-kwalificatie-ontmoeting met Luxemburg, vijf dagen later eveneens in Stadion Feijenoord, staat de teller op 42.000 verkochte toegangsbewijzen. De Kuip biedt bij interlands plaats aan 46.500 toeschouwers.
Lees verder

Jasper Cillessen terug in de basis tegen Ivoorkust
Exact een jaar na zijn laatste optreden in Oranje (Oostenrijk – Nederland, 4 juni 2016) keert Jasper Cillessen terug in de basis. De doelman van FC Barcelona zal onder de lat staan in de oefenwedstrijd tegen Ivoorkust. Joël Veltman, Vincent Janssen en Memphis Depay zijn de enige spelers die in de basis blijven staan ten opzichte van de wedstrijd tegen Marokko, eerder deze week. Achterin speelt Veltman dit keer centraal, met Kenny Tete als rechtsback. Op het middenveld staat Davy Pröpper opgesteld. Het wordt zijn vijfde optreden in Oranje en zijn eerste dit kalenderjaar. Arjen Robben zal ook aan de aftrap verschijnen. Opstelling Nederland: Cillessen; Tete, Veltman, Martins Indi, Blind; Pröpper, Klaassen, Strootman; Robben, Janssen, Memphis.
Lees verder