Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

zaterdag 3 juni 2017

Ons Oranje! Oranje wacht interessante krachtmeting tegen fysiek sterke opponenten

Oranje wacht interessante krachtmeting tegen fysiek sterke opponenten
"Ja, ik kijk er zeker naar uit." Bilal Soufiani knikt. Waarom mensen toch vooral moeten gaan kijken naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Marokko en Ivoorkust? Soufiani, kenner van het Afrikaanse voetbal, heeft wel een idee. "Omdat het twee fysiek sterke Afrikaanse landen zijn die Oranje niet zomaar van de mat speelt. Het Afrikaanse voetbal zit duidelijk in de lift. Ik ben benieuwd waar deze landen staan." Soufiani, in zijn dagelijks leven werkzaam in de scouting van een sportmanagementbureau, kijkt vooral reikhalzend uit naar de ontmoeting met Marokko, die op 31 mei gespeeld gaat worden. "Ik ben van Marokkaanse komaf, dat maakt die wedstrijd sowieso speciaal." Scorend vermogen ontbreekt Verdedigend heeft Marokko de zaakjes goed voor elkaar, weet Soufiani, die het Afrikaanse voetbal op de voet volgt. Ook het middenveld is met onder andere Karim El Ahmadi en Mbark Boussoufa prima in orde, maar scorend vermogen, dat mist de ploeg van Hervé Renard. Mimoun Mahi van FC Groningen zit in de selectie van het Marokkaanse elftal voor de wedstrijd tegen Oranje. De ploeg zou de diensten van Hakim Ziyech goed kunnen gebruiken, maar de middenvelder van Ajax niet in lijkt te gaan op zijn uitnodiging voor het Marokkaanse elftal. "Er is iets voorgevallen met de bondscoach, maar niemand weet precies wat. Het zou mooi zijn als Ziyech weer voor Marokko uit zou willen komen, maar het lijkt er op dat het vooralsnog niet gebeurd." In de selectie voor het duel tegen Nederland zitten overigens nog meer voor Nederlandse voetballiefhebbers niet onbekende spelers. Mimoun Mahi van FC Groningen en Yassin Ayoub van FC Utrecht mogen hopen op een debuut voor de nationale ploeg. Geen schande Begin dit jaar werd Marokko in de kwartfinale van de Afrika Cup uitgeschakeld door Egypte. Het leidde niet tot woedende reacties bij het Marokkaanse publiek. Sterker nog, dat de ploeg van Renard het tot die kwartfinale schopte, was voor menigeen al een verrassing. "Marokko zat in een sterke poule met onder meer titelhouder Ivoorkust", vertelt Soufiani. "De verwachtingen waren daardoor niet hooggespannen. Uiteindelijk werd Marokko door een laat doelpunt uitgeschakeld door Egypte in de kwartfinale. Zeker geen schande." Ik acht de kans groter dat Ivoorkust naar het WK gaat Ook in de WK-kwalificatie zitten de twee volgende opponenten van het Nederlands elftal bij elkaar in de poule. De eerste ontmoeting tussen beiden eindigde in 0-0. Doordat Marokko ook de tweede wedstrijd met 0-0 gelijkspeelde tegen Gabon, lijken de kansen van Hermé en co. op plaatsing voor het WK in Rusland na twee wedstrijden al nihil. "Ik acht de kans groter dat Ivoorkust naar het WK gaat", denkt Soufiani. "De laatste wedstrijd speelt Marokko ook nog eens in Ivoorkust. Dat wordt dus een heel lastig verhaal." Sterke defensie Ivoorkust, op zondag 4 juni in De Kuip de tegenstander van Oranje, heeft betere papieren voor plaatsing voor het WK. Maar ook de ploeg van de onlangs aangestelde bondscoach Marc Wilmots heeft moeite met scoren. "Dat wordt interessant om te zien. Weet Ivoorkust tegen een Europees topland kansen te creëren en doelpunten te maken", vraagt Soufiani zich af. "Maar hetzelfde geldt voor Nederland. Want Ivoorkust heeft een erg sterk defensief blok. Weet Oranje dat kapot te spelen?" Marc Wilmots maakt tegen Nederlands zijn debuut als bondscoach van Ivoorkust. Ivoorkust heeft een erg sterk defensief blok. Weet Oranje dat kapot te spelen? Soufiani keek verbaasd op toen de aanstelling van Wilmots bekend werd. "Want verdedigend heeft Ivoorkust zijn zaakjes al prima op orde en Wilmots staat toch bekend als een coach die zijn teams vooral verdedigend goed neer zet. Ik had juist meer een bondscoach verwacht die het aanvallende gedeelte nieuw elan kan geven." In de afgelopen periode kozen echter al wel diverse Europese spelers ervoor om voor Ivoorkust uit te komen. "Misschien heeft dat wat met zijn aanstelling te maken. Ik ben benieuwd hoe die jongens het gaan doen. En of ze Ivoorkust ook echt beter gaan maken." Interessante krachtmeting Een ding is zeker, het worden interessante duels. "Niet alleen voor de Afrikaanse landen om te kijken waar ze staan, maar ook voor het Nederlands elftal", denkt Soufiani. "Het zijn toch twee heel gerenommeerde tegenstanders en het Afrikaanse voetbal zit duidelijk in de lift. Ik ben benieuwd waar deze landen staan ten opzichte van Oranje. Een voorspelling? Ik denk dat Nederland met een klein verschil van Ivoorkust wint." En Marokko – Nederland? "Ik hoop op een 2-2 gelijkspel." Hij lacht. "Ik heb een voorliefde voor beide landen. 2-2 zou dus het mooiste zijn. Dan kan ik vier keer juichen."
Lees verder

Dost bekroont topseizoen met Zilveren Schoen
Bas Dost voegt zich dinsdag met een heerlijk gevoel bij de Oranjeselectie in Noordwijk. In de laatste competitiewedstrijd met Sporting Lissabon scoorde hij een hattrick en kwam daarmee op een seizoenstotaal van 34 doelpunten. In Europa scoorde alleen Messi meer. Het zal een mooi gezicht zijn, straks bij de uitreiking van de Gouden Schoen voor de topscorer van Europa. De lange naast de kleine. Een groter contrast in voetballers is er niet, maar een ding hebben ze gemeen. Ze scoren allebei ontiegelijk veel. Vier goals had Dost nodig om Messi te achterhalen in de slotwedstrijd tegen Chaves. Hij bleef steken op drie en bovendien legde die kleine van Barcelona er ook weer twee in.  Een op een  Maar goed. Wat een topseizoen kent Dost in Portugal. Een op een liep hij. Liefst vier keer scoorde de Oranje-spits een hattrick. Als hij omkijkt op de ranglijst ziet hij namen Pierre-Emerick Aubameyang (Borussia Dortmund), Harry Kane (Tottenham Hotspur) en Cristiano Ronaldo (Real Madrid). Dost treedt in de voetsporen van Ruud Geels, Kees Kist, Marco van Basten en Peter Houtman, die allen ook de Zilveren Schoen wonnen. — Marco van Basten  - hier op het EK '88 - werd in 1986 Europees topscorer met 37 goals.  Slechts vier Nederlandse spelers kroonden zich tot topscorer van Europa. Kees Kist (AZ '67) en Marco van Basten (Ajax) wonnen ook de Gouden Schoen, net als Wim Kieft (Ajax) in 1982. Roy Makaay was de laatste Nederlander die de Gouden Schoen in ontvangst mocht nemen. Hij scoorde voor Deportivo La Coruna 29 goals in 2003 en liet voor al zijn teamgenoten een mini-gouden schoen maken.   
Lees verder

Van Ginkel en Janmaat niet naar trainingsstage Oranje
Marco van Ginkel (PSV) en Daryl Janmaat (Watford) melden zich dinsdag niet bij de trainingsstage van Oranje in Noordwijk. Zij zijn beiden geblesseerd. FC Groningen-goalie Sergio Padt sluit morgen wel aan bij de spelersgroep. FC Groningen wist zich afgelopen zaterdag namelijk niet te plaatsen voor de finale van de play-offs om een Europees ticket. Vincent Janssen daarentegen voegt zich vanwege clubverplichtingen bij Tottenham Hotspur pas in Portugal bij de Oranjeselectie. Deelnemers trainingsstage  De volgende dertien spelers nemen deel  aan de tweedaagse trainingsstage op 23/24 mei: SpelerClubSteven BerghuisFeyenoordMemphis DepayOlympique LyonBas DostSporting CPJürgen LocadiaPSVBruno Martins IndiStoke CitySergio PadtFC GroningenQuincy PromesSpartak MoskouDavy PröpperPSVBart RamselaarPSVMarten de RoonMiddlesbroughJens ToornstraFeyenoordTonny VilhenaFeyenoordJeroen ZoetPSV Woensdagtraining om 11.30 uur De training op woensdag is met een half uur vervroegd. Deze stond in het voorlopig programma gepland om 12.00. De training begint nu om 11.30 uur op het terrein van Quick Boys in Katwijk. 
Lees verder