Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

donderdag 1 juni 2017

Ons Oranje! VIDEO: Samenvatting Marokko - Nederland

VIDEO: Samenvatting Marokko - Nederland
Het was een pittige ontmoeting, woensdagavond in Agadir. Maar het Nederlands elftal boekte onder interim-bondscoach Fred Grim een nuttige 2-1 zege in de oefeninterland tegen Marokko. Quincy Promes en Vincent Janssen zetten Oranje op een 2-0 voorsprong. Na de rode kaart voor Matthijs de Ligt moest Nederland de laatste twintig minuten met tien man verder. Het incasseerde één tegentreffer, maar verliet uiteindelijk na afloop als een tevreden winnaar het stadion in de Marokkaanse kuststad. Bekijk de samenvatting.
Lees verder

Aké straalt na debuut: 'Het kan snel gaan'
Voor het eerst een uitnodiging voor Oranje en meteen een basisplaats én een volledige wedstrijd. Het overkwam Nathan Aké woensdag in de gewonnen oefeninterland tegen Marokko (1-2). De 22-jarige debutant startte en eindigde in Agadir als linksback. "Eerlijk gezegd had ik verwacht dat ik misschien iets van tien minuten zou kunnen spelen. Als je dan hoort dat je in de basis staat, ben je natuurlijk trots en hoop je er het beste van te maken."  Ook spits Vincent Janssen keek tevreden terug op de hier en daar hectische oefeninterland. Zeker gezien de fraaie goal die hij halverwege de tweede helft maakte en Oranje op een 2-0 voorsprong zette. "Dat was een fantastische bal van Quincy. Ik twijfelde even of ik moest koppen of aannemen, maar had genoeg tijd en schoot hem daarna binnen." Vincent Janssen dankt Quincy Promes na zijn goal: 'Dat was een fantastische bal!'
Lees verder

Nederland stijgt een positie op nieuwste FIFA-ranking
Het Nederlands elftal heeft weer een plaats gewonnen op de nieuwste FIFA-wereldranglijst die donderdag is gepubliceerd. Oranje (820 punten) passeert Hongarije en stijgt naar de 31e plaats op de maandelijkse ranking. Brazilië blijft onveranderd de nummer één van de wereld, gevolgd door Argentinië en Duitsland. Nederland koesterde lange tijd een vaste positie in de top-tien, maar maakte vanwege de slechte resultaten de afgelopen twee jaar een vrije val. Het dieptepunt beleefde Oranje in april van dit jaar toen de ploeg wegzakte naar de 32e plaats, de laagste positie ooit sinds de FIFA-ranking in het leven is geroepen. Dankzij de 1-2 overwinning in de oefeninterland tegen Marokko klom Nederland deze maand weer een plaats. Zondag kunnen de internationals opnieuw punten vergaren in de oefeninterland tegen Ivoorkust. Het Afrikaanse land staat op de ranking iets lager genoteerd en is terug te vinden op plaats 47. Luxemburg, op 9 juni de eerstvolgende tegenstander in de WK-kwalificatie, is de huidige nummer 145 van de wereld.  Tegenstanders Oranje in WK-kwalificatie PlaatsLandVerschil  in ranking met vorige maand6.Frankrijk-34.Zweden-60.Bulgarije-583.Wit-Rusland-5145.Luxemburg+2
Lees verder