Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

woensdag 14 juni 2017

Permanente registratie verkiezingen

Nederlanders in het Buitenland hoeven zich voortaan nog maar één keer ‘permanent’ te registreren. Eenmaal geregistreerd ontvangen zij voor elke verkiezing de documenten waarmee per brief gestemd kan worden. Dat is het gevolg van een wijziging van de Nederlandse Kieswet.Woont u als Nederlander in het buitenland en wilt u wel stemmen tijdens Tweede Kamerverkiezingen, Europese Parlementsverkiezingen en raadgevende referenda? Dien dan uw permanent registratieverzoek  in bij de  de gemeente Den Haag.

Voor registratie als kiezer buiten Nederland gelden de volgende voorwaarden: 
  • U woont buiten Nederland, en u staat niet meer ingeschreven in een Nederlandse gemeente.
  • U heeft op het moment van de aanvraag de Nederlandse nationaliteit.
  • Uw kiesrecht is niet afgenomen.
  • U bent op het moment van de aanvraag 17 jaar of ouder. U kunt pas meedoen aan verkiezingen als u 18 jaar of ouder bent.

Bent u geregistreerd als kiezer in het buitenland en verhuist u naar een ander adres in het buitenland? Geef dit dan door aan de gemeente Den Haag.

Woont u in Bonaire, Sint Eustatius of Saba? Dan is registratie als kiezer niet nodig. Alle Nederlandse kiesgerechtigden in Bonaire, Sint Eustatius en Saba ontvangen als er verkiezing of referendum is een stempas waarmee zij hun stem uitbrengen in een stembureau.

BELANRIJKE DATA VERKIEZINGEN & STEMMEN
www.stemmenvanuithetbuitenland.nl
_____________________________________________________________________________

STEUN DE NEDERLANDSE VERENIGING
  • Draag bij via de nieuwsbrief zodat de redactie relevant nieuws kan blijven melden.
  • Deel het bericht via onderstaande social media buttons.