Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

woensdag 14 juni 2017

Petitie: Eens Nederlander, altijd Nederlander!

Nederlanders verliezen automatisch en direct hun Nederlanderschap als ze een andere nationaliteit aannemen, op een aantal uitzonderingen na. Wie zijn paspoort niet tijdig verlengd, kan daardoor zijn Nederlandse nationaliteit verliezen. Daarom is nu de petitie 'Eens Nederlander, altijd Nederlander!' gestart.

Initiatiefnemers van de petitie 'Eens Nederlander, altijd Nederlander!' zijn Nicole Wevers, Hedwig Hegtermans, Monique Hawkins, Eelco Keij en Jan Joosten. Ze pleiten voor het mogelijk maken van de dubbele nationaliteit voor Nederlanders te pleiten.

Zij vinden: 'Ben je Nederlander, en neem je een andere nationaliteit aan? Dan behoud je je Nederlanderschap – dat zou de hoofdregel van de wetgeving moeten zijn.'

_____________________________________________________________________________

STEUN DE NEDERLANDSE VERENIGING
  • Draag bij via de nieuwsbrief zodat de redactie relevant nieuws kan blijven melden.
  • Deel het bericht via onderstaande social media buttons.  


Geen opmerkingen: