Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 30 juni 2017

VBNGBk: Voorlichtingsbijeenkomst CAK/SVB/Ambassade voor VBNGB-leden en anderen in La Nucia, Spanje, op 22 juni 2017 ...

Voorlichtingsbijeenkomst CAK/SVB/Ambassade voor VBNGB-leden en anderen in La Nucia, Spanje, op 22 juni 2017 – verslag
Op 22 juni 2017 werd in La Nucia, Spanje, een bijeenkomst georganiseerd met als sprekers vertegenwoordigers van: CAK, SVB en de NL Ambassade in Madrid. Aanwezigen konden schriftelijk vragen stellen over een breed scala van onderwerpen. Er werden ruim 40 vragen vooraf ingediend. Wij maken nog een overzichtelijk en inzichtelijk verslag van de vragen en […]
Lees verder

Nieuwe uitspraak van het Belgische Hof van Cassatie over de belastbaarheid van een Nederlandse AOW-uitkering
Wij berichtten al eerder over de manier(en) waarop de Belgische belastingdienst aankijkt tegen een Nederlandse AOW-uitkering. U kunt de achtergronden hier in onze landenportal België nalezen. In een arrest van 5 mei 2017 bevestigt het Hof van Cassatie dat een AOW-uitkering slechts kwalificeert als een in België belastbaar pensioen indien en in de mate dat […]
Lees verder

Hypotheekrenteaftrek mogelijk bij buitenlandse eigen woning – 90% kbb-eis gaat mogelijk te ver
Stel, u woont als zelfstandige in Spanje. 60 procent van uw totale inkomen verdient u in Nederland. Heeft u recht op hypotheekrenteaftrek op uw Spaanse woning, als de aftrek in Spanje niet mogelijk is (omdat u daar onvoldoende inkomen heeft)? Volgens de Hoge Raad wel. Ontvangt u als niet-ingezeten zelfstandige ook een zelfstandig inkomen in […]
Lees verder