Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 7 juli 2017

VBNGBk: Permanente registratie als kiezer buiten Nederland

Permanente registratie als kiezer buiten Nederland
Op de website vermeldden wij de mogelijkheid/verplichting van registreren voor de afgelopen Tweede Kamerverkiezingen. Het registreren moest tot nu toe bij elke verkiezing opnieuw. Dit beleid is veranderd. Kiezers buiten Nederland hoeven zich nu maar eenmaal te registreren. Woont u in het buitenland? Maar wilt u wel stemmen tijdens Tweede Kamerverkiezingen, Europese Parlementsverkiezingen en raadgevende referenda? […]
Lees verder

Eens Nederlander, altijd Nederlander – een petitie
Op onze site vindt u een Algemeen dossier over het Nederlanderschap en het soms onverwachte, en onterechte, verlies daarvan. Nederlanders verliezen automatisch en direct hun Nederlanderschap als ze een andere nationaliteit aannemen, met slechts enkele beperkte uitzonderingen. Het kan zelfs verloren gaan als het paspoort te laat verlengd wordt. Er bestaat inmiddels een initiatief om […]
Lees verder

Klacht van de VBNGB bij de EC over het niet opvolgen door Nederland van Aanbeveling S2
Op 3 april 2017 heeft de VBNGB bij monde van haar voorzitter Cees van der Wiel bij de Europese Commissie een klacht ingediend over het feit dat Nederland de zgn. Aanbeveling S2 ten onrechte niet toepast. Dat is gebeurd op basis van dit algemene klachtformulier. Een aantal velden die door ons zijn ingevuld geven wij […]
Lees verder