Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

zaterdag 12 augustus 2017

VBNGBk: Zorgkosten in Nederland e.a.: Trendscenario van het RIVM (VWS) identificeert maatschappelijke opgaven voor de...

Zorgkosten in Nederland e.a.: Trendscenario van het RIVM (VWS) identificeert maatschappelijke opgaven voor de toekomst
Als historische trends zich onveranderd door zetten, veroorzaakt dementie in 2040 de meeste ziektelast en is het de belangrijkste doodsoorzaak. Het aantal mensen dat overlijdt als gevolg van dementie zal dan toenemen van 14.000 in 2015 tot bijna 40.000 in 2040. Dit is één van de belangrijkste bevindingen van het Trendscenario van de VTV-2018. Het […]
Lees verder

Hoezo duurdere zorgverzekering in Nederland? Wie bepaalt dat?
De zorgverzekeraars krijgen te maken met een tegenvaller van 400 miljoen euro. Daarvoor heeft het zorginstituut, dat over de verdeling van 20 miljard zorgkosten gaat, vorige week de zorgverzekeraars gewaarschuwd. Volgens Chris Oomen van zorgverzekeraar DSW gaat hierdoor de zorgpremie volgend jaar ongeveer 30 euro omhoog. Dat was volgens de DSW-directeur niet te voorzien. "Daardoor […]
Lees verder

50PLUS waarschuwt voor doemscenario: pensioenstelsel overboord, pensioenrechten onteigend
De politiek wil druk houden op een overgang naar een individueel pensioenstelsel, zegt Martin van Rooijen, die een doemscenario schetst: het bestaande stelsel wordt overboord gegooid en de bestaande pensioenrechten worden onteigend. 50PLUS zegt: handen af van het huidige pensioenstelsel! "Want de feiten tonen aan dat ons stelsel niet alleen in woorden maar óók in […]
Lees verder