Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

vrijdag 15 september 2017

Grote schade door orkaan Irma in Caribisch gebied en Florida

Grote schade door orkaan Irma in Caribisch gebied en Florida
Woensdag 6 september trok orkaan Irma over het Caribische deel van ons koninkrijk en richtte daar veel schade aan. Daarbij kwamen vier mensen om het leven, ruim 40 mensen raakten gewond. Ook in de rest van het Caribisch gebied en in Florida richtte de orkaan grote schade aan. Een tweede orkaan José leek opnieuw een bedreiging voor het gebied te vormen maar legt tot nu toe een andere route af.
Lees verder

Economische nieuwsbrief, September 2017
Deze maand o.a.: - Presentation of H.E. Robert Schuddeboom; - Handful of employees makes giant Heineken twitch in the DRC; - Official launch of Global Compact in the DRC; - Congo-Brazzaville: New government to tackle big economic deficits.
Lees verder

Making Waves in Singapore
Het evenement Making Waves vond op donderdag 7 september plaats in Nederland. Met sprekers als Kofi Annan en Melanie Schultz van Haegen. Met organisatoren als het Ministerie van Economische Zaken, het Ministerie van Infrastructuur en Milieu en Ideas from Europe, is het een groots evenement. Margriet Vonno is gevraagd om een bijdrage te leveren aan dit evenement, helemaal vanuit Singapore, en heeft via een video een presentatie gegeven. Speciaal dankwoord gaat uit naar TVworkshop.com voor de...
Lees verder

Toename van dengue in Vietnam
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) waarschuwt voor een recente toename in Vietnam van het aantal besmettingen met het dengue-virus, dat door een beet van besmette muggen wordt overgedragen. Met name Hanoi (in het noorden) en een aantal zuidelijke provincies zien veel besmettingen. Dit zal naar verwachting doorzetten tot oktober of november.
Lees verder

Nederlandse ambassade Zagreb gesloten op 15 September
Lees verder

Consulaire team bezoekt voor paspoortaanvragen de regio Barcelona
Het Consulaire Team van de Nederlandse ambassade te Madrid bezoekt op 16 en 17 oktober 2017 Barcelona. Als uw paspoort of Nederlandse Identiteitskaart (NIK) binnenkort verloopt, u met aantoonbare medische redenen niet naar Madrid kunt reizen, en uw reisgebied de EU is, dan kunt u een verzoek indienen voor een NIK op afstand/per post. Gaarne meteen schriftelijk bewijs toevoegen aan uw mail. Heeft u een nieuw paspoort nodig (en is de NIK voor u geen optie) dan is de volgende informatie voor u van...
Lees verder

Zweedse woningbouwmarkt heeft behoefte aan buitenlandse bouwbedrijven
De interesse in het bouwen van huurwoningen voor gemeentelijke woningbouwbedrijven is beperkt bij de Zweedse bouwbedrijven. Zweden kent op dit moment de hoogste bouwprijzen van de EU. Daarom wordt er alles aan gedaan om buitenlandse bedrijven te interesseren in de Zweedse markt. Met Polen heeft Zweden al een samenwerking opgezet om Poolse bouwbedrijven te stimuleren zich te vestigen in Zweden. Ook voor Nederlandse (woning)bouwbedrijven biedt dit nieuwe kansen.
Lees verder

Orkaan Doksuri komt aan in Vietnam
Orkaan Doksuri zal op 15 september in Vietnam aankomen. Het is voor Vietnam de grootste tropische storm in jaren. Het Vietnam National Center for Hydro-Meteorological Forecasting meldt dat de orkaan in Centraal-Vietnam (tussen de provincies Nghe An en Quang Tri) aan land zal komen, en waarschuwt voor de schade die het kan aanrichten. Dit bevat onder andere de toeristische trekpleisters Ninh Binh en Phong Nha-Ke Bang. Met name bij verblijf of doorreis in dit gebied moet u de lokale situatie...
Lees verder