Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

maandag 11 september 2017

Hockeyclub hdm maakt homoacceptatie bespreekbaar

Hockeyclub hdm maakt homoacceptatie bespreekbaar
Homoacceptatie maatschappelijk thema tijdens Nationale Sportweek DEN HAAG - Tijdens de Nationale Sportweek, die loopt van 9 tot en met 17 september, komen verschillende thema's aan de orde. Op maandag 11 september is dat sportiviteit en respect en homoacceptatie in de sport. Uit onderzoek blijkt namelijk dat LHBT-ers het vaak lastig vinden om op de sportclub openlijk te zijn over hun seksuele voorkeur. Hockeyvereniging hdm uit Den Haag werkt daarom actief aan het bespreekbaar maken van homoacceptatie binnen de club. Uit een onderzoek van het Sociaal Cultureel Planbureau van maart bleek dat seksuele oriëntatie geen invloed heeft op de mate waarin mensen sporten en bewegen. Opvallend is dat homoseksuele mannen vaak wel een drempel voelen om in een 'mannenteam' te gaan sporten, maar als ze eenmaal lid zijn voelen zij zich over het algemeen wel geaccepteerd. Erik Lenselink, manager...
Lees verder