Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

zondag 17 september 2017

Ons Oranje! Nederland stijgt zeven plaatsen op FIFA-ranking

Nederland stijgt zeven plaatsen op FIFA-ranking
Dankzij de zege op Bulgarije in de WK-kwalificatiereeks is het Nederlands elftal zeven plaatsen gestegen op de ranglijst van de FIFA. Oranje gaat van plek 36 naar 29. De positie van Nederland op de FIFA-lijst is van belang mocht Nederland zich plaatsen voor de play-offs om een ticket voor het WK 2018 in Rusland. Acht nummers twee uit de Europese kwalificatiepoules strijden hierin om vier plekken.  Geplaatst voor play-offs De vier hoogst geplaatste landen op de FIFA-lijst zijn daarbij geplaatst en kunnen niet tegen elkaar uitkomen. Hoe hoger op de ranking hoe groter de kans is dat Nederland sterke nummers twee als bijvoorbeeld Italië (17e op de lijst) en Portugal (3e) kan ontlopen, uitgaande van de huidige situatie in de poules die uiteraard nog kan veranderen. Nederland kan nog een aantal plaatsen stijgen door twee overwinningen in de komende WK-kwalificatieduels met Wit-Rusland en Zweden. Dat is sowieso noodzakelijk om überhaupt tweede te worden. De FIFA-ranglijst na afloop van de WK-kwalificatieronde is bepalend voor de loting van de play-offs. Tegenstanders Oranje in WK-kwalificatie PlaatsLandVerschil  in ranking met vorige maand8.Frankrijk+223.Zweden-438.Bulgarije+1477.Wit-Rusland-6101.Luxemburg+35 FIFA-rankingBekijk de complete FIFA-ranking van 14 september 2017.
Lees verder