Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

donderdag 7 september 2017

Ons Oranje! Oranje waarschijnlijk in divisie 2 van nieuwe UEFA Nations League

Oranje waarschijnlijk in divisie 2 van nieuwe UEFA Nations League
UEFA start volgend jaar met een nieuwe landencompetitie: de zogenaamde Nations League. 55 landen strijden in vier divisies om promotie naar een hogere divisie dan wel om de Nations League-titel. Waarom een Nations League? De Nations League is het antwoord van de Europese voetbalbond om het aantal zouteloze vriendschappelijke wedstrijden terug te dringen en het aantal interessante en competitieve interlands te vergroten. Met alleen maar winnaars tot gevolg. Voetballers spelen meer duels op een hoger niveau. Supporters zien meer wedstrijden die ergens om gaan tussen landen die elkaar qua sterkte niet veel ontlopen. Wat is de opzet van de Nations League? De 55 landen worden verdeeld over vier divisies. Elke divisie wordt weer onderverdeeld in vier groepen. In de eerste twee divisies bestaat elke groep uit drie landen. De derde en vierde divisie kennen ook groepen van vier landen. De winnaars van de groepen promoveren naar een hogere divisie. De nummer laatst degradeert. De winnaars van de vier groepen in divisie 1 gaan kwalificeren zich voor de halve finales. De winnaars daarvan strijden om de UEFA Nations League - titel. — De opzet van de UEFA Nations League. In welke divisie begint Nederland? Een coëfficiënten-ranking - niet te verwarren met de FIFA-ranking - bepaalt in welke divisie een land begint. Het coëfficiënt is het gewogen gemiddelde van de punten behaald tijdens de kwalificatie en eindronde van het WK 2014 en het EK 2016 en de kwalificatieronde voor het WK 2018. Nederland staat op deze lijst op dit moment 17e. Dat betekent voorlopig divisie 2. De laatste twee WK-kwalificatieduels in oktober tellen nog mee voor de ranking, maar het lijkt niet waarschijnlijk dat Oranje nog vijf plaatsen zal stijgen. Dat is noodzakelijk om in divisie 1 te starten.  UEFA Coëfficiënten RankingWaar staat Nederland op de coëfficiënten ranglijst van de UEFA? Wanneer begint de Nations League? De groepswedstrijden zullen worden gespeeld tijdens de interlandweken in september, oktober en november 2018. De Final Four - competitie staat gepland voor juni 2019.  Wat zijn de gevolgen voor de kwalificatie voor EURO 2020?  Dankzij de UEFA Nations League wordt de kwalificatie voor EURO 2020 meer gestroomlijnd. De nummers 1 en 2 van tien poules kwalificeren zich voor EURO 2020. De deelnemers aan de Final Four - competitie worden automatisch geplaatst voor een kwalificatiegroep met vijf landen in plaats van zes.  De vier resterende plaatsen worden ingenomen door de winnaars van de play-offs in de vier verschillende divisies van de Nations League. De play-off-plaatsen gaan naar de winnaars van de groepen. Heeft een winnaar zich al via de reguliere kwalificatie geplaatst dan gaat de plek naar het hooggeplaatste land op de ranking dat zich nog niet heeft geplaatst. De Nations League biedt zo voor grote landen die bijvoorbeeld derde worden in de kwalificatie-poule een achterdeur naar EURO 2020. Ook opvallend is dat een ticket gaat naar een land uit divisie 4. UEFA Nations LeagueAlles wat je moet weten over de UEFA Nations League.  
Lees verder