Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

woensdag 4 oktober 2017

Herdenking: 25 jaar na de Bijlmerramp

Op 4 oktober 1992 om 18.35 uur voltrok zich de grootste vliegramp ooit op Nederlandse bodem. In Amsterdam Zuidoost stortte een vliegtuig van de Israëlische vliegtuigmaatschappij El Al neer op de flats Groeneveen en Klein-Kruitberg. Het kreeg de bijnaam: De Bijlmerramp.

De NOS zendt het herdenkingsprogramma 25 jaar na de Bijlmerramp uit op 4 oktober 2017 vanaf 17.00 Nederlandse tijd. Het is een rechtstreeks verslag van de herdenking van deze Bijlmerramp. Met onder andere twee minuten stilte op het tijdstip van de inslag, 18.35 uur, en met reportages en gesprekken met betrokkenen.

De lokale omroep AT5 maakte al de documentaire '18:35': Bijlmerramp 25 jaar later, welke hieronder is te bekijken.