Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

donderdag 2 november 2017

Pestuitbraak op Madagaskar

Pestuitbraak op Madagaskar
In augustus 2017 is de pest uitgebroken op Madagaskar. In dit bericht kunt u meer informatie en handige links vinden. Het gaat bij deze uitbraak om twee soorten: de longpest en de builenpest. Er zijn volgens het Ministerie van Gezondheid in Madagaskar tussen 1 augustus 2017 en 19 oktober 2017 1.297 mensen besmet geraakt in 14 regio's, waaronder 102 doden. Hiervan zijn 846 gevallen slachtoffer van de longpest. De Wereldgezondheidsorganisatie WHO heeft de uitbraak nu als een Niveau 2 noodgeval...
Lees verder

Vooruitblik op Rethinking Europe: dialoog in Vaticaan over toekomst Europa
Op initiatief van de Commissie van Bisschoppenconferenties van de EU (COMECE) en het Vaticaan start vrijdag 27 oktober in Rome Rethinking Europe. Het congres is bedoeld om vertegenwoordigers van de katholieke kerk en de Europese politiek bijeen te brengen voor een dialoog over de toekomst van Europa. Paus Franciscus gaf op dit congres zijn vijfde grote toespraak over Europa. Nederlands ambassadeur bij de Heilige Stoel Jaime de Bourbon de Parme en zijn collega's blikken in onderstaand interview...
Lees verder

Stage op de Afdeling Politiek en Communicatieve Zaken
De Nederlandse Ambassade te Mexico-Stad biedt de mogelijkheid om stage te lopen op de afdeling Politiek en Communicatieve Zaken voor de periode van 29 januari tot en met 27 juli 2018.
Lees verder

Stage bij de Nederlandse ambassade in Colombia - Politieke Afdeling
De Nederlandse Ambassade te Bogotá, Colombia is op zoek naar een stagiair(e) op de Politieke Afdeling van 5 februari 2018 tot 4 augustus 2018
Lees verder

Libanon boeiende uitdaging
Ambassadeur Jan Waltmans doet verslag van zijn eerste indrukken en bezoeken in Libanon.
Lees verder

Consulair spreekuur Chiang Mai op donderdag 8 februari 2018
De ambassade is voornemens op donderdag 8 februari een consulair spreekuur te organiseren in Chiang Mai voor Nederlanders die een paspoortof Nederlandse indentiteitskaart willen aanvragen of hun levensbewijs willen laten tekenen.
Lees verder

Londen - Regeerakkoord: dubbele nationaliteit
In het nieuwe regeerakkoord "Vertrouwen in de toekomst" (2017 – 2021) staat onder andere een passage opgenomen over de modernisering van het nationaliteitsrecht.
Lees verder

Visit of Rotterdam Public Order and Safety Triangle to Albania
A high level delegation, also known as the Rotterdam Public Order and Safety Triangle, led by the Mayor of Rotterdam, Ahmed Aboutaleb, will be in Albania for an official visit from 2- 6 November 2017. The Rotterdam Chief of Police (Frank Paauw), Chief Prosecutor of the Rotterdam Justice Department (Marc van Nimwegen), Director Aviation at the Headquarters Royal Marechaussee, Ministry of Defence (Brig.Gen. Pieter Simpelaar) are other members of the delegation.
Lees verder