Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

zondag 14 januari 2018

Duitsland: Stamppot

Stamppot

Stamppot is een echte Nederlandse winterklassieker. De eerste stamppot ooit is rond de 15e eeuw in de Middeleeuwen ontstaan. Het waren de Spanjaarden die dit gerecht in Nederland hebben geintroduceerd. Toen zij tijdens de Tachtigjarige oorlog uit Leiden werden verjaagd, lieten ze in alle haast hun eten achter: geprakte pastinaak, wortels, ui en vlees. Precies, hutspot! Hutspot is dan ook de oudste stamppot van Nederland. Rond de 19e eeuw werd de pastinaak in het gerecht vervangen door de welbekende aardappel. En zo is de stamppot ontstaan zoals we die nu kennen.

Bij temperaturen rond het vriespunt op deze zondagmiddag 14 januari 2018 kwamen 24 mensen naar het clubgebouw om van een lekker stamppotbuffet te genieten. Er was naast de bekende hutspot nog keuze uit boerenkool- en zuurkoolstamppot, lekkere rookworst, kasseler en speklapjes. Als verrassing had Trudy nog voor een lekker toetje gezorgd. Barteam, weer bedankt! Het smaakte heerlijk. Zie ook het fotoboek.

Lees verder

Bezoekt u Duitsland? Bekijk hier aanbiedingen & ticket deals!