Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

zondag 25 maart 2018

Ons Oranje! Nederlaag Oranje bij debuut Ronald Koeman

Nederlaag Oranje bij debuut Ronald Koeman
Hij zal het zich anders hebben voorgesteld. De periode van Ronald Koeman als bondscoach van het Nederlands elftal begon vrijdagavond met een nederlaag. In de Amsterdam ArenA was Engeland in een oefenwedstrijd met 0-1 te sterk. Om 20.47 uur begon het Nederlands elftal aan een nieuwe start. Met Ronald Koeman als nieuwe bondscoach, zonder Wesley Sneijder, met een nieuwe aanvoerder in de persoon van Virgil van Dijk én met Hans Hateboer als debutant in de basis. Het was het startpunt van een lange route, die uiteindelijk moet leiden naar deelname aan het Europees kampioenschap in 2020. Speelstijl Er was in aanloop veel te doen over de te hanteren speelstijl. Zou het 'ouderwets' 4-3-3 worden, of toch 5-3-2, het systeem waar Louis van Gaal tijdens het WK van 2014 zo succesvol mee was? Het werd een 3-4-3 opstelling, met Hateboer en Patrick van Aanholt op de flanken en Bas Dost als diepe spits. Oranje slaagde er in 90 minuten niet in te overtuigen voor eigen publiek. De eerste helft was er één zonder al te veel opwindende momenten. Oranje was zoekende en kon amper gevaar stichten voor het Engelse doel. Aan goede bedoelingen geen gebrek, maar zelden leidden de aanvallen tot iets verontrustends voor doelman Jordan Pickford. Of het moest de kopbal van Bas Dost zijn uit een hoekschop, na ruim een half uur. — Foto: Virgil van Dijk droeg tegen Engeland voor het eerst de aanvoerdersband.  De Engelse aanvoerder Jordan Henderson was veel dichter bij de openingstreffer, maar zag zijn kopbal net naast het doel van Jeroen Zoet gaan. De doelman van PSV had van Koeman de voorkeur gekregen van Jasper Cillessen.    Strafschop  De Engelsen gingen na rust nadrukkelijker op zoek naar een doelpunt. Matthijs de Ligt mocht van geluk spreken dat de Spaanse scheidsrechter Gil Manzano geen strafschop gaf en even later ging een schot van Jesse Lingard maar net naast. De speler van Manchester United zorgde in de 59e minuut met een schot van 16 meter wel voor de 0-1. Oranje ging – vaak onder aanvoering van de bedrijvige Memphis – op zoek naar het Engelse doel, maar verder dan een subtiele voetbeweging kwam Nederland niet. De Arena veerde zeven minuten voor tijd nog op voor een vrije trap van Memphis, maar hij schoot in de handen van de doelman. Het waren spaarzame momenten waar de uitverkochte Arena het mee moest doen. — Foto: Ronald Koeman slaagde er niet in om zin debuut op te luisteren met een overwining.  In de slotfase, toen Davy Pröpper en Ryan Babel hun entree al hadden gemaakt, mochten ook Donny van de Beek en debutant Wout Weghorst hun opwachting maken. Ook zij konden het eerste verlies onder Koeman niet voorkomen. Komende maandag oefent het Nederlands elftal opnieuw. Dan speelt het in het Zwitserse Geneve tegen Portugal.    Statistieken Bekijk de statistieken van Nederland - Engeland
Lees verder

Koeman: 'Ik vraag me nog geregeld af wat Cruijff zou denken'
Vandaag, zaterdag 24 maart, is het precies twee jaar geleden dat Johan Cruijff overleed. De grootste Nederlandse voetballer ooit had een speciale band met Oranjes huidige bondscoach Ronald Koeman. Wij vroegen hem naar zijn dierbaarste herinnering aan zijn oude leermeester. Het werd een mooi gesprek. Over de schok van nieuws van Cruijffs dood, herinneringen aan die fraaie jaren in Barcelona en de familieman. "Ik heb nog geregeld momenten in mijn trainerscarrière dat ik aan Johan denk. Dan vraag ik me bij trainersbeslissingen af hoe Johan dat gedaan zou hebben." Autorit van acht uur Maar ook op ander vlak zijn de herinneringen bijzonder. Zoals de dag dat Cruijff hem midden in de nacht van San Sebastian naar Barcelona reed. Zodat hij na een rit van acht uur precies op tijd was voor de geboorte van zijn zoon Tim. "Mijn vrouw Bartina lag hoogzwanger in het ziekenhuis in Barcelona en we konden na de wedstrijd tegen Real Sociedad niet meer terugvliegen. Ik had ook met een andere auto en chauffeur terug kunnen gaan, maar de trainer reed mij zelf. Dat geeft aan dat het een man was die totaal in het voetbal zat, maar ook een absolute familieman was."
Lees verder

Nu live: Persconferentie vooruitblik Portugal - Nederland
Bondscoach Ronald Koeman en middenvelder Georginio Wijnaldum blikken vanaf 17:45 tijdens een persconferentie vooruit op de oefeninterland Portugal - Nederland. De wedstrijd zal maandag om 20:30 worden gespeeld in het Stade Genéve in Zwitserland. Kijk via bovenstaande videoplayer live naar de persconferentie.
Lees verder