dinsdag 6 maart 2018

Ons Oranje! #WesleyBedankt: "Het was een eer om samen met je te spelen"

#WesleyBedankt: "Het was een eer om samen met je te spelen"
Nadat zondag bekend werd dat de interlandcarrière van Wesley Sneijder ten einde is, kwam er op social media een massaal woord van dank voor zijn fantastische verdiensten van het Nederlands elftal. Een greep uit de reacties van oud-teamgenoten, journalisten en fans. All the best legend. Big personality, learned a lot from you! It was an honor to play with you @sneijder101010 🔶🇳🇱🦁 pic.twitter.com/3AZJ7HYSG9 — Daley Blind (@BlindDaley) 4 maart 2018 One of the best players I have played with, congratulations on an amazing international career, I wanna thank you bro for helping me both on n off the pitch. I'm going to miss our free kick and finishing practice after training. We r all proud of you legend! 🙏🏽 @sneijder101010 pic.twitter.com/5V2MFsQpcH — Memphis (@Memphis) 4 maart 2018 @sneijder101010 Het einde van een geweldige interlandcarrière. Heel veel hoogtepunten. Heb er enorm van genoten. Bedankt Wes — Jack van Gelder (@jackvangelder) 4 maart 2018 The end of an era. Thanks for everything you did for the national team. It was an honor to play with you and to learn from you! 🙏🏾❤️🇳🇱🔶 #Legend #WesleyBedankt pic.twitter.com/Cdd27eADL6 — Quincy Promes (@QPromes) 4 maart 2018 Congrats on a great international career @sneijder10official! It has been an honor playing with you, I've enjoyed every single minute! 👏🏻👏🏻👏🏻 Een bericht gedeeld door Dirk Kuyt (@kuyt) op 4 Mrt 2018 om 2:21 (PST) wat hebben wij van je inzet genoten. #WesleyBedankt voor je passie @sneijder101010 pic.twitter.com/aCjWzlOtOi — dennis huurdeman (@denhur) 4 maart 2018 Een prachtige interlandloopbaan is vandaag tot een einde gekomen. Ik ben trots op wat jij, als recordinternational, gepresteerd hebt in het Nederlands Elftal en heb genoten van onze minuten in het Oranje-shirt, vriend! 🔶 https://t.co/KfNCsZD1v6 pic.twitter.com/OAtshGIfie — John Heitinga (@Johnheitinga) 4 maart 2018 Het waren prachtige jaren. pic.twitter.com/nNED2U6bgC — Jeroen Elshoff (@JeroenElshoff) 4 maart 2018
Lees verder

Nederlands elftal in oktober tegen Rode Duivels
Het Nederlands elftal oefent komend najaar op Belgische bodem tegen de Rode Duivels. Waar de 127e editie van de Derby der Lage Landen dinsdag 16 oktober plaatsvindt, laat de Belgische voetbalbond in een later stadium weten. Op dit moment voert de KNVB nog gesprekken over de invulling van de laatste oefeninterland ter voorbereiding op Oranjes eerste duel in de UEFA Nations League (UNL) met Frankrijk begin september. Zodra deze tegenstander bekend is, is het programma van het team van bondscoach Ronald Koeman met tien internationale ontmoetingen in 2018 compleet. Wedstrijdschema WedstrijdDatumLocatieNederland - Engeland (vr)23 maart (20.45)Amsterdam ArenAPortugal - Nederland (vr)26 maart (20.30)Stade de Geneve (Geneve)Slowakije - Nederland (vr)31 mei (20.45)Stadion Antona (Trnava)Italië - Nederland (vr)4 juni (20.45)Allianz Stadium (Turijn)Oefeninterland (ntb)6 septemberntbFrankrijk - Nederland (UNL)9 september (20.45)ntbNederland - Duitsland (UNL)13 oktober (20.45)ntbBelgië - Nederland (vr)16 oktober (20.45)ntbNederland - Frankrijk (UNL)16 november (20.45)ntbDuitsland - Nederland (UNL)19 november (20.45)ntb
Lees verder

Nagenieten met de bondscoach: Koeman schiet Oranje langs Engeland
Het Nederlands elftal speelt op vrijdag 23 maart een oefeninterland tegen Engeland. Een bijzonder duel, omdat Ronald Koeman voor de eerste keer als bondscoach op de bank plaatsneemt. Hij heeft goede herinneringen aan de tegenstander. Op 13 oktober 1993 speelde Koeman de hoofdrol in het met 2-0 gewonnen cruciale WK-kwalificatieduel tegen de Engelsen. Het is 13 oktober 1993. Nederland heeft de punten hard nodig om het WK in de Verenigde Staten een jaar later in zicht te houden. Engeland is de directe concurrent. Nieuw puntverlies kan desastreus zijn. Stiftje De ervaren Koeman neemt op die dag zijn ploeg bij de hand. Hij maakt een cruciale overtreding waardoor David Platt niet alleen kan doorlopen op doelman Ed de Goeij. Even later maakt hij met een stiftje uit een vrije trap de verlossende 1-0. Dennis Bergkamp beslist uiteindelijk de wedstrijd. Het wordt 2-0 en Oranje weet zich uiteindelijk te plaatsen voor het WK. Engeland blijft verrassend thuis.     Ronald Koeman blikt terug op Nederland - Engeland in 1993. Nu bijna 25 jaar later blikt de kersverse bondscoach terug op dit bijzondere WK-kwalificatieduel en zijn doelpunt. "Ik wist dat het voldoende was om de bal onder de lat, in de hoek te schieten. De keeper stond zo ver in de andere hoek. Die zou er nooit bij kunnen." Speciaal tintje Dat uitgerekend Engeland, het land waar hij de afgelopen 3,5 jaar coach was, de tegenstander is in zijn eerste interland als coach, vindt Koeman bijzonder. "Dat geeft deze wedstrijd een bijzonder tintje. Sowieso is Engeland een mooie tegenstander. Die ploeg heeft een geweldige mentaliteit, ook voor dit soort wedstrijden. Dat maakt het er wel aantrekkelijker op." Woensdag 7 maart maakt Koeman de voorselectie bekend van het Nederlands elftal. Naast Engeland op 23 maart in Amsterdam (aftrap 20.45 uur) treft Oranje drie dagen later ook Portugal in een vriendschappelijk duel. De aftrap in Genève is om 20.30 uur.
Lees verder