Een leuk verhaal, nieuws of activiteit? Mail het naar redactie at denederlandsevereniging .nl

zondag 18 maart 2018

Rijksoverheid: Nederland waterland pakt podium bij de VN op Wereldwaterdag

Nederland waterland pakt podium bij de VN op Wereldwaterdag
De rol van water bij conflicten wordt vaak onderschat. Minister Kaag (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking) zal daar komende donderdag op Wereldwaterdag expliciet op wijzen in de VN-Veiligheidsraad in New York. Minister Kaag: 'Waterschaarste of juist een overvloed aan water vormt niet enkel een acute bedreiging voor de bevolking, maar kan ook leiden tot gewelddadige conflicten en migratiestromen. Door de oorzaken vroegtijdig te onderkennen en aan oplossingen te werken kan veel leed worden voorkomen. Dit moet tijdig worden aangepakt en verdient dus aandacht op het hoogste internationale orgaan over vrede en veiligheid: de VN-Veiligheidsraad. Nederlandse expertise kan daarbij een belangrijke rol spelen.'
Lees verder

Bezoekt u Nederland? Bekijk dan hier de aanbiedingen & ticket deals!